Trendy a Brazílie. Inspirující bydlení kreativní ředitelky Alexandry Tobler

Návštěva u Alexandry Tobler, kreativní ředitelky brazilského Westwingu, je inspirující exkurzí napříč nejnovějšími trendy v interiérovém designu. Čekají na nás stěny v barvě kobaltu, na zdech pověšené porcelánové talíře, pohovka Chesterfield v odstínu lesní zeleně, detaily vyvedené v mědi a mramoru, a v neposlední řadě pudrově růžová – oblíbená barva generace Y. Efekt? Jedním slovem úžasný.

Alexandra vládne citem pro spojování různorodých inspirací v kompaktní a stylový celek. A jak zní její recept? Nebát se experimentů a změn. „Módu, se kterou se setkáváte na přehlídkových molech, můžete bez obav přenést také do svého bytu. Dbejte o svůj byt tak, jak dbáte o svůj šatník. Stejně jako každou sezónu obměňujete své oblečení, dopřejte i svému bytu pár novinek. Změna aranžmá je snadnější a méně nákladná, než by se mohlo na první pohled zdát!“

Alexandra svůj styl charakterizuje jednoduše – svoboda. Nevysychajícím pramenem inspirace je pro ni energická a pestrobarevná kultura Brazílie. Z terasy svého mezonetu se může kochat impozantním pohledem na São Paulo. Celý byt je neskutečně vzdušný. Na prvním patře nalezneme kuchyň, jídelnu, odpočinkovou zónu a malou hernu tří Alexandřiných dcer. Na druhém patře pak kuchyňský kout, pracovna a prostorný obývací pokoj s východem na terasu. Jednotlivé zóny se mezi sebou prolínají a tvoří otevřený prostor, který přímo vybízí ke společnému trávení času.

Alexandra je přesvědčená, že obzvláště v otázkách bytového designu stojí za to být tak trochu rebelem. Na druhém patře jejího apartmánu byl původně bazén, jako ostatně v každém bytu v tomto domě. Alexandra se ale rozhodla jít proti proudu – nechala ho odstranit a získaný prostor proměnila v otevřenou denní zónu s přístupem na balkón. Navzdory nedůvěřivým sousedům se jí ale podařilo dosáhnou kýženého cíle, a to ve velkém stylu!

Text a foto: Westwing Home and Living

Dagmar Ferova

Používáte již aplikaci Westwing?

Stáhnout
Stáhnout
Offline