Budiž světlo neboli závěsná svítidla

Závěsná svítidla jsou nesmírně dekorativní a praktická. Je to ideální řešení do každého bytového interiéru. Vytváří příjemnou atmosféru, osvětlují nejen určitý prostor ale zároveň celé interiéry, opticky snižují stropy, definují různé funkční zóny, vylepšují vzhled obývacích pokojů, ložnic, předsíní a kuchyní.  Co víc si přát?
Zde je několik nápadů, jak docílit, aby byl váš byt výjimečný – a to jen díky závěsným svítidlům.

Čím níže, tím lépe

Závěsné svítidlo těsně pod stropem nemá žádný smysl. Pokud chcete, aby se závěsné svítidlo projevilo v celé své kráse a designu, pověste jej co nejníže, ale ne až tak, aby se do něho někdo uhodil.

westwing-lampy-wiszace-nisko-collage

Sólista

Pokud má vaše závěsné svítidlo přitahovat zrak již ode dveří, zvolte si model se zajímavým tvarem, který se bude vyjímat na okolním pozadí. Nezapomínejte také na tvar ostatních lamp a zdrojů světla, které budou poblíž závěsného svítidla. Měly by být rozhodně menší a ideálně, pokud budou ve stejném stylu, abyste se vyvarovali vizuálnímu chaosu.

westwing-lampy-wiszace-solo-collage

V řadě…

Řada stejných závěsných svítidel vnese do každého interiéru dramatičnost bez ohledu na to, zda se jedná o předsíň, chodbu nebo obývací pokoj. Pověste si dlouhá závěsná svítidla nad stůl v jídelně. Pokud si zvolíte modely ve stejných barvách jako židle kolem stolu, dosáhnete okamžitě „wow” efektu. Pamatujte, že nejlépe vypadá lichý počet závěsných svítidel.

westwing-lampy-wiszace-w-rzedzie

… nebo ve skupině!

Montáž několika závěsných svítidel v pečlivě naaranžované skupině způsobí, že bytový interiér bude vypadat velmi vkusně a nesmírně zajímavě. Několika barevnými stínítky pohromadě dosáhneme oživení klidného a tlumeného aranžmá. Tento efekt bude mnohem intenzivnější, pokud je vše na pozadí bílých stěn, cihly nebo dřeva.

westwing-lampy-wiszace-w-grupie-collage

Kouzlo samotné žárovky

Obyčejné, jednoduché žárovky místo svítidel a lamp se stínítky jsou posledním módním trendem, zvlášť v industriálních stylizacích. Pověste závěsné svítidlo s jednou žárovkou v kuchyni pro jednoduchý, ale zároveň velmi zajímavý efekt, nebo zvolte variantu s několika samostatnými žárovkami, a osvětlete si určitý prostor módním a stylovým způsobem.

westwing-lampy-wiszace-zarowka-collage

Místo noční lampičky

Závěsná svítidla na obou stranách postele vám úspěšně nahradí noční lampičky. Toto řešení je nesmírně efektivní (a také efektní!) v případě, že máte na nočním stolku málo místa. Nechte třiceti centimetrovou mezeru mezi svítidlem a odkládací plochou nočního stolku, abyste mohli pohodlně odložit knihu nebo si nastavit budík.

westwing-lapmy-wiszace-lozko-collage

Schovat kabel? Ne tentokrát!

Přívodní elektrický kabel může plnit stejnou dekorační funkci jako samotné svítidlo! Neschovávejte jej, nesnažte se jej zakrýt – ba naopak: vytvořte na stropě z kabelu kliky-háky, natřete jej pestrou barvou nebo ho omotejte barevnou přízi. Připojte se k neopakovatelnému stylu!

westwing-lampy-wiszace-kabel-collage

Nyní nastal čas osobně objevit svět všestranných závěsných svítidel!

Snímky: Living4Media, The Interior Archive

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline