blogerka se svojí dcerou

V tomto článku Vám blíže představíme foodblog Cooking with Šůša, kde se autorka Míša zaměřuje zejména na recepty ze zeleniny a na pečení. Při svém vaření používá čerstvé suroviny a řídí se heslem, že jídlo musí také dobře vypadat. Míša nám v našem rozhovoru barvitě popsala jak a proč si založila svůj blog, co vaří a peče o Vánocích a nebo co jí v poslední době udělalo největší radost. Užijete si tento zajímavý rozhovor a nechte se inspirovat!

Jak bychom měli popsat Míšu z blogu Cooking with Šůša v jedné krátké větě:

Jako rodačku z Ostravy, momentálně na mateřské dovolené, která miluje vaření, cestování a poznávání nových chutí.

Food blog Cooking with Šůša je zaměřený hlavně na:

Blog je zaměřený na jednoduchá, rychlá a zdravá jídla.

V životě můžeš mít buď štěstí nebo smůlu. Je pouze na tobě, co z toho si vybereš.

Tímto mottem se řídí autorka blogu Míša

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Míšou, autorkou blogu Cooking with Šůša

Co Vás vedlo k založení blogu a udělala byste to dnes znovu?

Všechno začalo docela nevinně. Jednou večer jsem si ze své sbírky filmů vybrala americkou komedii s názvem Julie & Julia. Film je natočen podle skutečného příběhu a vypráví o třicetileté sekretářce z Queensu, kterou její současná práce nenaplňuje tak, jak by chtěla. Nesmírně ji ale baví vaření, a proto se rozhodne, že si založí blog a uvaří ze své oblíbené kuchařské knihy všech 524 receptů. Čím více receptů na svůj blog přidává, tím více získává fanoušků, kteří ji v jejím snu podporují. A po shlédnutí tohoto filmu vznikl i můj blog. Od té doby už uplynulo dlouhých 7 let a já toho nelituji. Dnes bych to určitě udělala znovu.

Jaké recepty nejčastěji vaříte a proč?

Nerada vařím takovou tu českou klasiku a nebaví mě ani vaření s masem, i když nejsem vegetariánka. Baví mě zeleninové recepty a také hodně peču. Protože v kuchyni ráda experimentuji, zapojuji do vaření i suroviny, které byste v jídle nečekali. Baví mě kombinace různorodých chutí, vůní a barev.

Co děláte když nepíšete blog?

Momentálně mě nejvíce zaměstnává moje dvouletá dcera, která mi chce se vším pomáhat. V létě pak práce na zahradě a kolem domečku. A když je krásně, vyrážíme celá rodina někam na výlet.

V jakém stylu máte zařízenou svojí kuchyň?

Svoji kuchyň mám zařízenou v moderním stylu. Jelikož jsme se před dvěma lety stěhovali z bytu do domečku, splnil se mi sen a mohla jsem si ji zařídit podle sebe. Mám ráda jednoduchost, takže jsem volila kombinaci dřeva a bílé barvy. Nesmí chybět vestavné spotřebiče, kuchyňský robot a automatický kávovar.

Co vaříte a pečete o Vánocích, držíte se spíše klasiky a nebo připravujete netradiční recepty?

Cukroví peču už několik let v odlehčené verzi. Každý rok se snažím vymyslet něco nového. No a co se týká štědrovečerní večeře, tak u té se držím klasiky. Bramborový salát a ryba u nás doma nesmí chybět.

Co vám v poslední době udělalo největší radost?

Největší radost mi před pár dny udělala narozeninová oslava dcery, na které jsme oslavili její druhé narozeniny. Po dlouhé době jsme se sešli celá rodina a bylo to moc fajn.