Okouzlující shabby

Vintage, idylka a relaxace

Silke a Ralf Buestrichovi milují předměty s minulostí. Tato fascinace zcela ovlivňuje jejich životní styl. V každé volné chvilce navštěvují bleší trhy, kde hledají nějaké zapomenuté unikáty… „Svou vášeň pro starožitnosti jsem objevila hodně brzy – spolu s matkou jsme jezdily po celé zemi a hledaly staré poklady. Tomuto nadšení jsem zůstala věrná doposud” – říká Silke. „Ralf, jak už to u mužů bývá zvykem, není mnohdy příliš nadšený z mých nových předmětů. Ovšem věci, které mají duši a svou vlastní historii, si jeho přízeň velmi rychle získají. ” Pokladnicí skutečných skvostů je samozřejmě internet. Právě on-line způsobem se jim podařila koupě tradičního anglického čajového setu a několika orientálních maličkostí pocházejících z jiných světadílů.

1

2

4

Shabby, nebo-li nástupce stylu Provence

Styl Shabby vznikl v 90-tých letech na západním pobřeží USA a celkem rychle se stal jedním z nejpopulárnějších interiérových trendů. Shabby je vlastně variantou stylu Provence, který je inspirován anglickými a francouzskými dvory a snaží se o navození původní atmosféry tím, že spojuje původní interiérové předměty s těmi současnými. Shabby jde ještě o krok dál, protože nejenom používá starý nábytek a doplňky, ale také experimentuje s jejich jednotlivými prvky. Po renovaci jim dává nový vzhled. Nábytkové prvky pak mohou sloužit jako stylistická základna pro zcela nové předměty a mnohdy i novou funkcionalitu. Stará polička se může klidně stát stolní deskou nebo třeba rámem pro obraz.

6
7

Závisláci

Silke a Ralf mají spoustu přátel a oblíbených obchodů. Na světové mapě si „zakreslují” místa, kde je dobré se poohlédnout po starožitnostech. I když jsou Buestrichovi na svém „pátrání po příležitostech” skoro chorobně závislí, nijak zvlášť se citově neváží k již koupeným věcem. Manželé je zbožňují rozdávat a mají radost, když jejich starožitný skvost krásně ladí a zapadne do nového interiéru. Silke má velkou sbírku starých předmětů, a proto je začala prodávat a pořídila si dokonce i internetový obchod se starožitnostmi „Fleur de maison“, kde nabízí dekorace ve stylu shabby – polštáře a kabelky zhotovené z klasických prvků vintage, čili použitých textilních látek a unikátních knoflíků.

3Zauroczeni-stylem-shabby
8Zauroczeni-stylem-shabby
9Zauroczeni-stylem-shabby

Hra na domácnost

Domácnost Silke a Ralfa je vybavena dřevěným a kovovým nábytkem v bílé a modré barvě a nádobím s floristickým vzorem. Umění spojovat zdánlivě nespojitelné je doménou Silke. Každá místnost je zařízená tak, aby působila pomíjivě. Návštěvník musí mít pocit, že interiér před chvilkou opustila  Virginie Woolfová nebo Marcel Proust. Silke si často v interiéru pohrává s malými kusy nábytku a užitnými předměty. Zbožňuje v místnostech stavět stolky a na ně umístit šálky na čaj, anebo (jako zrovna dnes…) položit šitíčko. Dokonce i jablka na talíři vypadají jako čerstvě natrhaná přímo ze stromu.

10
11
12

Neexistují příliš staré věci

Na kuchyňské skříňky, které Silke použila k vybavení své kuchyně, by se někdo jiný ani nepodíval. Nábytek byl odřený, polámaný a místy napaden červotočem. Silke ho místo vyhození raději renovovala. Natírání bylo nejjednodušší činností. Renovační práce si vzal na starost Ralf, který se hodně nadřel s červotočem. Silke, pomocí malé injekční stříkačky, aplikovala speciální preparát do každého otvoru. Tato činnost ji trvala dlouhé hodiny. Dnes jsou skříňky jejich pýchou a obdivuje je každá návštěva. Ovšem, když návštěvníci uslyší jejich historii, nevěřícně se ptají, zda je takový nábytek vůbec funkční. Silke jim vždy odpovídá: „V domácnosti je vše navrženo tak, aby to bylo nejenom hezké ale i praktické. Věci denní potřeby musí být pohodlné a člověk nesmí mít dojem, že pokud je bude používat, rozpadnou se mu pod rukama. Stejně tak i krásné porcelánové šálky neslouží pouze k potěšení oka, ale dá se z nich popíjet čaj. Jsme přece doma a ne v muzeu.

13
14
15

Agnieszka Trzcińska

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline