Garden party v pěti stylech

Chcete, aby vaše zahradní party byla skutečně originální? Co byste řekli na tematický večírek? Předvedeme vám, jak připravit nezapomenutelnou party v pěti stylech!

westwing-garden-party

Kouzlo minulosti

Elegance minulých let je v poslední době velkým módním trendem! Dovolte vašim hostům, aby se přenesli do minulosti a poznali krásu zahradních dekorací jako vystřiženou z románu „Velký Gatsby”. Ideálně se hodí vysoké a pozlacené svícny, zdobený jídelní servis a křišťálové karafky a skleničky. Rozestavěné stoly v zahradě lze přizdobit květinami – například nadčasovými kyticemi růží. Krásně vypadají také křišťálové lustry pověšené na větvích stromů a… staromódní tašky nebo kožené kufry.

westwing-garden-party-gatsby-collage

Ve stylu country

Letos je velmi módní také country styl. Abychom navodili kouzelnou venkovskou atmosféru, použijte kompozice kytic z polních nebo sezónních květin. Ideálně se pro tento účel hodí heřmánek, růže, kopretiny, obilné klasy, listí kapradin, mák, chrpa a sedmikrásky. Stoly, židle a lavice lze přizdobit vyšívanými ubrusy od babičky nebo ubrusy s bílo-červeným karem. Zahradní party ve stylu country je skvělou příležitostí k aranžování nevšedních zákoutí, kde si mohou hosté sednout a pohovořit – stačí trsy sena, dřevěné špalíčky, sudy a čerstvé květiny v láhvích a zavařovacích sklenicích. Je to také ideální scenérie pro zhotovení romantických památkových fotografii!

westwing-garden-party-country

Divoké boho

Boho je umělecký proud, který se vyvozuje z bohémy (la bohème). Od nepaměti inspiruje svou romantikou, éteričností, jednoduchostí, pohodou a šílenou směsicí barev. Zahradní party ve stylu boho nás z jedné strany vrací do barevných dob Flower Power, a z druhé strany nás uchvátí nespoutanou uměleckou bohémou. Místo stolů v rovných řadách a stejně nazdobených židlí – dřevěné stolky a židle s různými tvary a rozměry, místo elegantního sněhobílého jídelního servisu – nahodilá sestava ozdobných sklenic, skleniček a malovaných talířů. K tomu všemu ještě polštáře, koberce, jemné závěsy v různých barvách. Kouzlo je v tom, že k sobě na první pohled nic nesedí!

westwing-boho-garden-party-collage

Absolutní bělost

Klasická bílá barva je vždy módní. Její kouzlo a univerzálnost se nikdy neokoukají! Místo, abyste si pohrávali s barvou, zvolte experiment s embosovanou látkou, místo vzorů a dezénu si vyzkoušejte hru se světlem a stínem, díky které lze podtrhnout odstíny bílé a dokonce z ní vykouzlit všechny barvy duhy. Svíčky, rozmístěné na bílých ubrusech, večer vytvoří neopakovatelnou atmosféru. Stejně tak i jídlo – na bílém pozadí bude mnohem více lákat svými chutnými barvami.

westwing-garden-party-3

Jako v tropech

Udělejte ze své zahrady tropickou pláž! Nemusíte nutně vysypat před dům tuny písku! Stačí, když navodíte atmosféru tropického ráje: pořiďte si různobarevné koktejlové deštníky, kokosy, ananasy a banány jako chutné dekorace, mušličky, houpací sítě a lehátka. Pamatujte také na povinné havajské věnce. Figurky růžových plameňáků, nafukovací bazén s nafukovací palmou a různobarevné papírové lampióny také pomohou vytvořit tropickou atmosféru!

Hezkou zábavu!

Fotografie: Living4Media, Westwing, Getty Images

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline