10+1 rada, jak zařídit pokoj pro hosty

Čekáte na Vánoce spoustu návštěv? Pak jistě využijete pokoj pro hosty. Pokud chcete, aby se jim u vás bydlelo co možná nejlépe, řiďte se při jeho zařizování našimi radami. Díky nim snadno proměníte každou místnost v útulný a komfortní pokojík, v němž se vaši hosté budou cítit více než příjemně.

1. Vřelé uvítání

Chcete, aby se u vás hosté cítili jako doma? Ukažte jim, že jsou vítáni. Napište kratičkou zprávu a položte ji na postel. Milý vzkaz jim zcela jistě vykouzlí úsměv na tváři.

2. Přikrývky navíc

Všichni víme, jak je počasí v zimě nevyzpytatelné. Pokud jsou hlášeny tuhé mrazíky a vy jste si vědomi toho, že vaše návštěva je zimomřivá, dopřejte jí několik hřejivých peřin navíc.

3. Stylová karafa a skleničky

Aby hosté mohli uhasit žízeň, nezapomeňte do pokoje přidat láhev s vodou a několik čistých skleniček.

pokoj-pro-hosty-voda

4. Ručníky

Hýčkejte své hosty jako v těch nejlepších lázních. Nachystejte jim čisté a nadýchané ručníky, které prodlouží jejich příjemný pocit po každém sprchování.

5. Hygienické potřeby

Kromě ručníků a osušek je vhodné nachystat také základní hygienické potřeby. Stačí mini balení šamponu, mýdla, zubní pasty a kartáčku na zuby. Pokud návštěva některou z osobních věcí zapomene, ráda využije vaší pomoci.

6. Čokoládky

Okopírujte tajemství pětihvězdičkových hotelů. Sladká pozornost ukrytá na polštáři nebo na nočním stolku představuje tu nejlepší tečku za náročným dnem.

pokoj-pro-hosty-hostitelsky-sladkost

7. Něco ke čtení

Módní časopis, noviny nebo napínavá novela ukrátí hostům dlouhé zimní večery. Westwing tip: Abyste měli jistotu, že návštěva vámi vybranou knihu ještě nečetla, zvolte knižní novinku.

8. Květiny

Nic neprobudí pokoj pro hosty více k životu než čerstvé květiny.

pokoj-pro-hosty-svicka

9. Vonné svíčky

Příjemnou a pohodovou atmosféru navodí voňavá svíčka na nočním stolku. Co třeba ta s vůní vánočního cukroví nebo svařeného vína?

10. Wifi heslo

Nepostradatelná informace nejen v očích teenagerů. Nenuťte své hosty ptát se na heslo k wifi a rovnou jim ho sdělte. Ale stylově! Napište ho například na světelnou tabulku nebo na papír, který zarámujete místo fotografie.

A nejdůležitější rada na závěr: Užijte si čas strávený se svými hosty naplno!

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout