Děrovaný piknik

Víte, že tento piknikový salónek je vyrobený ze čtyř metrů plátna? Zahradní nábytek musíte koupit, ale baldachýn, ubrus, ubrousky a polštářky si můžete vyrobit sami. Stačí využít možnosti, jaké nám poskytují nýtovací průchodky. Malá průchodka pozvedne komfort a eleganci stolování v přírodě na vyšší úroveň!
Potřebujete kruhové nýtové průchodky a speciální nýtovací kleště. Nářadí lze jednoduše pořídit v nejbližším stavebním supermarketu. Nýtování netrvá dlouho, ale pokud nejste domácí kutil lze práci svěřit brašnáři.
Jdeme na to! Právě začínáme s přípravou pikniku.

Děrovaný piknik

Snídaně v trávě

Nejjednodušší stůl je… ubrus. Ve čtyřech rozích je třeba zhotovit otvory zpevněné průchodkami a pak připevnit ubrus k zemi pomocí stanových kolíků. Piknikový ubrus bude vždy vypnutý a ideálně hladký.

Děrovaný piknik

Efekt přitažlivosti

Pokud bude ubrus ležet na stole, otvory vyztužené průchodkami lze využít k zavěšení závaží. Venku si s ubrusem často pohrává vítr a může ubrus i sfouknout, ale obtěžkaný se ani nehne! Kovové průchodky vydrží zatížení několik set gramů.

Děrovaný piknik

Pod baldachýnem

Fantastický nápad. Prostírat lze nejenom přímo na trávě nebo na stole, ale můžeme látku zavěsit mezi stromy. Nejlépe je připravit si hned dva kusy látky, abychom měli najednou ubrus a baldachýn.

Děrovaný piknik

Stabilní sedák

Nápad využitelný nejenom v případě pikniku, ale také v jídelně. Sedáky nebudou padat, pokud je přichytíte k opěráku židle. Otvory vyztužené průchodkami vám to báječně usnadní. Estetická hodnota? Lze použít stuhu, pásek nebo šňůrku a vhodně upravit vzhled stolu.

Děrovaný piknik

Dekorační látkový ubrousek

Dva malé otvory umožní dekorovat látkový ubrousek různými způsoby. Lze přes ně prostrčit stuhu, květinu nebo třeba grilovací jehlici. Obyčejný ubrousek se stane výjimečným a bude naznačovat styl pikniku. A v závěru poslouží třeba jako otvor k zavěšení.

Děrovaný piknik

Text: Marta Suchodolska

Obrázek: Malli/Mondadori Press/East News

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline