Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Jak vybrat nábytek na terasu

Ptáčci cvrlikají, vítr příjemně pofukuje a vy odpočíváte na pohodlném ratanovém křesílku. Ten správný nábytek na terasu: dokážete si ho také živě představit? Pokud máte prostor, kam můžete umístit venkovní nábytek, jste jen krůček od terasy snů. Prostorný stůl a pohodlné židle vykouzlí jídelní místo pod širým nebem. Verandu si vybavte také proutěnou pohovkou a klasickým houpacím křeslem. Díky tomu se terasa stane oázou klidu. Přečtěte si naše tipy pro výběr nejlepšího nábytku na terasu. Právě ta se stane ideálním místem pro lenošení, stolování a zábavu.

Jak vybrat nábytek na terasu: vytvořte si seznam

Začneme krůček po krůčku. Nejdříve je potřeba se rozhodnout, k čemu má terasa sloužit. Chcete, aby sloužila jako jídelna za teplých letních nocí a plánujete zde uspořádat vaši příští večeři nebo narozeninovou oslavu vašeho dítěte? Nebo si představujete spíše klidný koutek pro čtení pod širým nebem?

Vytvořte seznam aktivit, které byste chtěli v prostoru dělat a použijte jej jako návod k tomu, jaký typ terasového nábytku je pro vás nezbytný. Pokud je primární funkcí vaší malé terasy pořádat spíše večerní koktejly, není třeba jídelní stůl. Místo toho se rozhodněte pro dostatek pohodlných míst k sezení a několik menších stolečků.

Inspirace od naší zakladelky: Nové aranžmá Deliiny terasy

Nábytek na terasu: před zakoupením vyzkoušejte venkovní posezení

Když už máte rozmyšleno, jaký typ nábytku chcete, vydejte se na nákupy. Nezapomínejte si nábytek pořádně vyzkoušet. Jde přece o vaše pohodlí a také o pohodlí vašich hostů. Pro maximální pohodlí hledejte kousky s měkkými podsedáky a polštáři na zádech

.

Zvolit můžete stylový kovový a dřevěný nábytek s načechranými polštáři. Zajistěte také, aby všechny textilie byly odolné proti povětrnostním vlivům, aby se zabránilo vyblednutí barev nebo vzniku plísní.

Terasový nábytek snadný na údržbu

Věnujte svůj volný čas tomu, abyste si užívali život. A ne, abyste jej trávili údržbou nábytku. Hledejte terasový nábytek se snadnou údržbou. Většina kovových, cedrových a proutěných kousků je vhodných do každého počasí. S malým množstvím pravidelné péče bude nábytek vypadat skvěle po celá léta. Můžete si také pořídit venkovní nábytek s polštáři s odnímatelnými potahy, které lze snadno vyprat.

Myslete i na úložné prostory pro venkovní nábytek

Dodejte svému terasovému nábytku roky života navíc jeho správným uložením na chráněném místě během zimní sezóny. Garáž, sklep nebo kůlna ochrání nábytek před nepříznivým počasím. I ten nejnáročnější venkovní nábytek, jako je třeba pohovka z tepaného železa, vydrží déle, pokud je správně uložena, když se nepoužívá. V případě, že je váš úložný prostor omezený, podívejte se na terasový nábytek, který lze složit nebo jej lze snadno rozebrat. Stohovací židle mohou také ušetřit mnoho prostoru mimo sezónu.

Výběr správných barev venkovního nábytku a dekorací

Terasový nábytek nemusíte vybírat pouze v neutrálních barvách nebo v přírodních tónech dřeva. Proutěné, dřevěné a kovové kousky jsou na trhu k dostání v široké škále barevných povrchových úprav. Terasový nábytek kombinujte s exteriérem a stylem domu. Pokud nemůžete v obchodě najít tu správnou barvu, můžete si svépomocí vylepšit zahradní nábytek s jakýmkoli odstínem, který chcete.

Kvalitní nábytek na terasu

Investovat do kvality se vyplatí. Například plastové židle z umělé pryskyřice si udrží svůj původní vzhled po dobu jednoho až dvou let na slunci, ale časem ztratí živé barvy. Totéž platí pro některé výrobky ze dřeva a proutěné kousky.

Kvalitní nábytek na terasu

Před velkým nákupem tedy zbystřete a kontrolujte recenze spotřebitelů. Pokud si hlídáte rozpočet, zkuste příliš nešetřit na předmětech, které budou nejčastěji používané, například pohodlná zahradní židle nebo kvalitní jídelní stůl. Ušetřit můžete na menších doplňcích, jako jsou polštáře a odkládací stolky.

Přidejte venkovní koberec pro doladění barev

Venkovní nábytek, který to dovolí, položte na koberec. V posledních letech trh přinesl mnoho rychleschnoucích venkovních koberců. Měkký povrch pod nohama a také skvělá dekorace, venkovní koberec propůjčí jakýsi pocit pohodlí na vaší terase.

Vyberte si barvu a vzor, ​​které budou ladit s vaším dalším nábytkem a celkovým stylem domu tak, aby se váš venkovní prostor spojil dohromady s interiérem. Před nákupem se ujistěte, že je vámi vybraný koberec vhodný pro venkovní použití.

Vyhledejte dvouúčelový terasový nábytek

Hledejte víceúčelový nábytek, abyste co nejlépe využili svůj prostor a zároveň zohlednili rozpočet. Kusy nábytku, které slouží více účelům, mohou eliminovat potřebu nákupu dalšího nábytku a ponechat více prostoru pro vaše oblíbené outdoorové aktivity.

Například zahradní stolička může být využita jako další místo pro hosty. Jednoduchá lavička může stát samostatně nebo zasahovat až k jídelnímu stolu pod širým nebem. Vybírejte si terasový nábytek s ohledem na jeho funkci, abyste plně využili výhod hojně využívaných venkovních prostor.

DIY: Jak vyrobit zahradní nábytek

Dřímá ve vás kutilská duše? To jsme rádi. Venkovní nábytek si tedy zvládnete klidně vyrobit sami. Výhodou svépomocí vyrobeného nábytku jsou jistě ušetřené peníze a také zklidněná a vyčištěná mysl, která vám po takto příjemné fyzické činnosti poděkuje.

K výrobě stylového zahradního nábytku vám stačí obyčejné palety. Z nich zvládnete vyrobit jak posezení, tak i stůl. Skvěle však bude vypadat i stolek z kusu kmene. Vše pak stačí jen doladit podsedáky a polštáři. Ty terasu zútulní a zajistí vám pohodlí.

5 zásad pro výběr nábytku na terasu

A na závěr si vše ještě jednou shrneme. Pro výběr dokonalého venkovního nábytku se držte těchto pěti zásad:

 1. Vytvořte si seznam aktivit, k čemu má vaše terasa sloužit.

  Dle toho už se budete snadněji rozhodovat, jaký typ nábytku bude potřeba pořídit.
 2. Vhodný nábytek si vyzkoušejte už na prodejně.

  Na pohled může to stylové křesílko vypadat hezky, ale co z toho, když vás z něj po pěti minutách budou bolet záda.
 3. Snadno udržitelný nábytek

  Myslete na to, aby byl venkovní nábytek snadno udržitelný a potahy se ideálně daly vyprat.
 4. Na kusech nábytku příliš nešetřete.

  Kvalita u venkovního nábytku je velmi důležitá. Pokud máte omezený rozpočet, snažte se ušetřit spíše na doplňcích.
 5. Vybírejte nábytek, který slouží víceúčelově.

  Například si můžete pořídit zahradní stoličku, kterou využijete jako místo navíc pro hosty.

Věříme, že teď již máte jasnější představu o tom, jak zařídit terasu. Pokud máte zájem o další tipy pro vaši domácnost, přečtěte si například články na téma