Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárek za maturitu

Maturita není jen velká zkouška, ale také vyústění čtyř let práce na střední škole. Říkáme jí tako zkouška dospělosti, jelikož jde skutečně o jednu z prvních velkých zkoušek, které musí mladý člověk podstoupit. A za úspěšné splnění je proto vhodné vybrat dárek pro maturanty. Připravili jsme pro vás 20 tipů, kterými jistě uděláte radost.

Krok za krokem: Jak vybrat dárek pro maturanty

 • Zamyslete se nad zájmy a koníčky, obvykle bývají nejlepším vodítkem při výběru dárku
 • Pozorně poslouchejte kdykoliv spolu mluvíte, zda nezmíní mezi řádky své přání
 • Vyberte dárek, který maturant využije v budoucnosti při práci či studiu
 • Zeptejte se blízkých a kamarádů, kteří mohou s výběrem poradit
 • Na rovinu se zeptejte, co by si přáli a vyberte dárek společně

20 tipů na dárky pro maturanty

Jestli si nevíte rady s výběrem dárku pro maturanta, inspirujte se naším výběrem. Z těchto 20 tipů vyberete perfektní dárek pro každého.

 1. Hodinky

Jeden z nejklasičtějších dárků k různým výročím, jubileu či k odchodu z práce jsou klasické hodinky. Ani u maturity tomu není jinak. Hodinky jsou praktické, obdarovaný je může mít vždy při ruce a když jsou skutečně kvalitní, vydrží celý život.

 1. Šperk

Dalším klasickým dárkem je dražší šperk. Může jít o diamantové náušnice, zlatý řetízek s přívěškem nebo pěkný náramek. Šperky dříve dostávaly zejména maturantky, výběr pánských šperků je ale čím dál širší a zajímavější.

 1. Postel

Stěhuje se maturant po létě do vlastního s kamarády nebo za vysokou školou? Jeden z nejdůležitějších kousků nábytku, na kterém se ovšem často šetří, je postel. Nenechte své děti ničit si záda a pořiďte jim do nového bydlení kvalitní postel s matrací. 

 1. Kufřík

Nastupuje maturant či maturantka po škole do práce, na zajímavou stáž nebo je čeká chození po pohovorech? Aby udělali hned na první pohled dobrý dojem, vybavte je stylovým koženým kufříkem.

 1. Kabelka či pánská taška

Klasickou koženou kabelku či pánskou tašku maturanti využijí při cestách do práce, na vysoké škole i jen tak ve volném čase. Nechte na ni vyrýt iniciály, díky kterým bude dárek osobnější.

 1. Předplatné streamovacích služeb

Po dlouhých týdnech tvrdého učení si maturanti zaslouží také čas na odpočinek. K tomu skvěle slouží streamovací služby, na kterých si dotyčný vybere na co se chce dívat nebo co chce poslouchat.

 1. Sada na cvičení

Při učení na maturitu stráví většina maturantů mnoho času shrbených nad učebnicemi a na cvičení nemají ani pomyšlení. To samozřejmě končí bolavými zády. Na rozhýbání se hodí stylová podložka na jógu nebo permanentka do posilovny.

 1. Pracovní stůl a židle

Pokračují maturanti ve studiu na vysoké škole? Možná je ideální čas vyměnit starý stůl za nový. Určitě k němu vyberte také kvalitní, ergonomickou židli, která podporuje správné držení těla při studiu.

 1. Doplňky do domácnosti

Na útulnost se v prvním bydlení nebo na kolejích často zapomíná a investuje se pouze do nutných a praktických věcí. To lze ale snadno změnit darováním pár doplňků. Hodí se příjemná deka, svíčky, lampička nebo koberec.

 1. Vybavení kuchyně

S osamostatněním jde ruku v ruce také vaření. Aby si čerství maturanti mohli v novém bydlení uvařit víc než instantní nudle, darujte jim vybavení do kuchyně.

 1. Kuchařka

Samotné vybavení kuchyně obvykle nestačí. Pro zjednodušení vaření a vymýšlení nových receptů darujte maturantovi praktickou kuchařku. Vyberte kuchařku s dostatečně detailními pokyny a jednoduchými, levnějšími jídly. 

 1. Notebook

Pro další studium, ale také do práce se hodí kvalitní notebook. Jestli ten aktuální maturanta provázel po celou dobu studia, je možná nejvyšší čas na jeho obměnu. Další oblíbený kousek elektroniky jsou bezdrátová sluchátka nebo nový chytrý telefon.

 1. Sada nářadí

Na sestavování nábytku i jednoduchou opravu v nové domácnosti se hodí praktická sada nářadí. Vyberte menší sadu nebo tzv. multitool, sofistikovanější švýcarský nožík, na kterém najdete vše od šroubováku, přes kleště až po kladivo. 

 1. Kávovar

Mnoho z nás objevilo kouzlo kávy právě při studování na maturitu. Darujte k maturitě kávovar, který zjednoduší zlepší její přípravu.

 1. Klasické pero

Maturita je vstup do dospělého života, ve kterém nás čeká mnoho podepisování a vyplňování formulářů. Do práce, na vysokou školu i do života se hodí mít vždy po ruce kvalitní pero.

 1. Dovolená

Po náročném studiu (a možná před dalším) je potřeba nechat mozek pořádně odpočinout. A kde to jde lépe než na dovolené? Vyražte společně s rodinou nebo maturantům zaplaťte výlet s přáteli.

TIP! TOP 20 destinací: kam jet na dovolenou k moři

 1. Stylový diář

Maturitou povinnosti nekončí – naopak jich bude přibývat. Aby čerství maturanti vše stíhali, vybavte je stylovým diářem s vyměnitelnou náplní.

 1. Zážitek

Zážitky jako dárek milujeme, protože se nikdy neztratí. Podle povahy maturantů vyberte z pohodových či adrenalinových zážitků ten, který nejlépe sedne. Jednomu udělá radost vstupenka na koncert, druhý touží po seskoku padákem.

 1. Peníze v obálce

Občas největší radost udělají peníze v obálce, za které si maturanti nakoupí přesně to, co potřebují. Můžete společně probrat nápady, co by si mohli koupit, aby peníze neutratili za zbytečnosti.

TIP! VIDEONÁVOD NA JAK ORIGINÁLNĚ DAROVAT PENÍZE

 1. Dárková karta

Jestli nápad na dárek máte, ale nejste si jisti konkrétním produktem, zakupte dárkovou kartu. Takové řešení je ideální například při nákupu elektroniky nebo postele a dalšího vybavení domácnosti.

Shrnutí

Výběr dárků je vždycky tak trochu třešnička. Naše tipy vám ale dodají inspiraci, díky které se odrazíte z místa. Nezapomeňte také uspořádat slavnostní večeři, na které maturitu všichni společně oslavíte.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspirace od naší redakce. Pravidelně vám také přinášíme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.

Mohlo by se Vám také hodit: