Hledat

Keramické vázy

Seřadit
50 Výrobků
Seřadit
* Tato cena odpovídá nejnižší ceně za posledních 30 dní před snížením ceny

Keramické vázy

Květiny přináší radost! Jsou jedním z nejčastějších darů přátelům či známým. Na Valentýna obdarujete květinami svou drahou polovičku, stejně jako darujete pugét mamince ke dni matek. A není to jen vzhled, pro který květy tolik obdivujeme, je to také jejich nádherná vůně. Dopřejte kyticím čestné místo ve stylové váze.

Keramické vázy patří k těm dekoracím, které jsou praktické a krásné zároveň. Pokud totiž zrovna nemáte květiny, váza může stát v místnosti zcela prázdná a přesto ji bude stále zdobit. Je totiž jednoduše krásná! My ve Westwing milujeme doplňky, které z našich bytů dělají ta hřejivá útulná místa, kterým se říká "náš domov". Inspirujte se nápady našich šikovných odborníků na bytový design a využijte slevy až 70 % na náš exkluzivní sortiment.

Jaká keramická váza je ta pravá?

 • Keramická váza na jednu květinu: Většinou je úzká, vysoká a velmi sluší samostatné gerbeře, růži nebo bambusu. Alternativou takové vázy může být například zkumavka v kovovém podstavci. Vypadá to velmi moderně a poutá pozornost každé návštěvy, která k vám zavítá.
 • Řada stejných keramických váz: Do váz, které jsou mezi sebou spojeny buď přímo nebo díky držáku, se vejde o mnoho více květin. Takové vázy jsou velmi působivé obzvlášť na prádelníku nebo na okně. Jsou moderní a jednoduché zároveň.
 • Velká keramická váza: Velké vázy plné květin většinou nepatří nikam jinam než na podlahu. Váza nemusí sloužit pouze na živé květiny, můžete ji dobře využít i na sezónní dekorace. O Velikonocích se hodí na vrbové proutí a o Vánocích do ní můžete dát smrkové větvičky.
 • Kulatá váza: Vázy ve tvaru koule patří k těm klasickým. Jsou k dostání v nejrůznějších velikostech i barvách a sluší každé květině. Jsou vhodné jako stolní, ale i jako vázy na zem. Vyžadují však velké množství vody. Oblíbenými materiály pro tento druh váz je většinou sklo, keramika nebo kamenina.
 • Hranatá váza: Takové vázy vypadají velmi moderně. Jednou z jejich velkých výhod je, že jsou krásné i samostatně bez toho, aniž by obsahovaly květiny. Zkuste ji naplnit dekorativním pískem, vložte do ní umělé květiny, svíčku a máte krásnou lucernu.
 • Různě tvarované vázy: Vázy jsou vyráběny v mnoha krásných formách jako je spirála, kružnice nebo hvězda. Takové vázy mohou být umístěny na prádelníku nebo na poličce. Pokud vám nevadí umělé květiny, k takovým vázám se docela dobře hodí.

Vázy, ať už bílé, černé, z porcelánu, skla nebo stříbrného kovu, jsou dekorativní předměty, které umí mnohem více, než jen držet květinu ve vertikální poloze.

Keramické vázy a jejich materiály

Aby vám mohly květiny provonět interiér, potřebujete vázu. Aby však váza u vás doma nadělala opravdovou parádu, musíte vybrat takovou, která se k vám domů bude hodit. Vybírat můžete také podle toho, jestli jste spíše většími milovníky zelených travin a dekorativních materiálů než tradičních květin.

Vázu si můžete vybrat podle těchto materiálů:

 • Sklo: Skleněná váza se hodí téměř do všech domácností. Díky své nadčasové kráse a rozmanitosti vzorů může odpovídat každému stylu interiéru.
 • Dřevo: Zvláště pěkná je dřevěná váza, která je velká tak, že může samostatně stát na zemi. Taková váza může dodat vaší domácnosti pravou rustikální atmosféru
 • Keramika: Keramická váza nemusí být vůbec nudnou klasikou. Vyrábí se v nejrůznějších tvarech, takže může dobře podtrhnout i moderní domácnost a být tak zaručeným poutačem pozornosti.
 • Kov: Tyto vázy jsou velmi populární pro moderní interiéry. Ty, které mají navíc dokonale lesklý a vyleštěný povrch, se výborně hodí do obývacího pokoje.
 • Porcelán: Květinové vzory, zlaté aplikace, nejrůznější tvary – to všechno může mít jedna keramická váza, která vypadá opravdu jako ta, kterou si chcete vzít domů.

Každý domov, každá místnost či každý koutek pokoje potřebuje jinou vázu. Ty spolu však musí vzájemně harmonizovat, jedině tak to bude u vás doma vypadat útulně a příjemně. Nic nemůže působit příjemněji než dům plný krásných a voňavých květin. Ty se totiž vždycky zaručí o dobrou náladu a svěží atmosféru.