Na návštěvě u Andrého Klotze, fotografa a cestovatele

Dům Andrého Klotze v São Paulu jsme navštívili během deštivého dne, typického pro toto roční období. Rychle jsme však na špatné počasí zapomněli. Zveme vás na prohlídku každého čtverečního metru tohoto překrásného bytu!

westwing-brazylia-andre-klotz-mieszkanie

André Klotz, brazilský fotograf žijící v São Paulu se specializuje na fotografie architektury, interiérů a portréty. Jeho výjimečný byt je plný fotografií, suvenýrů z cest a vzpomínek.

Byt našeho hostitele se nachází v budově, která se velmi liší od sídel finančních a kulturních institucí, které ho obklopují. Nic není známkou toho, že se hned vedle nalézá byznysové centrum města pulzující životem – Avenida Paulista. Tato lokalita má ohromnou výhodu – úchvatný výhled na okolní architekturu.

„Hledal jsem byt s velkými okny, skrz která bych mohl obdivovat město táhnoucí se k obzoru“, vysvětluje André Klotz.

westwing-andre-Klotz-2

André fotografuje hlavně architekturu a jeho vášeň pro architektonická řešení je vidět také v interiérech, které zařizoval. A tak mezi pohovku a dveře v obývacím pokoji umístil dělící stěnu postavenou z bedýnek. „Toto oddělení bylo nezbytné, protože bych nechtěl sedět na pohovce a koukat na dveře. Rozhodl jsem se proto bláznivě improvizovat a výsledek předčil moje nejdivočejší očekávání“.

westwing-brazylia-andre-klotz-mieszkanie-2

Náš hostitel si rád poslechne rady svých přátel architektů, ale v případě koupelny neposlouchal nikoho. „Koupelna byla malá a neosvětlená. Propojil jsem ji proto s ložnicí, ačkoliv mnoho osob, které znám, se mě od takového řešení snažilo odradit. Nyní mám v koupelně okno a nestěžuji si na nedostatek světla“.

westwing-brazylia-andre-klotz-4

Světlá kuchyně také poutá pozornost. Oknem a jemnými voálovými záclonami sem proniká velké množství přirozeného světla – to je snem každého milovníka vaření a zejména profesionálního fotografa! Porézní cementový povrch stěn v kuchyni dodává interiéru industriální kouzlo.

westwing-brazylia-andre-klotz-5
westwing-brazylia-andre-klotz-6

Každý z 90 čtverečních metrů bytu byl promyšleně využit. Když se sem André nastěhoval, neměl nic. Všechny předměty se zde objevovaly postupně s časem… a podle potřeby. Velká část nábytku a doplňků jsou suvenýry z cest – například koberec v obývacím pokoji.

Kdysi, když jsem pracoval pro velký lifestylový časopis, spatřil jsem v obchodě krásný koberec z dovozu, byl ale příliš drahý. Během cesty do Turecka jsem na jednom z malých trhů uviděl přesně takový! Dnes zdobí podlahu v obývacím pokoji

westwing-brazylia-andre-klotz-7

Kromě suvenýrů z cest najdeme v bytě Andrého také rodinné památky – kulaté zrcadlo, dřevěné stolky a gramofon. Starobylý kredenc po dědovi nyní slouží jako barový stolek. Rodinná historie a vzpomínky se zde nachází na každém kroku. „Do bytu nic nehledám. Čekám, až si mě předmět nebo nábytek sám najde“, vysvětluje André.

westwing-brayzlia-andre-klotz-mieszkanie-3
westwing-brazylia-andre-klotz-9
westwing-brazylia-andre-klotz-10

Když jsme se zeptali našeho hostitele na oblíbené místo v bytě, usmál se – „Možná je to klišé, ale rád se po dlouhé cestě vracím domů. Nemám v bytě oblíbené pouze jedno místo – je jím celý byt“.

Fotografie: André Klotz / Westwing Home & Living

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline