Kapka slunce

Slunce a žlutá k sobě od nepaměti patří. Žádná jiná barva nedokáže tak skvěle oživit předměty. Dokáže je dokonale proměnit. Žlutý prvek v monochromatickém perleťovém interiéru vdechne sluneční svit do celého prostoru. Působí jak vetkaná zlatá niť ve středověké textilii. Anebo jako zlatý déšť v sadě plném bílých stromů.

Kropla słońca
Obrázek: Shutterstock oraz Fritz von der Schulenburg/InteriorArchive/East News.

Slunečný břeh

Prostor vyplněný předměty v několika různých stylech. V tomto obývacím pokoji je nejen mnoho nábytku, ale také mnoho doplňků a dekoračních drobností. Dominantní je monochromatický tón: v tomto tónu je i jedna stěna. Ale ta druhá – žlutá, se jednoznačně vymaňuje z palety studených tónů. V okamžiku nás přenáší na prosluněnou pláž.

Słoneczny brzeg
Obrázek: Shutterstock oraz Andreas Von Einsiedel/East News.

Paleta stylu

Plakát nad komodou a celkové aranžmá, černé a žluté nám sděluje, že majitelé tohoto domu obdivují tvorbu Jeana Prouvého, jednoho z nejvěhlasnějších projektantů a architektů minulého století. Jeho nábytek s charakteristickou úspornou formou vycházející z estetiky 60-tých let, je dnes klasikou. Příklad chladné, disciplinované elegance s příchutí citronového sorbetu.

Paleta stylu
Obrázek:Shutterstock oraz Rachel Whiting/GapInteriors/East News.

Zlatá kopule

Pracovní stůl z jednoduchých tmavých prken. Šedé zdi, šedá podlaha. Jen díky žlutým lampám nepůsobí interiér nudně ani monotónně. Ve výsledku však vše působí veselé a moderně. Žlutá kopule lampy vypadá jako slunce, jako trs banánů a žlutý klikatý vzor roštů navozují v interiéru pohyb.

Złota kopuła
Obrázek: Shutterstock oraz Pierrick Verny/Cote Maison/East News.

Skříň ze zlata

Natřít stylovou skříň je osvědčený a dobrý způsob, jak oživit nábytek. Natřeme-li ji na žluto, oživíme ale celý interiér. Po renovaci je skříň dominantou celého prostoru. Na dveřích teď mnohem lépe vyniká vyřezávaný květinový motiv, který je jemný jako okvětní lístky.

Szafa ze złota
Obrázek: Shutterstock oraz Clive Nichols/GapInteriors/East News

Citrónový krém

Celé aranžmá je starobylé: styl pohovky, lampa, kufry… Ale barevný odstín čalounění je současný: osvěžující a smyslný jak hustý citrónový krém. Prošívané opěradlo je skoro jako dílo uměleckého řezbáře. Rytmus kosočtverců nás přitahuje jako magnet: přitahuje pozornost, ostří smysly…

Krem cytrynowy
Obrázek: Shutterstock

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline