Kinfolk: návrat ke kořenům

Sesadí kinfolk dosavadní jedničku scandi z trůnu?  Zdá se, že tvořiví lidé s kontemplativní náturou mají konečně něco pro sebe. Kinfolk! Objevte ducha kinfolku a oddejte se jeho minimalistickému půvabu.

westwing-kinfolk-1

V současné obtížné době, kdy se vše neustále komplikuje, nabízí kinfolk návrat k jednoduššímu životu a soustředění se pouze na to, co je skutečně důležité. Tento minimalistický styl vznikl ve Spojených státech. Jednalo o vyjádření obdivu samotným Amišům a také jejich poklidnému a originálnímu art de vivre. Tento styl si ve Spojených státech získal obrovskou popularitu díky časopisu Kinfolk, který se zaměřuje na životní styl a vaření. Velmi populárními se staly kurzy vaření, které Kinfolk organizuje na celém světě. Jídla připravená z čerstvých ingrediencí, společná setkání u stolu, rozhovory – to je idea kinfolku. Koneckonců „kinfolk” znamená rodiče a nejbližší rodina.

westwing-kinfolk-2

Charakteristické rysy

Kinfolk, jako styl interiérového návrhářství, čerpá z boho, scandi, vintage a industriálního stylu. Je to směsice vzorů, barev a materiálů, jejímž výsledkem je moderní minimalismus s charakteristickým bohémským nádechem. Velmi dobře se osvědčí nejen ve venkovské chalupě ale také v newyorském loftu. Zde je několik charakteristických vlastností kinfolku:

westwing-kinfolk-5

Rostliny

Vraťte se zpátky k přírodě a nechte se unášet krásou rostlin. Vytvořte si doma malou zahradu a postarejte se o to, aby každá rostlinka měla svůj vlastní, stylový dům: kaktus – velký poklop, řezané květiny – recyklovanou láhev, sukulent – závěsný pletený košík. Pokuste se vyrobit třeba i vlastní závěsný herbář.

westwing-kinfolk-4

Neopracované materiály

Design tohoto stylu preferuje neopracované, rustikální materiály. Převládá zde dřevo, které propůjčuje svůj půvab nábytku, starožitnostem nebo jednoduchý doplňkům. Linie jsou rovné, textury pevné a mnohdy hrbolaté. Najdeme zde třeba také ratan, kámen nebo bavlnu.

westwing-kinfolk-3

Barvy

Stejně jako v severských interiérech i zde najdeme bílé stěny, které celkový prostor odlehčují a zesvětlují. Bílá barva je také návratem k základům aranžování. Jednoduchou paletu barev doplňuje šeď spojená s ecru, světle zelenou a odstíny zeminy.

westwing-kinfolk-6

Ručně vyrobené dekorace

Dekorace jsou většinou zhotovené ručně, proto jim nelze upřít dokonalou autentičnost a výjimečnost. Obvykle se pojí s bazarovou keramikou a doplňky z recyklingu. Celek dotváří etnické vzory, detaily a výzdoba – například, v poslední době velmi populární, lapače snů. V tomto stylu se vždy najde místo pro suvenýry ze všech Vašich cest.

westwing-kinfolk-7

Fotografie: Living4Media

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline