Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
vanocni darky pro zamenstnance

Většina z nás si vánoční svátky spojuje s klidným časem v obklopení rodiny a nejbližších přátel. Rádi své milované obdarujeme pěkným dárkem a vykouzlíme jim úsměv na tváři. Na své kolegy a zaměstnance bychom však také neměli zapomínat. Vánoční čas se stává skvělou příležitostí, jak zaměstnance ocenit za jejich celoroční práci a výkon. Přinášíme vám skvělé tipy na dárky pro zaměstnance, které určitě potěší. 

Jak vybrat vánoční dárek pro zaměstnance? 

Své blízké a rodinu dobře znáte a vybrat vánoční dárek pro ně většinou bývá jednodušší. Jak si však poradit s dárky pro zaměstnance, když je každý z nich úplně jiný a vy jim chcete udělat skutečnou radost? Začněte krok za krokem. 

 1. Kolik máte zaměstnanců?

  Od počtu zaměstnanců se odvíjí celá řada kritérií dárku jako jeho cena, velikost nebo personalizovanost. Menšímu počtu pracovníků můžete vybrat dražší a větší dárek s osobní hodnotou. Pro velké týmy většinou sáhnete po úspornějším a neutrálnějším řešení. 

 2. Chcete každému věnovat to stejné?

  Dále si rozmyslete, zda chcete každému věnovat speciální dárek na míru nebo darujete všem to samé. Dárky také můžete rozdělit na skupiny podle věku nebo pohlaví. Ne každá žena totiž ocení jízdu v motokárách a muže zas většinou nepotěší kosmetický balíček. 

 3. Budete rozlišovat dárky podle pozic?

  Pro vedoucí pracovníky a manažery se hodí sáhnout po hodnotném a zajímavém dárku. Řadové pozice potom již nedoporučujeme rozlišovat na lepší a horší a jednoduše všem věnovat dárek se stejnou hodnotou.

 4. Kolik bych měl utratit za vánoční dárek pro zaměstnance?

  Nákup dárků pro zaměstnance by neměl příliš zasahovat do rozpočtu firmy. Na druhou stranu není vhodné škudlit každou korunu a věnovat jim laciné dárky s nízkou kvalitou, jen abyste ušetřili. Držte se zlaté střední cesty podle počtu zaměstnanců. Většinou se vyplatí nakoupit dárky v řádu stovek až jednoho tisíce za pracovníka.

28 originálních tipů: vánoční dárek pro zaměstnance  

Základní definici ideálního dárku pro zaměstnance máte za sebou. Nyní si již stačí jen vybrat ten pravý dárek, který bude splňovat všechna kritéria. Vyberte si z našeho seznamu originálních vánočních dárků pro zaměstnance.  

1. Dárkové poukazy 

Mezi nejoblíbenější volby rozhodně patří dárkové poukazy v určité hodnotě. Jedná se o velmi praktické a variabilní řešení. Poukázku můžete věnovat se zaměřením na nákup kosmetiky, elektroniky, ale i potravin.  

2. Ozdobné polštáře

Luxusní polštáře s vánočními motivy nebo moderním designem dodají jejich domovu nádech elegance.

3. Kvalitní sýry 

Nechcete-li pracovníkům darovat alkohol, můžete obdobný koš vytvořit také z kvalitních sýrů.Vsaďte na zajímavé kozí, ovčí a zrající sýry, které skutečně pohladí chuťové pohárky.  

4. Vybavení do práce  

Pro kancelářské profese se rozhodně hodí vychytávky k usnadnění práce. Taková bezdrátová sluchátka potlačující hluk mohou dokonce zvýšit výkon vašich pracovníků, takže získáte dvě výhody v jednom – krásný dárek a zvýšení efektivity.  

TIP! Jak si zařídit domácí kancelář (Krok za krokem)

5. Zajímavé knihy 

Na trhu najdeme desítky a stovky kvalitních knih, které se věnují nejrůznějším oblastem. Vybrat jednu vhodnou pro každého člena týmu tedy nebude příliš velký oříšek. Zkuste vsadit na zajímavou klasiku nebo knihy o seberozvoji. 

6. Umělecká díla

Originální obrazy nebo umělecké tisky mohou obohatit jejich domov. 

7. Vánoční dekorace

Výjimečné vánoční ozdoby, jako jsou světelné řetězy nebo adventní kalendáře, dodají domovu vánoční atmosféru.

8. Kvalitní čokoláda 

Ochutnali jste už někdy opravdu kvalitní čokoládu z výborných surovin? Pak jistě víte, jaký chuťový zážitek to byl. Dopřejte podobnou radost svým zaměstnancům díky bonboniéře kvalitních pralinek nebo čokoládové tabulce.  

9. Společenské hry 

Chvíle klidu a odpočinku skvěle podpoří zábavné společenské hry, které si zaměstnanci mohou odnést domů a zahrát s rodinou během vánočních svátků.

TIP! 12 zábavných tipů na vánoční hry pro celou rodinu i děti  

10. Notebook 

Speciálním dárkem se také mohou stát notebooky s výborným zázemím pro práci. Uzpůsobené notebooky pravděpodobně budete darovat pouze vedoucím pracovníkům nebo v rámci velkých firem.  

11. Designové židle 

Zdravé sezení podporuje zdraví vašich zaměstnanců. Kvalitní designové židle se tedy stávají výbornou volbou. 

12. Vstupenky do divadla 

Kulturní zážitek představuje skvělý a univerzální dárek i pro různorodé týmy pracovníků. Zvolit můžete činohru, muzikál nebo třeba operu v blízkém divadle. Úžasným zážitkem se také může stát společný výlet zaměstnanců za kulturou, díky kterému strávíte čas s pracovníky i mimo pracovní dobu a prohloubíte tím vzájemné vztahy.  

13. Jazykový kurz 

Vzdělání patří k nejcennějších věcem, které lze darovat. Ať už zvolíte jazykový nebo jakýkoliv jiný kurz, věřte, že se jedná o kvalitní investici. 

14. Kvalitní hrníčky

Hrníčky s originálním designem pro jejich oblíbený horký nápoj.

15. Permanentky do fitness centra 

Chcete-li v pracovnících probudit trochu aktivity a podpořit jejich fyzické zdraví, věnujte každému z nich permanentky do fitness centra nebo třeba na plavecký bazén. Možná se vám podaří vybudovat u svých zaměstnanců novou zálibu. 

16. Pohodlné deky

Měkké a teplé deky jsou vždy vítány, zvláště v zimním období.

17. Sada sklenic na víno 

Luxusní sklenice na víno patří mezi skvělé univerzální dárky pro každého. Zvolte vhodnou variantu pro bílé nebo červené víno a na krabici raději přidejte poznámku: Pozor, křehké.  

18. Aroma svíčky 

Uklidňující atmosféru vytvoří příjemné vůně svíček. S krásným dárkovým balením navíc mohou vypadat svíčky opravdu nádherně.  

19. Poukaz na masáž 

Nemáte finance na darování pobytu v lázních pro všechny? Pak vyzkoušejte levnější variantu, která však také poskytne příjemný relax vašim zaměstnancům a darujte jim poukaz na masáž dle vlastního výběru.  

20. Powerbanky na mobil 

Praktickou volbou se mohou stát powerbanky pro telefony vašich pracovníků. Zvolte vhodný typ s dobrým výkonem a elegantním vzhledem.  

21. Pár dní volna navíc 

Vůbec nejlepším dárkem se stává několik dní volna navíc. Zaměstnanci si alespoň užijí více času se svou rodinou a věřte, že vám za tento dar rádi poděkují.  

TIP! TOP 20 destinací: kam jet na dovolenou k moři

22. Předplatné časopisu 

Originální řešení dárku představuje předplatné oblíbeného časopisu. Potkáváte své kolegy s výtiskem zajímavého časopisu v ruce? Pak si všimněte jeho názvu a skvělý dárek máte na světě.  

23. Polštář za krk a na židli 

Především krční páteř a záda při práci u počítače výrazně trpí. Kvalitní podporu můžete svým zaměstnancům poskytnout díky polštářku za krk nebo za záda, aby se jejich postavení zlepšilo a tím ustoupily i zdravotní potíže.  

24. Peněžní poukázka 

Dárkové poukázky lze věnovat nejen do konkrétního obchodu, ale také pouze v podobě peněz. Věnujte svým zaměstnancům jednorázovou prémii nebo originálně zabalené peníze a nechte výběr investice na nich.  

25. Interiérové hodiny

Designové hodiny mohou být stylovým doplňkem do jejich domova. Hodiny jsou praktickým a univerzálním předmětem, který může najít uplatnění v každém domě nebo kanceláři. Jsou to funkční dekorace, které mohou být umístěny do různých místností.

26. Balíček s překvapením 

Vneste do vánočního obdarovávání trochu zábavy a připravte balíčky s překvapením. Do každého z nich můžete dát něco jiného a ladit své dárky do vtipné varianty. Poté nechte zaměstnance losovat, který balíček obdrží.  

27. Sypané čaje 

Stejně jako káva tak i čaje patří mezi výborné varianty vánočních dárků. Kvalitní čaje vybírejte ze sypaných variant ve specializovaných prodejnách, kde vám s výběrem rádi pomohou.  

28. Skleněná váza 

Elegantní skleněná váza pro vystavení květin nebo svíček.

Vánoční dárky pro obchodní partnery  

Zapomeňte na nudné dárky s logem firmy jako trička a klíčenky. Také pro vaše obchodní partnery se hodí zabrouzdat ve fantazii a věnovat jim skutečně hodnotný dárek. Několik tipů jsme pro vás připravili i my.  

Obchodním partnerům můžete darovat například: 

 • Dárek z farmy (balíček farmářských výrobků z lokálních zdrojů) 
 • Dřevěná krabice s pochutinami (takovou krabici si musí každý z partnerů také sám vypáčit) 
 • Vstupenka na Neviditelnou výstavu 
 • Stříbrnou nebo zlatou minci na investici 
 • Obraz na zeď 

Shrnutí 

Vánoční období se netýká pouze vaší rodiny a přátel. Také zaměstnanci nebo obchodní partneři si zaslouží odměnu za spolupráci v uplynulém roce. Stanovte si vhodný rozpočet na jeden dárek a začněte s vybíráním. Inspirovat se můžete našimi tipy výše, nebo dokonce vyrobit dárky vlastnoručně. Vždy se však zaměřujte na originalitu a kvalitu dárku.  

A my jsme si pro vás připravili jako dárek bezplatnou registraci na našem serveru Westwing, díky které vám už neunikne žádná výhodná nabídka ani zajímavý článek plný tipů.  

Mohlo by vás také zajímat: