Karafiáty a sklenice

Kytice během 5 minut

1. Westwing_Magazin_Thema_2_1

Během 5 minut si připravíte půvabnou kytici. Vše, co budete potřebovat, je dekorativní sklenice a pár květin. Postupujete podle našeho návodu a budete mile překvapeni výsledkem!

Vyberte si své oblíbené květiny. To, zda je natrháte na louce či v zahradě, anebo si je prostě koupíte, necháme na vás.  Pokud si potrpíte na výrazné kontrasty, sáhněte po květinách různé velikosti a v různých barvách. Pokud jste milovníkem kompozic v jemných odstínech, bohatě si vystačíte s jedním druhem. My jsme zvolili hvozdík vousatý a zahradní, růže a kontryhel.

2-gozdziki-i-sloiki

Co budete potřebovat:

  • dekorativní sklenici s uchem, jakou můžete koupit v obchodech s dekoracemi. Můžete ji také nahradit skleněným lampiónem a pokud jste zručnější, snadno si k tomuto účelu s pomocí drátku či provázku upravíte obyčejnou zavařovací sklenici.
  • stužku
  • nůžky
  • své oblíbené květiny
3-gozdziki-i-sloiki

Seřízněte květiny tak, aby byly o deset centimetrů delší než je výška sklenice. Pokud by květiny byly příliš vysoké, kytice by nebyla stabilní. Svažte květiny stužkou, nejlépe hedvábnou, v horní části lodyh tak, aby byla vidět nad okrajem sklenice a nemočila se ve vodě.

4-gozdziki-i-sloiki

Vložte svazek květin do sklenice a tu pak zavěste na opěradlo židle, lavičku či na strom v zahradě. Přejeme příjemnou zábavu!

 

 

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline