DIY: Malované nádobí

Vzpomínáte na prázdniny u babičky? Bezstarostné nicnedělání, vůně čerstvě upečeného koláče
a malované nádobí na poličkách. Přeneste se zpět do dětství a několik takových porcelánových kousků si sami vytvořte. Stačí trochu jiný přístup a staromódní dekorace se rázem promění v nový trend.

Malování na porcelán se neobejde bez:

  • bílých talířů různých tvarů a velikostí
  • barev na porcelán (pokud plánujete malování na porcelán jako jednu z odpoledních aktivit se svými dětmi, raději kupte speciální fixy, práce s nimi je o něco jednodušší)
  • štětců
  • závěsů na talíře (koupíte v hobby marketu nebo větších výtvarných potřebách)

Návod na ručně malované nádobí:

  1. Talíře důkladně umyjte (resp. odmastěte lihem), aby na nich barva dobře držela.
  2. Čas na to být kreativní! Nanášejte jednotlivé barvy, směle kombinujte různé odstíny, tvary i slova. Báječně vypadá seskupení teček, čárek a trojúhelníků. Westwing tip: Pokud se vám výsledek nelíbí, nezoufejte. Než úplně zaschne, lze ho z talíře odstranit mokrou houbičkou s čisticím prostředkem nebo pomocí vatové tyčinky. Musíte ale postupovat rychle.
  3. Jakmile jste s  výtvorem spokojeni, nechejte ho podle návodu zaschnout nebo vypalte v troubě.
  4. Na podlaze či stole si rozvrhněte budoucí koláž. Berte v úvahu mezery mezi talíři i tvary a vzory jednotlivých kousků. Pokud je třeba, tužkou si na stěně udělejte značky.
  5. Finišujeme. Talíře opatrně umístěte do závěsů, pověste na stěnu a užívejte si své nové deco aranžmá.
DIY-malované-nádobí-talíře-na-stěnu

Malované nádobí nemusí zákonitě zdobit jen stěny v jídelně. Stejně dobře bude fungovat i v kuchyni nebo v hale u schodiště. V barevně vymalovaném interiéru vyniknou spíše talíře s bílou glazurou, kterým dodáte šmrnc pestrými motivy, naopak bílým zdem sluší barevná glazura s umírněnějšími výmalbou.

Foto&Video: Westwing Home&Living

Martina Lecianová

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline