Na návštěvě u Jasmin Taylor

Jasmin Taylor, původem Peršanka, v současnosti obyvatelka Berlína, je úspěšná žena. Před šesti lety založila vlastní cestovní kancelář JT Touristik, která se okamžitě stala velmi populární. Westwing měl příležitost navštívit Jasmin v jejím krásném domě.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor
V loňském roce byla Jasmin Taylor oceněna iF Design Award za skvělou prezentaci značky.

1. Jak dlouho bydlíte ve svém současném domě?

V roce 2011 jsme společnost přestěhovali do Německa a v roce 2013 se mi konečně podařilo zařídit svůj současný byt. Nyní na stejném místě sídlí firma i můj dům.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-4
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-12

2. Jak jste nalezla tento dům?

Můj bratr si všiml cedule „na prodej“, jež byla vyvěšena na tomto domě. Okamžitě jsem se do něho zamilovala. Byl postaven v roce 1887 a jeho projekt připravila žena, což bylo v těch časech něčím unikátním. Cítila jsem spojení s tímto místem a to je důležité, když někdo cestuje tak často, jako já.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-3

 „Když můj bratr objevil tuto vilu, nebyla v nejlepším stavu, ale věděla jsem, že se s tím dá něco udělat.“

3.Co je pro Vás při zařizování interiéru důležité?

Nikdy nezapomínám na kulturu, ve které jsem vyrůstala. Chtěla jsem spojit perské vlivy s moderním jednoduchým stylem. Důležitá byla také příměs „berlínské útulnosti“ (Berliner Gemütlichkeit). Můj dům je nejen krásný, ale také velmi pohodlný a příjemný.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-5

4. Spolupracovala jste s interiérovým designérem?

Projekt mého domu vytvořil Holger Hansen z firmy Hans Winkler and Karim El-Barbari. Vysvětlila jsem mu, na čem mi nejvíce záleží a v jaké atmosféře chci žít. Zdůraznila jsem význam útulnosti, pořádku, prostoru a módní estetiky. Na výsledek této spolupráce jsem velice pyšná.

5. Čím jste se nechala inspirovat?

V této vile se odráží několik různých fází mého života. Orientální dlaždičky v kuchyni mi připomínají moji vlast, její styl a architekturu. Dětství se mi pojí s dekorativními perskými koberci v domě mých rodičů. Hedvábí a svítidla také reflektují mé iránské kořeny. Dnes má všechno trochu jinou podobu – jednodušší, ryzejší, symetričtější. Lpění na vzpomínkách charakterizuje můj interiérový styl.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-8
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-10

 „Záleželo mi na tom, aby byla v mém berlínském domě přítomná Persie. Proto se perské koberce nachází v každé místnosti.“

6. Kde nejraději trávíte čas?

Na balkoně, zejména během snídaně nebo brunche! Pohled na mou krásnou zahradu mě naplňuje radostí. Když je nepříznivé počasí, sedávám u stolu u arkýřového okna a cítím se, jako bych byla venku.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-2

7. Jak byste popsala svůj styl?

Setkání Persie s Pruskem.

8. Co ve Vašem domě nemůže chybět?

Šatna, která tvoří samostatnou místnost. Vždycky mi chybí, když cestuji.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-11

Každý detail interiéru v tomto bytě byl pečlivě naplánován a plán do puntíku realizován. Základem úspěchu byla důvěra Jasmin, kterou vložila v návrháře.

9. A co máte nejradši?

Zahradu! V létě se sem přenáší můj život. Blízkost firmy mi vše usnadňuje – kanceláře JT Touristik se nacházejí na spodních patrech, takže se vždy mohu věnovat své práci, aniž bych ztratila soukromí.

10. Co poradíte osobám zařizujícím své interiéry?

Vytvořte místo vhodné pro odpočinek s užitím vašich oblíbených předmětů, jež ve vás budou vyvolávat vzpomínky. Dům není pouze bodem na mapě!

11. Přivezla jste s sebou nějaké suvenýry?

Ano, zlatý samovar po babičce. Byl v naší rodině mnoho generací.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-9

12. S jakými výzvami se váže zařizování domu?

Nejdůležitější je trpělivost. Smlouvy, jednání a opravy – to vše trvá hodně času. Důležité je setrvat u původní myšlenky, ale být otevřený k návrhům odborníků. Jedná se o velmi svébytný proces, ale občas se můžete ocitnout ve zcela nových projektech.

westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-13
westwing-z-wizyta-u-jasmin-taylor-14

„Vždycky jsem se chtěla zabývat byznysem. Oceňuji podnikatelského ducha a připisuju velký význam zásadám e-commerce.“

13. Můžete nám něco říci o své společnosti?

V roce 2002, když jsem začínala, se na internetu nejlépe prodávaly knihy, CD a zájezdy. Cestování a výlety jsou moje vášeň, proto jsem si vybrala tuto možnost. JT Touristik nabízí dovolené last minute, all-inclusive, hotelové pobyty a výlety na více než 150 různých míst a do 13 000 hotelů po celém světě. Jsme odborníci, pokud jde o výlety do Spojených arabských emirátů, zejména Dubaje a Abu Dhabi.

14. Růžová je barva Vaší společnosti, má pro vás nějaký význam?

Růžová symbolizuje ženskost, emocionalitu a také se jedná o signální barvu. To ženy obvykle rozhodují o tom, kam jet na dovolenu, proto se tato barva ukázala být pro moji kancelář JT Touristik ideální. Často se do růžové oblékám. Jsem příkladem chodící značky.

Fotografie: Westwing Home&Living

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline