Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
darky ke kolaudaci 3

Nové bydlení je vždycky lákadlo pro zvídavé oči rodiny a přátel. Pokud vás kamarádka nebo švagr konečně pozval do jejich nového hnízda, zaslouží si přinést i nějaký dárek. Dáváte jim tím najevo, že vám na nich záleží, a že se radujete společně s nimi.  Doneste jim proto něco, co ukáže, že není kupováno na poslední chvíli, ale že jste nad tím trochu přemýšleli. A přitom nemusí jít o nic nákladného. Přinášíme vám tipy, jaké vybrat dárky ke kolaudaci.

Krok za krokem: Jak vybrat ten nejlepší dárek ke kolaudaci bytu či domu

Vybrat ten nejlepší dárek ke kolaudaci bytu či domu může být skvělý způsob, jak poblahopřát a podpořit blízkou osobu při této důležité události. Následující kroky vám pomohou vybrat vhodný dárek:

 1. Zjistěte preference obdarované osoby:

  Prvním krokem je zjistit, co by se líbilo a hodilo oslavenci. Zkuste zjistit, jaké má oblíbené barvy, styl zařízení, hobby, zájmy nebo potřeby v novém bytě nebo domě.

 2. Funkčnost a praktičnost:

  Dbejte na to, aby vámi vybraný dárek byl praktický a funkční. Něco, co oslavenci opravdu využijí ve svém novém domově, může být mnohem přínosnější než jen dekorativní předmět.

 3. Důraz na interiér:

  Pokud si nejste jisti, co oslavenci potřebují, zaměřte se na dárky pro interiér. Například elegantní polštářky, deky, umělecká díla, vázy nebo lampy mohou skvěle doplnit nový prostor.

 4. Personalizace:

  Snažte se vybrat dárek, který bude nějakým způsobem personalizovaný. Například fotokniha s fotografiemi z oslavencova života, rytina s jejich jménem a datem kolaudace nebo jiné osobní věci.

 5. Domácí spotřebiče:

  Můžete zvážit i pořízení nového kvalitního domácího spotřebiče, jako je kávovar, mixér, či robotický vysavač.

 6. Zahrada a venkovní vybavení:

  Pokud oslavenci disponují i zahradou nebo terasou, přemýšlejte také o venkovních dárcích, jako jsou grily, zahradní nábytek, zahradní dekorace nebo zahradní nářadí.

 7. Příspěvek na renovace:

  Můžete zvážit i darování finančního příspěvku, který oslavenci pomůže s dalšími renovacemi, zařizováním nebo nákupem dalších potřebných věcí.

 8. Společný dárek:

  Uvažujte o společném dárku, který bude větší a luxusnější. To může být například větší elektronika, nábytek nebo designový doplněk.

 9. Udržte rozpočet na paměti:

  Pamatujte na své finanční možnosti a držte se stanoveného rozpočtu. Ne vždy záleží na hodnotě dárku, ale spíše na pozornosti a myšlence, kterou do něj vložíte.

 10. Dárkový poukaz:

  Pokud nejste úplně jisti, co by oslavenec chtěl, můžete zvážit i dárkový poukaz do obchodu s bytovým zařízením nebo do nějakého oblíbeného obchodu, kde si sami vybere, co potřebuje.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli dárek, důležité je, že je z vašeho srdce a že v něm budou vidět vaše přání k úspěšné kolaudaci a šťastnému bydlení.

Je jedno, jestli šlo o stěhování do nového bytu, prvního bydlení nebo se rekonstruoval ten stávající. Je však jasné, že spousta věcí chybí, někam zapadla, stále se nevybalila anebo ještě ani nebyla pořízena. Řeč je o různých potřebách a pomůckách v domácnostech.

Tipy na dárky ke kolaudaci

Dekorace a věci, které dodají útulno jsou taky potřebné. Všechny tyto kategorie života v bytě i domě můžete využít k přemýšlení, jaký dárek ke kolaudaci přinést.

Tipy na dárky ke kolaudaci nového bydlení

Přemýšlejte, pro koho je dárek a jaký je jejich styl bydlení. Je to kamarádka, kterou vídáte jen občas, nebo blízká sestra, která žije vedle vás? Zajímejte se předem, jaké zařízení nového bydlení preferují. Jsou to lidé na vesnici, kteří milují rustikální styl, nebo moderní pár s předností minimalistického stylu? Tyto informace jsou důležité pro volbu dárku. Můžete dárky rozdělit do několika kategorií.

Praktické dárky ke kolaudaci

Jde o dary, které se dají použít v běžném životě. Nejsou sice třeba až tak pěkné na pohled, ale poslouží dobrému účelu. 

Praktické dárky ke kolaudaci mohou pomoci novým majitelům bytu či domu zefektivnit a zpříjemnit život v novém prostředí. Zde je několik nápadů na praktické dárky:

 • Kuchyňské doplňky: Kvalitní kuchyňské náčiní, nože, hrnce, pánve, pekáče, mixér nebo kávovar mohou být skvělými pomocníky při vaření a pečení.
 • Domácí spotřebiče: Moderní a energeticky úsporné spotřebiče, jako je chladnička, pračka, myčka nádobí nebo trouba, mohou být výrazně užitečné v novém bydlení.
 • Nástroje: Kompletní nářadí, vrtačka, šroubovák nebo sadu klíčů ocení majitelé domu, kteří si rádi opravují věci sami.
 • Organizační prvky: Skřínky, zásobníky na jídlo, koše na prádlo nebo různé boxy a organizéry pomohou udržet nové bydlení uklizené a uspořádané.
 • Koupelnové doplňky: Měkké ručníky, koupelnové rohože, zrcadlo, věšáky nebo sprchový kout mohou přispět k příjemné atmosféře v koupelně.
 • Zahrádkářské potřeby: Pokud majitelé nového domu mají zahradu nebo terasu, mohou ocenit zahrádkářské nářadí, zahradní nábytek nebo květináče.
 • Bezpečnostní prvky: Požární detektor, kamerový systém nebo chytrý zámek mohou přinést pocit bezpečí a klidu.
 • Elektronika: Inteligentní reproduktor, chytrý televizor nebo robotický vysavač mohou zvýšit pohodlí v novém domově.
 • Energetické úspory: LED žárovky, energeticky úsporné topení nebo termostat mohou pomoci snížit náklady na energie.
 • Finanční dárek: Pokud si nejste jisti, co by novým majitelům nejvíce vyhovovalo, můžete zvážit i dárek v podobě finančního příspěvku, který jim umožní sami si vybrat, co potřebují.

Pamatujte, že praktické dárky jsou často velmi užitečné a oslavenci je mohou ocenit zejména v začátcích nového bydlení, kdy shání vybavení a vybírají si, co jim bude nejlépe vyhovovat.

Originální dárky ke kolaudaci

Toužíte dát dárek, na který se jen tak nezapomíná? Tak to bude chtít něco netradičního.

 • Vyřezávaný dárek je skutečně jedinečný. Dnes se dá na různé povrchy nechat vyřezat třeba vzkaz. Dobré je to udělat třeba na prkýnko. To se používá denně. Také se tím dají vyrobit jmenovky na dveře nebo třeba originální pod tácky na hrnečky apod. Můžete tam nechat napsat cokoliv. Jméno, motto nebo třeba datum významné pro vás a obdarovaného.
 • Nechte namalovat obraz v životní velikosti. Pamatujete na obraz od Phoebe z kultovního seriálu Přátelé? Vystupující žena z rámu? Jaký měl úspěch. Zkuste něco podobného pořídit i vašim blízkým. To skutečně nemají šanci zapomenout.
 • Zvíře by se jako dárek dávat nemělo, avšak to platí o dětech. Pokud už dlouho slyšíte slastné mručení vždy, když je poblízku kočka, kupte kotě. A budete miláčkem celé kolaudace.
 • Víno s vlastní etiketou se bude v domácí vinotéce skutečně vyjímat. Můžete si ji vyrobit sami. Stačí vytvořit ve Wordu a vytisknout. Můžete využít i služeb na e-shopu. Pak už postačí vybrat oblíbené víno.
 • Kartičky s pomocí. Nic vás to nestojí, kromě vašeho času. Můžete vlastnoručně vyrobit kartičky, na kterých slibujete pomoc se vším, co budou potřebovat. Takové předplatné, které si mohou vybrat, kdy budou potřebovat. Můžete je časově ohraničit. Takže některá karta si vás rezervuje na celý den, zatímco jiná pouze na jednu hodinu. Dá se i zastřešit typem práce. Zatímco na zelené kartě bude práce na zahradě, na červená může být třeba donášková služba a na žluté odpolední pokec. Fantazii se meze nekladou. Pokud kartičky uložíte do pěkného boxu, máte pěkný dárek.

Vtipné dárky ke kolaudaci

Je ten, ke komu jdete vtipálek a nebojí se ze sebe udělat terč vtipů? Pak můžete zvolit nějaký vtipný dárek. 

1. Koš první záchrany

Takovým tradičním vtipným dárkem ke kolaudaci je koš první záchrany. Vždyť přece jen jdete na večírek, na kterém se většinou dost pije. Takže, do nějakého pěkného koše, který si pak může použít na co chce, umístěte pivo jako vyprošťovač, tabletky na bolest hlavy, perlivou vodu, látkový kapesník k obkladu a pak co vás napadne. Třeba máte svůj zaručený trik, který vám vždy pomůže. 

2. Stojánky na nože

Oblíbené jsou různě stylizované stojánky na nože. K dostání jsou i panáčky, kteří vypadají jak propíchnutí nožem.

3. Hledač pokladů

Jako vtipný dárek může být chápán i těžko dostupný dárek. Můžete třeba dárek ukrýt někde v okolí domu a nechat zahrát nové majitele hru honbu za pokladem. Tady se však vyplatí dárek větší ceny. Mohlo by se stát, že by na konci dlouhé hry plné úkolů, mohli být zklamáni z hrnečků se jmény. Co třeba luxusní láhev alkoholu, lázně nebo truhla s penězi zakopaná v zemi? Na dárek se můžete složit třeba s celou rodinou.

4. Nástěnný kalendář

Vytvořte nástěnný kalendář ze společných vtipných fotek. Bude vás to stát jen trochu času, kdy budete muset v programu poskládat fotografie a pak po pár dnech zajít kalendář vyzvednout. Až si jej pověsí na zeď, vždy při pohledu na něj, si na vás vzpomenou. Snažte se však vybírat fotky, které neuráží a nepotrhávají autoritu.

Tipy na blahopřání ke kolaudaci

Jestli máte za sebou podobnou zkušenost jako je stěhování, rekonstrukce nebo třeba výstavba domu, víte, že je to proces náročný. Jak psychicky, tak fyzicky a zaslouží si ocenit. Nezáleží na tom, jestli se vám výsledek líbí. Nejde tady o váš vkus. Ale oceňte tu snahu a úsilí, které za tím stojí. Přání vždy potěší. Můžete ho přiložit k daru. Také se používá, pokud se na kolaudaci nemůžete osobně dostavit. Důvodem může být cokoliv – vzdálenost, čas nebo i něco jiného.

A co popřát? Určitě ať se jim pěkně bydlí. Nemusíte ani nic psát, můžete to namalovat nebo dnes už i namluvit. Jako text použijte citát a máte krásné přání ke kolaudaci.

Samozřejmě, vám radi poskytneme několik tipů na blahopřání ke kolaudaci:

 1. “Srdečná gratulace k úspěšnému dokončení kolaudace! Přejeme vám, ať ve vašem novém domově nalezne štěstí, láska a pohoda.”
 2. “Gratulujeme k dokončení kolaudace. Vaše nové bydlení je jako vystřižené z časopisu! Přejeme vám mnoho radosti a krásných vzpomínek v tomto novém prostoru.”
 3. “Blahopřejeme k novému domovu! Ať je váš nový dům základem pro mnoho šťastných a bezstarostných let.”
 4. “Gratulujeme k novému domovu a dokončení kolaudace! Přejeme vám mnoho pěkných chvil a nezapomenutelných okamžiků v tomto novém kapitole vašeho života.”

Výběr slov a tónu blahopřání závisí na vašem vztahu k oslavenci a na tom, co chcete vyjádřit. Buďte upřímní a využijte tato blahopřání jako příležitost vyjádřit svou radost a podporu k novému začátku ve vašeho blízkého člověka životě.

Patero zásad pro správný výběr dárků

 1. Myslete na to, že dárek není pro vás, ale pro nové majitele bydlení. Vybírejte dle jejich vkusu.
 2. Dárkem chcete prokázat nadšení z nového příbytku. Nemusí však jít o nic drahého. Zkuste spíše něco praktického.
 3. Pokud si nejste vůbec jisti, v jakém duchu je nový domov zařízen, volte spíše neutrální barvy a jednoduché linie. Takže bílé utěrky, světlá deka. Tím nic nezkazíte.
 4. Pokud víte, že jde o člověka se vtipem pro humor, můžete ho potěšit vtipným dárkem. 
 5. Víte, že se nemůžete na kolaudaci dostavit a mrzí vás to? Pošlete aspoň přání ke kolaudaci.

Kolaudace je vždy pěkným zakončením náročného procesu. Prožijte ji s novými majiteli bydlení. Sluší se jim donést něco nového do začátku. Westwing vám přinesl mnoho tipů. Při bezplatné registraci na našem webu můžete získat další rady, tipy a návody ohledně dárků, k různým příležitostem života. 

Může vás také zajímat tyto články: