Na návštěvě u Elise

Byt ředitelky stylu francouzského Westwing

1-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_19

Dimenze ani cena nehrají roli. Důležitý je příběh, jaký s sebou ten který předmět nese. V domě Elise Simian Karsentiové, ředitelky stylistů francouzského Westwingu, je místo jen pro osobité předměty – schraňuje je již dlouhá léta a po celou dobu si k nim hledá cestu. Seznamte se s receptem na uzpůsobení interiéru podle Elise.

Popiš nám svůj dům.

Můj dům je heterogenní. To slovo nejlépe popisuje jeho charakter a styl. Mix padesátých let a současnosti, starožitností a moderního vybavení. Stěny připomínají koláž – mapy, obrazy, fotografie i dětské obrázky… k tomu připočtěme zarámovanou sbírku motýlů. Celý byt tvoří jedno univerzum – jednotlivé pokoje jsou téhož rázu, ale přitom je každý něčím výjimečný.

2ab-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_21

V čem spočívá ta výjimečnost?

Všechny dekorace a každý kus nábytku má bez ohledu na svou velikost svůj vlastní příběh, anebo se alespoň k nějakému příběhu vztahuje. Jsou důležité pro všechny členy mé rodiny, pro každého z nich něco znamenají. Tyto předměty jsou „naše“, ochočili jsme si je a zvykli si na ně. Disciplína skandinávských interiérů je nám cizí – raději je zaplňujeme předměty s duší.

3ab-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_4

A z čeho vyplývá ta náklonnost k barvám?

Podle mého názoru jsou barvy synonymem života. Byt bez barev si snad ani nedokážu představit. Barvy mají stejně jako slova schopnost vyprávět, jejich prostřednictvím můžeme sdílet pocity – mně osobně skýtají možnost jak vyjadřovat své emoce a vůbec sebe samu. Stěny mého domu jsou bílé, kdežto „nositeli“ barev jsou různé doplňky, zařízení či nábytek. Přesně jako v galerii – barvou opatřím to, co chci v bytě vyexponovat.

4ab-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_12

Co tvé oblíbené předměty?

Ke každému předmětu v mém bytě mám velmi osobní vztah. Obzvláště blízká mi je komoda stojící v ložnici. Momentálně je modrá, ale to se může brzy změnit, protože barva záleží na mých aktuálních potřebách a inspiracích.

6AB-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_13

Nejdůležitější zásady pro zařizování interiéru?

Rozhodně neuznávám diktát jediného stylu. Myslím, že stejně jako barvy je třeba míchat i styly. Neuměla bych se omezit na jeden směr – to by pro mne znamenalo vzdát se kreativity. Ráda svévolně měním styly i barvy a vytvářím různé stylistické „ostrůvky“. V mých očích neexistuje dobré ani špatné aranžmá. Zásada je jasná: aranžmá je odrazem osobnosti majitele bytu, ať se nám to líbí, nebo ne.

7AB-Westwing_StyleJourney_HomeStory_France_16

 

 

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline