Vánoce jako na horách

Pakliže sníte o vánočních svátcích jako z pohádky, s nezaměnitelnou atmosférou a tradičními ozdobami, můžete si své přání letos splnit. Navštivte s námi Miriam Hannemannovou, stylistku ze samého jihu Německa, a uvidíte, jak zařídit dům tak, abyste si užili Vánoce jako na horské chatě, a navíc se dozvíte, proč má Miriam 17 krabic vánočních ozdob!

10

Dům Miriam není lehké najít – obklopený lehkou mlhou a sněhem vypadá jako ze snu. Již na jeho prahu nás vítá vůně cukroví, které Miriam peče rok co rok pro svá vnoučata, Lottu a Lumena, a dcery Melinu a Mahelii. Také psi dávají radostným vrtěním ocásků najevo, že jim tato vůně vyhovuje. Miriam tráví hodně času na služebních cestách, a tudíž jsou pro ni Vánoce něčím výjimečným, protože se může lenošit v teple domova a trávit čas s rodinou.

4
5

„Na první pohled jsem si toto místo zamilovala – rozhodně to není moderní dům, podlahy jsou křivé a stěny místy popraskané, ale mně se právě nezvyklé věci líbí,“ tvrdí stylistka.

1
2

V domě Miriam na vás skutečně dýchne atmosféra horské chaty. Příroda vás neobklopuje pouze venku, ale také ve vlastním interiéru v podobě klasických trámů, rustikální podlahy a dřevěného nábytku, což dokresluje útulnou atmosféru a celému domu dodává na půvabu. Dřevěné prvky se pak skvěle doplňují s cihlovým krbem, červenými polštářky na pohovce a nepřeberným množstvím červených dekorací.

6
7

„Máme 17 krabic s vánočními ozdobami,“ směje se Miriam, „naše rodina si potrpí na tradice a ozdoby tak už po několik generací dědíme. Stromek chodím vybírat společně se svými vnoučaty a potom jej všichni zdobíme. Baví se u toho děti i já.“ Na vkusně ozdobeném stromečku září tradiční  voskové svíčky a celý pokoj prostupuje vůně Vánoc. Jako na horách si připadáme nejen kvůli vůni jehličí, ale také díky starým dřevěným lyžím opřeným vedle koše na dříví a starožitným bruslím na jedné ze stěn.

8

Miriam se podařilo vytvořit útulné zimní aranžmá také správným výběrem textilií: teplých plédů, měkkých povlaků na polštáře, běhounů a ubrusů. Díky nim není v domě nouze o teplé barvy, zajímavé textury a veselé vzory.

3

Zima dokáže doslova začarovat zahradu: k tomuto ročnímu období neodmyslitelně patří stříbrnou námrazou pokryté stromy, keře i ploty. Sněhová pokrývka na trávníku před domem pak leskem předčí nejeden koberec. „Zimní výjevy za okny jsou stejně důležité jako tradiční ozdoby uvnitř,“ tvrdí Miriam. Její překrásně ozdobená okna přímo vybízejí k hltání prosincových scenérií plnými doušky, obzvláště pak po setmění u planoucích svíček.

9

Vše vypadá tak, jak má. Paní domu usedá s knihou na károvanou pohovku. Pes ležící u jejích nohou se líně protahuje. V krbu praská oheň. „Vánoce si umím představit jedině v rodinném kruhu, v souladu s tradicemi a v příjemném prostředí, právě jako na horách,“ prozrazuje nám Miriam na rozloučenou.

11
12
Fotografie: André Reuter / House of Pictures
Stylizace a text: Miriam Hannemann / House of Pictures

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline