Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
kam na vylet v libereckem kraji

Patříte mezi milovníky cestování po krásách naší země? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout ani Liberecký kraj, kde najdeme celou řadu zajímavostí, památek, přírodních úkazů, hradů i neobvyklé zábavy pro celou rodinu. V našem průvodci najdete 25 tipů na výlet v Libereckém kraji, takže jistě máte z čeho vybírat. Na své si zde přijdou solo cestovatelé, milovníci relaxu i aktivního odpočinku, ale také rodiny s dětmi a čtyřnohými mazlíčky.

25 tipů na zajímavá místa v Libereckém kraji

Ač patří Liberecký kraj mezi nejmenší kraje naší země, na jeho území najdeme celou řadu zajímavých míst k prozkoumání. Nachází se na severu Čech, kam každoročně zamíří tisíce turistů. Která místa se vyplatí navštívit a rozhodně vás nezklamou? Vybírejte z našeho přehledu TOP 25 míst na výlet v Libereckém kraji.

Kam na výlet v Libereckém kraji se psem?

Doprovází vás váš věrný přítel na čtyřech nohách všude? Ani výlet nemusí představovat důvod pro ponechání vašeho psa doma, vezměte jej s sebou a zažijte příjemné odpoledne plné pohody. Nabízíme vám přehled míst, kde jsou psi s jejich majiteli vítáni.

 1. Zřícenina hradu Čap – na území chráněné krajinné oblasti Kokořínsko najdeme zbytky hradu Čap. Ze samotného hradu se opravdu mnoho nedochovalo, ale zajímavé jsou místní sklepy.
 2. Průrva Ploučnice – aneb Pekelný jícen, Hromová rána či Čertova díra. Všechny tyto názvy se pojí k uměle vytvořenému tunelu pro řeku Ploučnici a jedná se o příjemný výlet poblíž České Lípy.
 3. Modlivý důl – téměř mystická atmosféra na vás čeká na tajemném místě Modlivý důl. Toto poutní místo je již více než dvě stě let navštěvováno a každoročně se zde zahajuje mariánský měsíc pomocí mše. 
 4. Bezděz – navštívit dominantní hrad Bezděz můžete od dubna do října. Řadí se mezi nejzajímavější gotické památky u nás.
 5. Česká Lípa – rodinnou dovolenou se psem si jistě užijete také v nádherném městečku Česká Lípa, které se nachází v blízkosti vyhlášených rekreačních oblastí Máchův kraj a Kokořínsko. 

Kam vyrazit na výlet, když prší: Liberecký kraj

Počasí si  občas nenaplánujeme. I při deštivém a nepříznivém počasí se vyplatí vyrazit na výlet v Libereckém kraji, stačí zvolit vhodný cíl vaší cesty. Vyberte si z našich tipů na výlet za jakéhokoliv počasí. 

 1. Bazén v Liberci – zábava pro celou rodinu, ale také aktivní odpočinek na vás čeká na plaveckém bazéně v Liberci. Pro děti je zde připraveno brouzdaliště, skluzavka i dva tobogány.
 2. Lázně Libverda – pouhých 25 kilometrů od Liberce najdeme lázeňský komplex Libverda ve stejnojmenné obci. Za návštěvu stojí nejen pro své lázeňské procedury, ale také pro obdivuhodnou architekturu.
 3. Muzeum v Železném Brodě – pokud patříte mezi obdivovatele muzeí, nenechte si ujít stálou expozici skla a bižuterie. Železný Brod je svou sklářskou výrobou i školou více než známý.
 4. Bozkovské dolomitové jeskyně – nebojíte se tmy a úzkých prostor? Pak nepřízeň počasí využijte k návštěvě dolomitové jeskyně a prozkoumejte dva samostatné systémy jeskynních chodeb a síní.

Kam na výlet s dětmi v Liberci a okolí?

Zabavit děti v Libereckém kraji není nic těžkého. Najdeme tu celou řadu míst, kde si užijí skvělé odpoledne plné zábavy. Pro menší i větší děti a jejich rodiče máme několik tipů na výlet. 

 1. Zámek Lemberk – vyrazte s dětmi na zámek Lemberk, který byl vystavěn z původního hradu. Krásný je také nedaleký Bredovský letohrádek a s historií můžete své ratolesti seznámit také v místním muzeu.
 2. Rozhledna Hvězda – Štěpánka – tato rozhledna patří mezi nejoblíbenější atrakce Libereckého kraje už od dob jejího postavení v roce 1847. 
 3. Zoo v Liberci – děti milují zvířata, a proto je pro ně návštěva zoologické zahrady skvělou zábavou na celý den. Zoo v Liberci patří mezi nejzajímavější zahrady u nás.
 4. Hrad Trosky – tento slavný hrad budou vaše děti jistě znát i ze školních učebnic. Udělejte si společný výlet za poznáním.
 5. Koupaliště Košťálov – chcete, aby vaše děti spaly jako nemluvňata? Nechte je vyřádit na koupališti Košťálov, kde vybíjí svou energii a ještě se skvěle zabaví.
 6. Muzeum Čtyřlístku – které dítě by neznalo dobrodružství čtyř komiksových hrdinů Fifinky, Myšpulína, Bobíka a Pinďi? Do muzea těchto dětských hrdinů můžete vyrazit v obci Doksy. 

Kam na výlet a ubytování do přírody v Libereckém kraji?

Krásná příroda, ticho a relax patří k sobě. Chcete-li si dopřát klid a čerstvý vzduch venku, zvolte některé z míst, která doporučujeme. Na své si přijdou jak milovníci klidných procházek, tak aktivní sportovci, kteří rádi relaxují v pohybu.

Ypsilon Golf Resort

Ypsilonka a její unikátní hausboaty, které nabízejí pobyt přímo na vodní hladině, se nacházejí v podhůří Jizerských hor a celý resort je zasazen do krásné přírody zcela oproštěné od všech civilizačních ruchů. Obklopí vás zde pouze kopce, dubový les a nádherný výhled na celý Ještědsko-kozákovský hřeben. Neopakovatelnou výhodou tohoto ubytování je terasa tyčící nad vodou, z které máte přímý výhled na vodní hladinu, golfové hřiště, úpatí Jizerských hor i na Ještěd.

Webová stránka: ygolf.cz

Instagram: @ypsilonka_golf

Krásná příroda, ticho a relax patří k sobě. Chcete-li si dopřát klid a čerstvý vzduch venku, zvolte některé z míst, která doporučujeme. Na své si přijdou jak milovníci klidných procházek, tak aktivní sportovci, kteří rádi relaxují v pohybu.


 1. Hlavatice – v blízkosti Turnova najdeme pískovcový utvar s příznačným jménem Hlavatice. Na jeho vrcholu na vás čeká okouzlující výhled. 
 2. Máchovo jezero – kdo by neznal legendární Máchovo jezero? V létě si zde užijete skvělou dovolenou, ale i jednodenní návštěva stojí za to. 
 3. Ještěd – pokud rádi obdivujete krajinu z vrchu, začněte výšlapem na vrchol Ještěd. Popřípadě sem jezdí i lanovka, která vám ušetří značnou námahu. 
 4. Zřícenina hradu Jestřebí – většinou zříceniny hradů musíme hledat hluboko v lesích. To však není případ krásné zříceniny hradu Jestřebí, která se naopak tyčí jako dominanta na skalním útvaru a nelze přehlédnout ani z dálky. 
 5. Bílé kameny – v chráněné krajinné oblasti Lužické hory by vaší pozornosti rozhodně neměl uniknout vzácný skalní útvar s názvem Bílé kameny. Neobvyklý je pro svou barvu i tvar připomínající různé hlavy, zvířata a podobně.
 6. Rozhledna Bramberk – dohlédnout až do Krkonoš můžete z masivní rozhledny Bramberk. Při dobrém počasí lze dohlédnout až na dalekou Sněžku. 

Liberec v zimě: výlety

Zimní výlety mají své nezaměnitelné kouzlo. V Libereckém kraji najdeme několik míst, která jsou jako dělaná pro zimní radovánky a výlety do okolí. 

 1. Minipivovar Vendelín Krkoška – tento výlet nadchne milovníky českého piva. Minipivovar nabízí nefiltrované pivo za lidové ceny.
 2. Jizerské hory na kole i na lyžích – v létě si Jizerské hory můžete užít díky nespočtu kvalitních cyklostezek, v zimě sem zase vyrazte za sněhem a sjezdovkami. 
 3. Rozhledna Špičák – prohlédnout si krajinu z ptačí perspektivy stojí za to i v zimě. Rozhledna, která zde stojí už přes sto let, je pro takový výhled jako dělaná. 
 4. Harrachov – co se vám vybaví, když se řekne Harrachov? Většině z nás asi parádní lyžovačka nebo odpočinek v místním wellness hotelu. Ať tak či tak, tento tip si rozhodně nenechte ujít.

Shrnutí

Zajímavostí nabízí Liberecký kraj požehnaně. Navštivte sever naší země a užijte si příjemný výlet podle vašich preferencí. Pokud cestování po České republice milujete stejně jako my, přečtěte si také další tipy na úžasná místa, která stojí za zhlédnutí:

Registrujte se na našem serveru Westwing a získejte neomezený a bezplatný přístup k nejnovějším článkům, ale také výhodným nabídkám pro váš krásný domov.