Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Svatba v přírodě

Svatba v přírodě je kouzelná, jedinečná a nezapomenutelná. Připravili jsme pro vás tipy a inspiraci, jak naplánovat perfektní venkovní svatbu, na které vás nic nepřekvapí. Užijte si svůj velký den přesně tak, jak jste si ho vždy představovala. 

Jak naplánovat svatbu v přírodě: Krok za krokem 

 1. Zarezervujte místo a zajistěte záložní variantu při nepřízni počasí. 
 2. Jakmile vyberte datum, zajistěte oddávajícího. 
 3. Naplánujte styl, ve kterém bude celá svatba laděná. 
 4. Nakupte nebo pronajměte židle, jídelní stoly, bar, rautové stoly a další nábytek. 
 5. Zvažte využití venkovních koberců a pronajmutí tanečního parketu.
 6. Nechte vyrobit nebo zarezervujte pronájem svatebního oblouku. 
 7. Vyberte dekorace a květinovou výzdobu
 8. Zarezervujte svatební catering.
 9. Zajistěte číšníky, servírky, barmany či barmanky, DJ a personál. 
 10. Domluvte si ochutnávku a objednejte svatební dort. 
 11. Objednejte nebo vyrobte oznámení, jmenovky, meníčka a další tiskoviny. 

Patříte vy a váš manžel mezi ty, kterým je lépe v přírodě, na výletě v horách, na kolech a při kempování než ve městě v luxusním hotelu? V tom případě bude svatba v přírodě tou správnou volbou! 

Do plánování se nepouštějte sama. Ve výsledku byste měla tolik povinností, že byste si ho přestala užívat. Na pomoc si můžete vzít manžela, kamarádku nebo profesionální agenturu. Pomoc jistě oceníte. 

Při výběru místa nezapomeňte na možnou nepřízeň počasí. Můžete mít v záloze pronajatý párty stan nebo svatební sál. Často lze najít místo přesně podle představ, kde je možnost obřadu uvnitř i venku.  

Samozřejmě můžete jednoduše počítat s krásným počasím. V případě dobrodružných lokací, jako je svatba na vrcholku hory, vám ani nic jiného nezbývá. V nejhorším případě trochu zmoknete. Ve výsledku i z takové chvíle vzniknou krásné fotky a nezapomenutelné vzpomínky. 

Tip: Při plánování vám pomůže odškrtávací seznam. Napište si do něj i ty nejmenší drobnosti, budete tak klidnější. 

Nejlepší měsíc na svatbu v přírodě 

Jaký je nejlepší měsíc na svatbu v přírodě? Všeobecně patří mezi nejoblíbenější měsíce červen, červenec a srpen. V červenci a srpnu se mohou teploty vyšplhat opravdu vysoko, proto je dobré mít k dispozici altány či stany, kde se hosté mohou schovat nejen před letní přeháňkou, ale i před sluncem. 

Výjimkou ale není ani krásný venkovní obřad v zimě. Především pokud budete mít štěstí a svatba bude na sněhu. Do uličky se vám určitě bude hodit koberec, stejně tak pod svatební oblouk, aby vám při obřadu nemrzly nohy v lodičkách. 

Kde uspořádat svatbu v přírodě: 4 nejzajímavější místa v ČR

V našem článku nesmíme zapomenout na nejzajímavější místa v České Republice. Vybrali jsme pro vás TOP 4 místa pro kouzelnou svatbu v přírodě.

1. Svatba pod širákem

Svatba pod širákem je svatební agentura, která dokáže připravit venkovní svatbu na místě, které si sami vyberete, dále vytvoří balíček potřebného vybavení pro venkovní svatební obřad tak, aby byl daný obřad naprosto bez starostí. Vy si řeknete kde a kdy a oni Vám tam vše v domluvený čas rozestaví a poté i uklidí a odvezou.

Webová stránka: www.svatbapodsirakem.cz

Instagram: @svatbapodsirakem.cz

2. Jitkovský mlýn

Svatby na Jitkovském mlýně mohou probíhat ve stodole nebo na otevřeném dvoře, hlavní předností tohoto místa je samota, úžasný klid a krásná příroda. To nejdůležitější na svatbě a to manželský slib, probíhá pod korunou stoletého dubu, který svou velikostí dotváří jedinečnost této chvíle, kde březové špalky slouží jako dekorace, stará vrata zdobí síta a slavobrána je postavená z trámů.

Webová stránka: www.jitkovskymlyn.cz

Instagram: @jitkovsky_mlyn

3. Salabka

Salabka je kouzelná usedlost a dokonalé svatební místo v samém srdci města Prahy. Tato usedlost je členitá a disponuje spoustou krásných míst pro dokonalý obřad. Novomanželé si tak své „ano“ můžou říct uprostřed vinice v historickém altánku, ve stylovém salonku vinařství nebo na terase v nádherném prostředí Pražské Troji.

Webová stránka: www.salabka.cz

Instagram: @salabka_restaurant

4. Rekovice

Hotel a restaurace Rekovice jsou díky své poloze uprostřed Horeček v samotné přírodě a bezprostřední blízkosti zvoničky „Strážkyně Beskyd“ ideálním místem pro pořádání romantické svatby. Zde se totiž může konat venkovní obřad, který má díky nádherné přírodní scenérie jedinečné kouzlo.

Webová stránka: www.rekovice.cz

Instagram: @rekovice

Netradiční místa na svatbu v přírodě 

Svatba v přírodě, to může být les, louka i vaše zahrada. Na jakých méně tradičních místech ještě můžete mít svatební obřad? 

 • Svatba na vinici 
 • Svatba na jachtě 
 • Svatba na statku 
 • Svatba u zříceniny 
 • Svatba na vrcholku hory 
 • Svatba v botanické zahradě 
 • Svatba na pláži (klidně u jezera) 

Jaké květinové doplňky a dekorace vybrat na svatbu v přírodě 

Venkovní prostor jste si vybrala z určitého důvodu. Vsaďte tedy především na krásu přírody a jen ji zdůrazněte. Skvěle se hodí přírodní doplňky, inspiraci tedy hledejte na boho a rustikálních svatbách

Květinová výzdoba by měla být spíše uvolněná. Raději, než dokonalé pevné svazky růží převázané lesklou stuhou vsaďte na neformálně působící květiny. Kombinujte více druhů květů se zajímavou zelení. Můžete zvolit i populární luční kvítí. 

Krásné bude osvětlení pomocí světelných řetězů. Můžete je pověsit nad taneční parket i stoly, obalit žárovkami stromy nebo světýlky ozvláštnit střed stolu. Doplňte je i svíčkami a lucernami. Když sáhnete po těch s citronovou vůní, zvládnou kromě navození kouzelné atmosféry i odpuzovat hmyz. 

K boho stylu svatby můžete vybrat i dekorace, které obvykle využíváme ve vnitřních prostorech. Vintage koberce do svatební uličky i pod oblouk, který ozdobíte záclonou či závěsem. 

15 nápadů na nezapomenutelnou svatbu v přírodě

Inspirujte se těmi nejkrásnějšími nápady pro nezapomenutelnou venkovní svatbu. 

1. Venkovská svatba v boho stylu 

Bohémský styl plný přírodních materiálů, krajek, a uvolněné atmosféry bude vypadat krásně v lese, na louce i na statku. Romantický dojem umocníte květinovými dekoracemi. 

2. Venkovní svatba v rustikálním stylu 

Rustikální styl je to první, co nás v souvislosti s venkovní svatbou napadne. Snažte se zakomponovat co nejvíce dřeva a dalších přírodních materiálů.  

3. Luční kvítí na venkovskou svatbu 

Při plánování květinové výzdoby na vaší venkovní svatbu zvažte luční kvítí. Vaše květina bude originální, a navíc ekologičtější a levnější než z květů dovážených ze zahraničí. 

4. Dekorace na venkovní stůl 

Masivní stoly nechte odhalené nebo je zakryjte pouze plátěnými či lněnými ubrusy. Využijte keramické a smaltované nádobí a dřevěné pláty místo podnosů na dezerty i rautové stoly.  

TIP! Jak vybrat svatební dekorace na stůl, které hosty ohromí

5. Svatební oblouk 

Svatební oblouk by neměl chybět na žádné venkovní svatbě. Můžete využít dřevěnou nebo kovovou konstrukci a ozdobit ji živými květinami, zelení i různými textiliemi. 

6. Venkovní taneční parket 

Na trávě nebo na blátě se netančí zrovna nejlépe a nemusíte mít ani podpatky. Taneční parket si můžete zapůjčit, případně vytvořit, například pomocí laminátových podlah. 

7. Balónky na venkovní svatbu 

Balónky jsou krásnou dekorací na venkovní svatby. Nakombinujte je v různých odstínech vašeho svatebního barevného schéma a nechte je volně vlát ve větru nebo je napusťte heliem. Můžete jimi ozdobit i židle nebo svatební oblouk. 

8. Stylové nádoby na nápoje 

Nezapomeňte na hydrataci. Na venkovních svatbách, kde celý den popíjíme alkohol je důležité doplňovat tekutiny. Pořiďte stylové nádoby na vodu a přidejte do ní pár kousků čerstvého ovoce. 

9. Přenosné ohniště na venkovní svatbu 

Díky přenosnému ohništi můžete mít večerní romantickou atmosféru u táboráku i tam, kde není možné vybudovat ohniště klasické. Součástí programu může být i večerní opékání buřtů nebo marshmallow.  

10. Kouzelná svatba v přírodě se světelnými řetězy 

Na venkovní svatbě musíte myslet na osvětlení a kouzelné atmosféry dosáhnete se světelnými řetězy. Větší žárovky využijte nad parket a stoly, ty menší pak na zvýraznění některých míst nebo z nich vytvořte světelný závěs. 

11. Stylové koberce na venkovní svatbu 

Koberce vám zjednoduší pohyb v podpatcích a pomohou dodat jedinečný vzhled. Nemusíte využít jen dlouhý koberec do uličky. Skvěle vypadají ledabyle rozložené vintage koberce. 

12. Zmrzlinový bar na zahradní párty 

Zmrzlina na vaší svatbě potěší nejen děti, ale i dospělé. Objednejte několik větších porcí zmrzliny ze svého oblíbeného zmrzlinářství, do skleněné nádoby naskládejte dobré kornoutky a nechte každého, ať si namíchá zmrzlinu podle své chuti. 

13. Plážová venkovní svatba 

Když se řekne plážová svatba, většina z nás si představí svatbu u moře v tropických oblastech nebo na jihu Evropy. Krásná plážová svatba bude i u jezera. Můžete dojet na loďce k molu a využít ho jako originální svatební uličku. 

14. Venkovní stany na svatbu 

Párty stany nemusí být jen záložní plán při dešti. Máte desítky možností, jak ho vyzdobit, aby byl stylovou součástí svatby za jakéhokoliv počasí. Využijte světýlka, květinové girlandy, zeleň, závěsy i lampióny. 

15. Vertikální zahrada do fotokoutku 

Chcete, aby měli všichni krásnou vzpomínku z vaší svatby? Zařiďte klasický fotokoutek, ale jako pozadí zvolte vertikální zahradu. Poslouží i vysoký živý plot dozdobený květinami. 

DIY: Jak vyrobit svatební oznámení v přírodním stylu 

Na přírodní svatební oznámení budete potřebovat: 

 • Kraftový papír 
 • Jutový provázek 
 • Tiskárnu nebo černou či bílou fixu 
 • Větvičky rozmarýnu 
 • Dřevěná srdíčka s dírkou 

Výroba oznámení: 

 1. Oznámení můžete navrhnout v počítači nebo je vytvořit ručně. Při ruční výrobě počítejte s větším množstvím času a raději si vyhraďte více večerů jen na samotné psaní.  
 1. Do některých tiskáren není možné vložit silnější kraftový papír. Vytiskněte proto oznámení na papír s nižší gramáží a ten nalepte na pevný podklad. 
 1. Přání přeložte napůl a převažte několikrát jutovým provázkem. 
 1. Nakonec jej dozdobte dřevěným srdíčkem a snítkou rozmarýnu, vložte do obálky a nadepište ji. 

TIP! Svatební oznámení: 13 nejoriginálnějších inpirací pro každý styl

Shrnutí

 1. Mějte řešení pro případnou nepřízeň počasí. 
 1. Využijte krásu přírody a zakomponujte ji do dekorací. 
 1. Nezapomeňte zajistit dostatek pitné vody a ostatních nápojů
 1. Ujistěte se, že máte přístup k elektrické energii, případně zajistěte generátor. 
 1. Toalety, ač nejsou tím nejromantičtějším detailem, jsou rozhodně jedním z nejdůležitějších. 

Při plánování (nejen) venkovní svatby je důležité, aby bylo všechno tak, jak se líbí vám. Přivolejte si na pomoc kamarádku nebo svatební koordinátorku, ale finální rozhodnutí dělejte sama nebo s manželem. Pomoc při zařizování praktických věcí se vám ale hodit bude.  

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspiraci nejen na svatební téma, ani exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.