Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárky pro kutily

Máte v rodině nebo mezi přáteli kutila, pro kterého sháníte praktický dárek na Vánoce nebo třeba k narozeninám? Připravili jsme pro vás 25 tipů, ze kterých můžete čerpat. Darujte věci, které udělají skutečnou radost.

Jak vybrat dárek pro kutily: Krok za krokem

Nezáleží, jestli sháníte vánoční dárky pro kutily nebo vás k nákupu vede jiná příležitost. Při výběru se inspirujte naším průvodcem, který vás navede správným směrem. Stejný princip používáme při výběru dárku pro každého.

 1. Jaké jsou jeho / její zájmy?

  Při výběru dárku je vždy nejlepší řídit se zájmy a koníčky obdarovaného. Při shánění dárku pro kutila tak máte pravděpodobně nejdůležitější otázku vyřešenou.
 2. Co mu / jí chybí a co využije?

  Každý kutil ocení praktický dárek, který skutečně využije. Prošmejděte dílnu či kůlnu a zamyslete se, co v ní chybí nebo by už potřebovalo obměnit.
 3. O čem s nadšením mluví?

  Nepadla náhodou zmínka o něčem, co by se do vybavení hodilo? Například nové nářadí nebo vychytávka, která se zrovna objevila na trhu?
 4. Kdo může pomoci?

  Pořád si s výběrem nevíte rady? Zamyslete se, koho se můžete zeptat na tip. Možná bude vědět partner, partnerka nebo nejlepší kamarád. Nebo se inspirujte jedním z našich tipů!

25 praktických tipů na dárky pro kutily

Připravili jsme pro vás pětadvacet tipů na skvělý dárek pro každého kutila i kutilku. 

Vtipné dárky pro kutily

Hledáte jen drobnost, kterou potěšíte? Vyberte si z vtipných dárků pro kutily, které jsme pro vás dali dohromady.

1. Vtipné tričko s nápisem

„Jsem tady, protože jsi zase něco rozbil“ je tričko perfektně vystihující myšlenky mnoha kutilů, které máme v okolí. Nebo má ten váš svojí vlastní hlášku?

2. Krém na ruce

Ať už se baví prací v dílně, na zahradě nebo slepováním modelů, jeho či její ruce pravděpodobně trpí. Pořiďte proto kvalitní krém na ruce nebo rovnou celou pečující sadu.

3. Kladívko s gravírováním

Dárky s vyrytým jménem či věnováním jsou mnohem osobnější, než ty, které jen koupíte v běžném obchodě. Sežeňte například kvalitní kladívko a nechte na něj vygravírovat jméno nebo iniciály. 

4. Vtipné ponožky

Barevné ponožky jsou hitem posledních let, který nevypadá, že by měl ustoupit. Pořiďte vtipné ponožky s tematickými obrázky nářadí nebo květin.

5. Přenosné topení

Stěžuje si neustále na zimu při práci? Pořiďte přenosné topení nebo hřejivou deku, kterými eliminujete všechny výmluvy.

Praktické dárky na zahradu

Dárky na zahradu pro ženu i pro muže – radost udělají úplně všem, kteří rádi pečují o své květiny, bylinky nebo zeleninové záhonky.

6. Lehátko

Zahradníkům a zahradnicím se často stává, že se o svou zahradu sice krásně starají, ale nikdy si nenajdou čas na její obdivování. S tím ale bude konec, když budou mít krásné a příjemné zahradní lehátko.

7. Stylová sada nářadí

Kdo říká, že zahradní nářadí musí být nudné? Dnes už seženete různobarevné, zdobené kousky, které jsou ozdobou každé zarádky.

8. Podložka pod kolena

Sázení semínek, pletí záhonů i sklízení úrody – to všechno je potřeba zvládnout vkleče. Aby byla práce pohodlnější, hodí se pěkná podložka pod kolena.

9. Kompost do bytu

Vychytávka, která udělá radost zejména těm zahradníkům, kteří za svou zelenou oázou dojíždí z bytu. Každý den vyhazujeme mnoho organického odpadu, které má potenciál stát se v kompostu drahocennou surovinou. 

10. Zahradnická zástěra

Jednak ochrání oblečení, ale zejména poskytne mnoho praktických kapes, díky kterým mají zahradníci vše potřebné kdykoliv po ruce.

Dárky pro malé kutily

Některé děti si dokáží celé dny hrát s autíčky nebo panenkami, jiné zase nepustí z ruky pastelku nebo knížku. Jestli máte doma malého kutila, který pořád něco tvoří, připravili jsme tipy přesně pro vás.

11. Model letadla

Sestavování modelů je perfektní způsob, jak trénovat zručnost, která se za pár let bude malým kutilům hodit. Navíc vznikne krásná dekorace do dětského pokojíčku.

12. Lego

Stavebnice Lego je asi jednou z nejlepších hraček v historii. Baví malé i velké, holky i kluky a témat i sad najdete tisíce. Pokud se doma zalíbí, máte dárky vyřešené na dlouhé roky dopředu.

13. Dětská dílna

Znáte klasickou dětskou kuchyňku, ve které si malé kuchařky a kuchaři trénují svou budoucí kariéru v nejlepších restauracích? Na podobném principu můžete pořídit i krásnou dětskou dílnu.

14. Sada pro začátečníky

Pořiďte dětem malé nářadí, se kterým vám mohou pomáhat na drobných úkolech v domácnosti.

15. Dětské montérky

Když už mají malí kutilové správné nářadí, měli by vyladit i outfit. Pořiďte jim montérky, aby si neničili pěkné oblečení do školy.

Vychytávky pro kutily

Každý kutil se dostal do situace, ve které mu chybělo speciální náčiní. Nakonec si jistě poradil, ale jeho život mohl být jednodušší. Jaké vychytávky nás zaujaly?

16. Teleskopická baterka

Hodí se při hledání závady na ucpaném potrubí pod kuchyňskou linkou, zapadlý šroubek za skříní i další malá a špatně přístupná místa. Ideální je, když má baterka na konci pohyblivý kloub, díky kterému si posvítíte skutečně kamkoliv.

17. Dotykové pracovní rukavice

Ani kutilové nebo zahradníci se neobejdou bez moderních technologií. Občas je při práci potřeba dohledat informace nebo zvednout telefon. V takové chvíli se hodí pracovní rukavice s dotykovou plochou, které není potřeba pokaždé sundavat. 

18. Multifunkční nástroj

Jakmile je někdo šikovný, na návštěvách se v podstatě neobejde bez prosby, aby něco opravil. Jak to ale udělat, když s sebou nemáte kufřík s nářadím? Nejen pro takové situace se hodí multifunkční nástroj. Představte si jej jako propracovanější a větší švýcarský nožík.

19. Magnetický náramek

Při práci nikdy není dost rukou. Proto se hodí pomůcka, na kterou kutilové snadno přichytí neustále se rozutíkávající se šroubky, matice i klíče a je doslova po ruce.

20. Laserový metr

Změřit vzdálenost několika metrů sám je skoro nemožné. Metr se neustále kroutí, navine se dříve, než má, nevystačí jeho délka… Celý proces zjednoduší laserový metr.

DIY návod: Jak vyrobit originální dárek pro kutily

Vyrobit originální dárek pro kutila vám nedá moc práce. Největší radost mu totiž uděláte něčím, co si bude moci sám postavit. Místo kompletace dárku proto raději vytvořte polotovar s návodem, podle kterého bude obdarovaný postupovat. Co by mohl balíček obsahovat?

21. DIY sada na koktejly

Po dlouhém dni plném opravování všeho možného si každý dá rád drink. Vytvořte pro takové případy DIY sadu na koktejly. Neměl by v ní chybět:

 • Recepty na drinky
 • Shaker a pěkné skleničky
 • Láhev oblíbeného alkoholu
 • Vhodná (trvanlivá) dochucovadla

22. Bylinková zahrádka z palety

Bylinkovou zahrádku snadno vytvoříte například z palety. Tedy, v tomto případě ji vytvoří obdarovaný. Vy jen nakupte součástky a sepište návod.

 • Europaleta
 • Barva na dřevo
 • Popisovač na dřevo
 • Semínka různých bylinek
 • Truhlíky a substrát na bylinky

23. DIY bábovka

Vybíráte dárek pro někoho, kdo miluje vaše pečení? Sepište recept a odvažte ingredience do malých skleniček. Přidejte ještě pěknou formu na bábovku a obdarovaný si dárek upeče ve chvíli, kdy na něj dostane chuť.

24. DIY svíčka

Svíčky v zimě miluje snad každý. Ještě větší radost udělá ta, kterou si vyladíme přesně podle představ. Darujte proto místo již hotové svíčky knot, vosk, obal a různá aromata, která si může obdarovaný namíchat přesně podle vlastního stylu.

25. DIY polička

U poličky záleží, jak jednoduchou nebo složitou práci vymyslíte. Vystačíte si i s jedním prkénkem a pevnými provazy, můžete ale naplánovat i náročnější výzvu.

Nebo nakupte například nové vybavení do obývacího pokoje. Sestavování nábytku je vlastně takové lego pro dospělé.

Shrnutí

Výběr perfektního dárku nám dá všem každoročně zabrat. Nezapomínejte ale, že nejdůležitější je společně strávený čas. Užijte si Vánoce s rodinou a přáteli u krásně prostřeného stolu plného dobrého jídla. 

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a už nikdy vám neunikne nová inspirace. Pravidelně přinášíme nejen nové tipy ze světa bydlení a životního stylu, ale také exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.