Chuťová kaskáda

Patrové talíře čili etažérka. Nutná součást rafinované jídelní soupravy. Elegantní a praktické: dekorují stůl a současně šetří místem. V prvotní verzi byla etažérka určená výhradně k servírování cukroví, koláčů, pralinek, zákusků, ale zároveň bude velmi dobře vypadat naaranžována ořechy, ovocem nebo třeba květinami. Má ještě jednu dobrou vlastnost – lze ji během chvilky rozebrat a použít každý talíř samostatně.

Perníková patra

Patrové talíře mohou, ale i nemusí být nedílnou součástí jídelní soupravy. Aby vše ladilo, stačí, že spolu sestavíme jen prvky ve stejném barevném odstínu. Bílá ve všech odstínech je sázkou na jistotu a patří k nejstylovějším nápadům vůbec. Bílá jídelní souprava není otázkou módy – je elegantní vždy. A navíc se dá kombinovat i s doplňky v jiných barvách.

Chuťová kaskáda
Obrázek: Einwanger dla GU, Klaus-Maria/Jahreszeiten Verlag Syndication/East News

Kov a mat

Stříbro má své kouzlo, hlavně pokud má patinu. Každý stříbrný nebo postříbřený prvek na stole vylepšuje jeho „finální efekt”. Není tomu jinak ani v našem případě: podmanivá krása postříbřené mosazné dvoupatrové etažérky sahá mnohem dál, než její „patra“. Dokonce není ani tak důležité, co na etažérku dáme. Je to především její kouzlo, které přitáhne zrak hostů.

Chuťová kaskáda
Obrázek: Julia Hoersch/Picture Press/East News

Vysoká úroveň

Důmyslná konstrukce – jednoduché provedení. Vše záleží na obsahu našeho kredence a vlastní invence. Budeme potřebovat tři různě velké talíře (barevné odstíny a motiv vzoru dle vlastního vkusu) a tři malé misky ve třech velikostech a libovolných barevných odstínech. Spodní patro etažérky tvoří největší talíř, na který postavíme misku (dnem vzhůru), pak další talíř, další dvě misky a talíř…

Chuťová kaskáda
Obrázek: Julia Hoersch/Picture Press/East News

Točená krása

Tyto patrové talíře jsou z lehkých, příjemných a jednoduchých materiálů (papírové, skládací, snadno zhotovitelné). (Při troše snahy, je lze klidně vyrobit i doma svépomocí). Lze je vzít sebou do přírody na piknik s přáteli. Výsledný efekt zajistí plněné košíčky s točenými šlehačkovými „obláčky“ přizdobenými cukrovou rýží.

Chuťová kaskáda
Obrázek: Janne Peters/Picture Press/East News

Zimní zahrada

Patrový talíř může plnit funkci mini zahrádky. Lze na něj umístit malé květináčky s cibulkami květinek, vedle postavit barevné skleničky různých tvarů s podobnými rozměry. Pak naplníme miniaturní vázičky různými květinkami dle vlastního vkusu – nejlépe sezónními. Tato patrová kompozice je přímo malebná, svěží, veselá a skutečně originální.

Chuťová kaskáda
Obrázek:Janne Peters/Picture Press/East News

Červené kruhy

Nahoře matné, dole třpytivé. Anebo opačně… Místo cukroví a oříškových pralinek položíme na patrech etažérky vánoční baňky. Malé, velké, jakékoliv, v libovolné konfiguraci. Vznikne nám originální stolní patrová dekorace. Místo baněk, lze ale klidně použít třeba umělé sněhové vločky, světla na vánoční stromek anebo jiné vánoční ozdoby.

Chuťová kaskáda
Obrázek: Eckard Wentorf/Jahreszeiten Verlag Syndication/East News

Tekst: Westwing

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline