Jak na dokonalou fotografii zátiší

Právě jste si koupili novou dekoraci a nemůžete se dočkat, až se o její fotku podělíte se svými přáteli a followery? Oslňte je profesionálním lookem a zakomponujte ji do zátiší. Přestože kompozice vypadá nahodile, existuje 6 zásad, které byste měli mít před cvaknutím spouště na paměti.

foto-zatisi-s-knihami

1. V centru pozornosti

Našli jste na půdě starý toaletní stolek nebo zapomenutou židli? Použijte je jako základ vaší scenérie! Vyberte ten kousek, který se perfektně hodí do vašeho zátiší, ale pamatujte, že by měl být jen doplňkem a neměl by zastínit to, co je důležité – vaši novou dekoraci. Právě ta by měla z fotografie vyčnívat.

2. Barevné odstíny

Správná kombinace barev je klíčem k úspěchu. Při aranžování vašeho zátiší používejte odstíny ze stejné barevné palety. Chcete-li podtrhnout neutrální ráz vašeho nového kousku, přidejte předmět v kontrastní barvě. Květiny, tác ve stylu vintage nebo drobné dekorace odvedou v tomto případě skvělou službu.

foto-zatisi-spravny-uhel

3. Správný úhel

Jak často slýcháváte, že daná záležitost je jen úhlem pohledu? Pro fotografie to platí dvojnásob. Funguje vaše zátiší nejlépe seshora, z čelního pohledu nebo z dálky? Experimentujte. Westwing tip: Rozostřené pozadí vypadá vždy úžasně.

4. Hra světla a stínu

Pokud nechcete trávit příliš mnoho času úpravami v počítači, zajistěte si předem dobré světelné podmínky. Využijte denní světlo, zapalte svíčky, zkrátka své pracovní prostředí rozjasněte. Není však nutné stíny zcela eliminovat. Siluety vytvořené na správném místě mohu vypadat efektně a dodat vaší fotce potřebnou hloubku.

5. Zlatý řez

Naše oči rády bloudí. Nechte proto diváky, ať objeví to nejdůležitější sami. Nejvýznamnější objekty neumisťujte přímo do středu obrázku, ale mírně je posuňte vpravo nebo vlevo. Tento jednoduchý trik dodá fotografiím přirozenost a nenucenost.

foto-zatisi-zlaty-rez

6. Vrstvy

Dalším aspektem, který zvyšuje atraktivitu fotografie, je hloubka. Snažte se věci umístit v různé vzdálenosti od objektivu, hrajte si s úrovněmi, stohujte, prolněte objekty. Namísto toho, abyste dekorace seřadili vedle sebe, naaranžujte je na hromádku knih nebo na tác. Rázem tak proměníte obyčejný obrázek v dokonalé zátiší.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline