Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Jarní dekorace před dveře

Vytvořte si vlastnoruční jarní dekorace a nechte je rozzářit váš domov po dlouhé a tmavé zimě. Jestli vás baví tvoření a toužíte po originálním interiéru, určitě vás zaujme našich sedm nápadů na dekorace plné barev a květin! 

7 krásných jarních dekorací pro váš domov

Jarní dekorace se hodí do každého stylu, k rodinnému domku i modernímu městskému bytu. Při jejich výrobě se zabaví celá rodina a dekorace se hodí i jako drobný dárek pro kamarádku, maminku nebo třeba pro učitelku při předávání vysvědčení. 

Kdy jarní dekorace aranžovat? Někdo po nich sáhne hned po úklidu těch vánočních, jednoduše aby domov nevypadal prázdný a smutný. Nejpozdější termín naopak bývá okolo Velikonoc. 

1. Osení na jídelní stůl

Osení zaseté v misce nebo na talíři je oblíbená velikonoční dekorace, kterou můžete využít po celé jaro. Pořiďte na něj pěknou dřevěnou či keramickou misku nebo použijte například pečící formu na koláč. Osení se hodí také jako podklad jarních dekorací v truhlíku.

Tip: Jakmile začne osení přerůstat, jednoduše jej zastřihněte ostrými nůžkami.

2. Tulipány ve smaltovaném kbelíku

Tulipány asi v každém z nás vyvolají myšlenky na jaro. Už vás nebaví jen tak ve váze na stole? Nakupte velký svazek a naaranžujte jej do smaltovaného kyblíku v pastelové barvě. Kyblík pak postavte na komodu, na poličku v kuchyni nebo jej využijte jako dekoraci do předsíně.

Tip: K barevným tulipánům přidejte pár vrbových proutků nebo větviček kočiček. 

3. Zlatý déšť v minimalistické váze

Jakmile začne kvést zlatý déšť, přineste si domů pár větviček ustřižených z keře. Zlatý déšť naaranžujte do větší jednoduché vázy a postavte na komodu v obývacím pokoji.

Tip: Žlutá barva zlatého deště skvěle kontrastuje s dekoracemi ve fialkové Veri Peri.

4. Sklenice s květinou na háčku

Jednoduchou DIY jarní dekoraci získáte ze zavařovací sklenice, dřevěného věšáku na zeď (ideálně se třemi či pěti háčky), přírodního provázku a pár květů. Provázek uvažte kolem hrdla sklenice tak, aby vzniklo poutko. Do každé sklenice vložte několik květů a zavěste je na věšák na zdi. Hotovo.

5. Proutěný věnec s tulipány

Další způsob, jak využít tulipány jako jarní dekorace je tvorba věnce na dveře. Položte před sebe proutěný korpus a na levou stranu naaranžujte svazek umělých tulipánů. Můžete samozřejmě použít i čerstvé tulipány s ampulkou vody, ty ale budete muset každých pár dní měnit. Měly by zabírat o něco méně nebo naopak více než polovinu korpusu. Tulipány převažte přírodní stuhou.

Tip: Na pravou stranu můžete pomocí tavné pistole připevnit dřevěnou jmenovku či iniciál rodiny.

6. Dřevěný truhlík na stůl

Krásnou rustikální dekoraci na stůl získáte z dřevěného truhlíku. Přesně ve velikosti, kterou potřebujete jej vyrobíte stlučením pár prkýnek – inspirujte se klasickými dřevěnými krabicemi. Do truhlíku dejte vedle sebe dvě nebo tři zavařovací sklenice a vložte do nich čerstvé květiny. 

Tip: Květy z květinářství doplňte tím, co najdete v přírodě (například šeřík a zlatý déšť).

7. Větve ve vysoké váze

Do vysoké skleněné vázy vložte pevné vrbové proutí, včetně několika kočiček (větviček s částečně rozvitými pupeny). Barvu jarní dekoraci dodáte pomocí drobných dřevěných motýlků na kolíčku.

Tipy na závěr: Z čeho vytvořit jarní dekorace

Při tvoření jarních dekorací využijete hlavně čerstvé (nebo kvalitní umělé) květiny a barvy. Často není potřeba nic nakupovat, naopak můžete dát nový život věcem, které jsou zastrčené v garáži nebo na půdě. Co všechno se dá využít?

  • Smaltovaná konvice, mlékovka nebo kyblík
  • Drobné ozdoby s jarními motivy
  • Stuhy a přírodní provázky 
  • Láhev a korky od vína
  • Zavařovací sklenice
  • Květináče a truhlíky
  • Zdobené hrnečky
  • Dřevěné desky

Do smaltovaných nádob nebo sklenic naaranžujte květiny, na dřevěné desky namalujte velikonoční vzor a z odstřižků látek ušijte barevné polštáře. Buďte kreativní!

Zaregistrujte se zdarma na serveru Westwing a čerpejte další inspiraci pro ještě krásnější domov. Pravidelně pro vás připravujeme exkluzivní nabídky a články plné tipů nejen o bydlení.

Mohlo by se vám také líbit: