Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
svatebni-Doplnky-pro-rustikalni-svatbu

Patříte do skupiny lidí, kteří razí heslo: v jednoduchosti je krása a toužíte spíše po decentnější svatbě bez přehnaných okázalostí? V tom případě pro vás bude svatba v rustikálním stylu tou správnou volbou. Svatba plná elegance a zároveň čistá a jednoduchá. Chcete se cítí na svůj velký den jako v pohádce? Svatební výzdoba v přírodním stylu bude trefou do černého. Čtěte dále a dozvíte se jak na to.

Co je charakteristické pro rustikální styl

Ačkoli tento trend už nějakou dobu trvá, rustikální svatby nikdy nevypadaly tak elegantně jako teď. Kouzelná stodola, rustikální svatební kytice a spousty pohádkových světel. No není to nádhera? Přinášíme zajímavé tipy na uspořádání tradiční venkovní svatby. Díky Westwing se dozvíte jak!

Jak vybrat svatební výzdobu v přírodním stylu: krok za krokem

Mít svatbu v rustikálním stylu může být úžasné, ale zdobení může být trochu větší výzvou. Existuje několik nádherných stylů rustikální výzdoby. Westwing vám přináší návod, jak postupovat, pokud chcete nádhernou svatbu v rustikálním stylu. A jak má jednoduchá svatební přírodní výzdoba vypadat? Řiďte se našimi tipy:

 1. Stodola

  To, že chcete rustikální, tradiční svatbu neznamená, že musí být nízkorozpočtová. Stodola je středobodem celé akce a můžete si ji vyzdobit tak, jak chcete!
 2. Dort

  Žádná rustikální svatba by nebyla úplná bez krásného svatebního dortu. Existuje nespočet rustikálních svatebních receptů. A pokud chcete vyzkoušet něco netradičního – svatební košíčky umístěné v paletových bedýnkách vypadají úchvatně.
 3. Občerstvení

  Pokud zvolíte rustikální a jednoduchý styl svatby, zvažte také výběr celého menu a občerstvení pro hosty. Svatební styl se musí odrážet v nabídce. Nehodí se hostům servírovat Foie Gras a další sofistikovaná jídla, pokud se opravdu snažíte o přírodní duch svatby. Vyzkoušejte servírování přírodně zpracovaných jídel bez chemie. Ekologicky šetrné, krásné a chutné zároveň.
 4. Místo pro svatebčany

  Židličky budoucích manželů by měly být něčím speciální. Stačí originální výzdoba a je hotovo. Potřebujete pouze dvě židle a dvě dřevěné desky, které připevníme na židličky a napíšeme na ně „paní…“ a „pan…“. Tak jednoduché!
 5. Příprava stolu na hostinu

  Židličky budoucích manželů by měly být něčím speciální. Stačí originální výzdoba a je hotovo. Potřebujete pouze dvě židle a dvě dřevěné desky, které připevníme na židličky a napíšeme na ně „paní…“ a „pan…“. Tak jednoduché!

Svatební výzdoba v přírodním stylu: Jaké barvy a materiály zvolit

Přírodní prostředí plné lásky si zaslouží barevnou paletu, která podtrhne tuto krásu. Pokud plánujete vlastní rustikální svatbu a ještě jste se nerozhodli, jaké odstíny použijete k ozdobení svého dne, nechte se inspirovat rustikálními barevnými paletami. Veškerá svatební výzdoba by měla být laděna do přírodní barvy. Rustikální barvy jsou v tlumenějším spektru palety barev. Nejsou to pastelové barvy a ani nejsou příliš světlé nebo ostré.

Stejně jako u jiných svatebních barevných schémat si můžete zcela libovolně kombinovat barvy podle svých představ. Mezi vyzkoušená a věrná barevná schémata patří:

 • Zlatá a krémová bílá
 • Krémová s růžovými a zelenými akcenty
 • Růžová a vavřínová zelená s hnědými akcenty
 • Měď, béžová a krémová
 • Vínová a broskvová barva s olivově zelenou
 • Zlatá béžová s akcenty v hořčicové a světle zelené
 • Šalvějová s krémově bílou a béžovou
 • Čokoládově hnědá s růžovými a béžovými odstíny
 • Fialová a šedá s růžovými akcenty
 • Šedá, modrá a bílá s nádechem rubínově červené

Přírodní svatební dekorace na stůl: jak vyzdobit 

A jaká přírodní svatební výzdoba na stůl bude ta správná pro rustikální styl? Pro výzdobu svatebního stolu využijte běžné příbory a sklenice. Výzdobu stolu vytvořte ze 4 hlavních prvků:

 • Přidejte krémový stolní běhoun, čímž rozbijete bělost prostého ubrusu
 • Vytvořte číslo stolu z hnědého papíru (kraftový papír)
 • Vytvořte květinové aranžmá z lučních květin ve sklenicích a lahvích.
 • Kolem každého ubrousku omotejte saténové stuhy, ideálně v přírodních barvách (zelená, krémová, hnědá, …)

TIP! Jak vybrat svatební dekorace na stůl, které hosty ohromí

Svatební výzdoba v přírodním stylu: 12 nápadů v rustikálním stylu

V rustikálním stylu máte nespočet možností k vyzdobení vašeho svatebního místa. A jaké dekorace jsou ty nejoblíbenější?

1. Svatební altán

Jednoduchý dřevěný altán zabalený v plátně a vyzdobený květinami. Skvělé prostředí pro venkovní obřad.

2. Vintage žebřík

Mezi velké výhody volby tohoto stylu je to, že není potřeba přehnaně investovat do drahých dekorací. Na první pohled se to možná nezdá, ale skvěle poslouží i starý vintage žebřík, na který umístíte svíčky, květiny a jiné dekorace dle vašeho vkusu.

3. Sudy na víno

Přinášíme další skvělý nápad, jak můžete několik sudů s vínem využít jako krásné dekorace ozdobené živými květinami a posunout svou svatební výzdobu na vyšší úroveň s nízkým rozpočtem!

4. Hedvábné záclony

A konečně je tady efektní a velmi inspirativní dekorace v podobě perleťově bílých hedvábných záclon visících ze stromů. Tím zároveň vytvoříte dokonalé pozadí pro nádherné svatební fotografie!

5. Rustikální houpačka

Pevná lana a dřevěná deska. Nyní už stačí trochu šikovnosti a houpačka je na světě. Napadlo by vás, že na ni můžete umístit svatební dort nebo jiné dobroty?

6. Závěsné lucerny

Zpříjemněte prostor pomocí sady závěsných luceren. Ve spojení s jemnou zelení dodává tato sada okamžitě útulný pocit na sváteční tabuli svatební hostiny.

7. Rustikální svatební kytice

Kytice v tlumených odstínech červené, zelené a slonovinové barvy vypadají stejně přirozeně a romanticky, jako by byly právě sesbírány na poli.

TIP! Svatební kytice: 10 nejoblíbenějších tipů a nápadů

8. Květiny ve váze

Jídelní stoly vyzdobte živými květinami ve váze. Příjemnou atmosféru vytvoříte i umístěním listů kapradí mezi květiny.

9. Hravé předkrmy

Masové kuličky na špejli zapíchnuté do čerstvé trávy v truhlíku propůjčují hostině rozmarný nádech. Tento nápad funguje skvěle u různých jednohubek, které si hosté mohou snadno vytrhnout ze párátka.

10. Pohádková stropní dekorace

Je lákavé soustředit veškerou vaši pozornost na dekorace stolů a cokoli v úrovni očí. Zkuste se ale podívat vzhůru. Zavěste světýlka a skleněné koule a vytvořte atmosféru přímo ze Snu noci svatojánské.

11. Svatební stoly v centru pozornosti

Na krásně rustikálním místě je v pořádku nechat kvalitně vyřezávané dřevěné stoly v centru pozornosti. Skvěle ladí s průmyslovými kovovými židlemi.

12. Odkládací stůl na alkohol

Různé dřevěné bedýnky uspořádané v odstupňovaných výškách umožňují barmanovi předvést luxusní koktejly a speciální piva. Mezi láhve hoďte pár kousků mechu, který dodá jemný nádech zeleně.

DIY: Jak vyrobit přírodní dekoraci na svatbu

V tomto stylu svatby přichází na řadu i ruční výroba svatební výzdoby z přírodních materiálů. Bez ohledu na svatební téma budete určitě potřebovat fotografa, který vám umožní zvěčnit tyto šťastné okamžiky – a pro svatební pár není nic cennějšího než pár originálních fotografií! Zde je skvělý nápad, jak si můžete vytvořit svůj vlastní rustikální fotostánek.

Stačí velký bílý karton, ze kterého vystřihnete velký rámeček, na který napíšete třeba jména novomanželů a datum svatby. Vyzdobte květinami a motivy, které se vám líbí.

Svatební výzdoba v přírodním stylu: Shrnutí

Rustikální svatba se zaměřuje převážně na přírodní prvky, než na zakoupené luxusní zboží. Je to všechno o kráse, která se skrývá všude kolem nás.

Svatby jsou poněkud neformální a často se konají na místech, jako jsou stodoly, farmy, horské chaty nebo farmy. Jednoduše jakékoliv místo, kde je zahrnuta nádherná příroda nebo venkov. Výzdoba v tomto stylu má tendenci obsahovat spoustu přírodních prvků včetně dřeva, pytloviny, divokých květin, ovoce a podobně. Pokud jste tedy milovníky přírody, květin a přírodních barev a materiálů, využijte tento styl i na vaší svatbě snů.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a veškeré naše rady a inspirace už si nikdy nenechejte ujít, stejně jako exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.