Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Studentsky pokoj inspirace

První studentský pokoj je jako nepopsané plátno, kde se dospívající může konečně plně projevit. Žádní rodiče, žádní sourozenci, jenom vy a vaše sny. Jak zařídit studentský pokoj dle vašich představ a co by v něm určitě nemělo chybět? Podívejte se na našich 10 inspirací a další skvělé tipy, než se pustíte do zařizování.

Co by nemělo chybět v každém pokoji pro studenty?

Studentský pokoj by měl zajistit prostor pro studium i odpočinek. Chcete-li se v něm cítit příjemně a zároveň vytvořit vhodné podmínky pro plnění školních povinností, začněte se základními body, které by v žádném studentském pokoji neměly chybět.

 1. Dostatek světla

  Přirozené světlo poskytuje nejlepší podmínky pro jakoukoliv činnost od četby až po relaxaci. Dostatečně velká okna zajistí přísun denního světla, ale v zimních měsících nebo v menších pokojích budete potřebovat pomoc umělého osvětlení. Zvolte jedno hlavní světlo a několik světelných doplňků, které celý prostor dotvoří a zároveň vypadají opravdu skvěle. Ideální volbou se stávají například světelné řetězy, malé lampy nebo nástěnná světla. 

 2. Nástěnka snů

  V každém studentském pokoji jistě nebude chybět psací stůl pro plnění úkolů a právě nad ním se naskýtá výborný prostor pro nástěnku snů. Ta bude každému dospívajícímu připomínat, proč se do studia vrhnul a jaká je jeho motivace. Navíc může mít mnoho podob, nemusíte se držet klasické korkové verze. Na trhu dnes již najdete skutečně designové kousky. 

 3. Pohodlná postel

  Odpočinek a spánek potřebujeme ke správnému fungování v každém věku. Vyplatí se investovat do pohodlné a velké postele, která vaše spánkové potřeby spolehlivě uspokojí. 

 4. Rostliny

  Trochu zeleně sluší každému pokoji. Navíc oživí prostor a zajistí skvělou atmosféru. Pro studentské pokoje zvolte stálozelené rostliny, které nevyžadují příliš péče. Vybírat můžete z různých kaktusů, ale vhodné jsou také rostliny jako dracena, monstera, fíkus nebo juka.  

 5. Osobité kouzlo

  Každý pokoj by měl mít svou osobnost. Tu snadno vytvoříte pomocí oblíbených předmětů nebo třeba koníčků, kterým se věnujete. Po příchodu do pokoje by jednoduše mělo být poznat, kdo v něm bydlí: muzikant, malířka, čtenář, sportovec nebo třeba milovník společenských her.

Jaké barvy se hodí do studentského pokoje?

Výmalba stěn poskytne ten pravý podklad pro další budování útulného pokoje. Navíc se jedná o poměrně výraznou změnu s nízkými náklady. 

Vždy samozřejmě záleží především na vašem vkusu, ale mezi barevnými trendy posledního roku se nejčastěji objevují zemité barvy inspirované přírodou. Hnědá, béžová, slonová kost, krémová nebo šedá rozhodně patří mezi vhodné volby.

@westwing

Reminiscing our student days… If only we had this room😩😍 #student #studentlife #homedecor #inspo #interior #interiordesign #westwing #fy

♬ Aesthetic – Tollan Kim

Také syté barvy mohou působit skvěle. Vsadit můžete na různé kombinace s hořčicově žlutou, smaragdově zelenou nebo modrou barvou. Nezapomeňte však, že syté odstíny mohou zmenšovat opticky prostor a je nutné odlehčit je neutrálními tóny. 

Na přední příčky v žebříčku oblíbených barev pro stěny pokoje se také dostala stará klasika – sněhově bílá. Vytvořte si pokoj v monochromním stylu pomocí všudypřítomné bílé barvy a přírodního dřeva. 

TIP! Barvy podle Feng Shui

Jak zařídit studentský pokoj: 10 inspirací a nápadů 

Podívejte se na 10 krásných nápadů pro zařizování studentského pokoje a nechte se inspirovat našimi tipy.

1. Studentský pokoj pro holku 

Jemný a ženský pokoj vytvoříte díky glamour stylu, pro který je typický oblý a měkký nábytek, jemné barvy s pudrovým nádechem a okouzlující dekorace. Pro glamour styl se také hodí luxusně vypadající ozdoby s pozlacením, například takové zrcadlo se zlatým rámem jistě ocení každá slečna. 

TIP! 6 inspirací: dětský pokoj pro holčičku

2. Studentský pokoj pro kluka 

Zařizujete studentský pokoj pro kluka? Zde se držte hlavně jednoduchosti a zbytečnosti nechte stranou. Vybavte pokoj základním nábytkem, jako je postel, skříň na oblečení a prostorný stůl, kde se vejde veškeré vybavení k počítači. Barevné kombinace se samozřejmě nemusí držet klasické modré, ale i ta vypadá opravdu skvěle například ve dvojici s šedou nebo černou.

TIP!  Dětský pokoj pro kluka: 7 oblíbených inspirací

3. Jak zařídit malý studentský pokoj?

Do malých prostor vždy volte multifunkční nábytek, který nabízí více využití. Významnou roli zde hraje každý centimetr místa. Opticky prostor zvětšíte díky světlým barvám a strategicky umístěným zrcadlům. 

TIP! Malý dětský pokoj: 11 originálních inspirací

4. Studentský pokoj v paneláku 

Panelákové domy bývají známé tím, že v nich slyšíte jednoduše všechno. Do studentského pokoje se tedy hodí umístit koberce, které alespoň částečně izolují hluk. Navíc vzorované koberce s měkkým vlasem vypadají přímo skvěle a zajistí krásný design pokoje. 

5. Studentský pokoj pro dva

Studentské byty bývají pro dospívající finančně náročné, a proto často přistupují ke sdílenému bydlení, které sebou nese jak výhody, tak nevýhody. Jestliže musíte pokoj sdílet ve dvou, snažte se jej spravedlivě rozdělit tak, aby každý ze spolubydlících měl alespoň kousek soukromí pro sebe. Pro rozdělení můžete využít strategicky umístěný nábytek, paravan nebo textilní závěs. 

TIP! Dětský pokoj pro dvě děti

6. Moderní studentský pokoj 

Hledáte moderní řešení pro váš pokoj? Vyzkoušejte čistý styl a umístěte do pokoje designové kousky z nejrůznějších materiálů. Pro nábytek zvolte kvalitní nábytek v pěkném dekoru a jako dekorace využijte kovové nástěnné doplňky. Skvěle vypadají také geometrické tvary, které lze využít například v podobě moderních obrazů nebo na povlečení. 

TIP! 6 tipů pro moderní dětský pokoj

7. Pokoj na studentské koleji 

I přesto, že na studentské koleji nelze příliš mnoho věcí měnit a za chvíli se z ní zase budete stěhovat pryč, měli byste se i zde cítit opravdu příjemně. Proto vsaďte na dekorace a doplňky dle vašeho vkusu! 

Ty můžete kdykoliv sundat a obměnit a nestojí příliš peněz. Plakáty, obrazy a  fotografie na stěnách skvěle doplní oblíbené knihy, kusový koberec u postele nebo přehoz přes postel.

8. Studentský pokoj ve skandinávském stylu

Funkční, jednoduchý a moderní. Takový je skandinávský styl, který je založen na rovných liniích nábytku, jednoduchosti a přírodních barvách. Soustřeďte se především na pohodlnou postel ve skandinávském stylu a funkční nábytek. 

9. Pokoj pro cestovatele

Vaše záliby by vás měly obklopovat na každém kroku. Milujete cestování a každé léto vyrážíte na zajímavá místa po Česku i v zahraničí? Umístěte nad postel mapu světa s vašimi vysněnými destinacemi a na poličky přidejte fotky z posledních výletů. 

10. Funkční studentský pokoj 

Praktické kousky nábytku by ve funkčním pokoji pro studenty rozhodně neměly chybět. Při svých studiích jistě oceníte prostorné knihovny, ale i menší boxy a organizéry na nezbytnosti. Využijte každý volný kout efektivně a jistě nebudete litovat. 

Jaký nábytek a dekorace se hodí do studentského pokoje

 • Knihovna – během studií se jistě setkáte s hromadou knih, které bude potřeba prozkoumat a přečíst. Menší knihovna nebo police na knihy vám tedy přijde vhod. 
 • Psací stůl – pro studenty se hodí prostorný, velký stůl se šuplíky, kde se budou moct věnovat svým úkolům. 
 • Komoda a skříň – nezapomínejme také na oblečení a boty, které snadno umístíte do praktické komody nebo skříně. 
 • Nástěnné dekorace – osobité kouzlo dodáte pokoji díky dekoracím na stěnu. Ať už zvolíte obrazy, tapety nebo zajímavé nástěnné předměty, jistě nešlápnete vedle. 
 • Světelné řetězy – útulnou a příjemnou atmosféru vytvoří designové řetězy světel, které nejlépe vypadají nad rámem postele nebo okolo jiného nábytku. 

Shrnutí: 5 tipů na závěr pro dokonalý studentský pokoj

 1. Zaměřte se na dostatek osvětlení, ať už přirozeného nebo umělého. 
 2. Pokoj by neměl sloužit pouze ke studiu, ale také k odpočinku. Zvolte tedy vhodnou postel nebo třeba křeslo pro chvíle klidu. 
 3. Kombinujte oblíbené barvy a vneste do pokoje vaši osobnost. 
 4. Celou místnost dotvoříte pomocí dekorací, jako jsou polštáře, obrazy nebo fotografie. 
 5. Myslete na funkčnost pokoje a využijte efektivně prostor. 

Registrujte se bezplatně na našem serveru Westwing a získejte přístup k nejnovějším článkům a nejvýhodnějším nabídkám, které z vašeho domova vytvoří ještě krásnější bydlení.