Hledat

Sprchové závěsy

Seřadit
1 Výrobků
Seřadit
* Tato cena odpovídá nejnižší ceně za posledních 30 dní před snížením ceny

Sprchový závěs

Sprchové závěsy jsou praktické - to je jasné! Ale je možné, je využít i jako perfektní dekoraci! Osvěží, pokud jsou pestrobarevné. Pobaví, jsou-li na nich vtipné motivy. Když nesou decentní odstíny, dodají místnosti šarm. Možností je zkrátka mnoho.

My ve Westwing se ve sprchových závěsech celkem vyznáme. Inspirujte se nápady našich odborníků na bytový design a staňte se členem našeho klubu, abyste získali slevy až 70 % na náš exkluzivní sortiment.  

Sprchové závěsy – dekorativní ochrana

Mnozí nemají ten luxus, že by měli k dispozici jak vanu, tak i samostatnou sprchu. Často je tedy spojena vana se sprchou. Sprchový závěs tak má za úkol, aby voda zůstala přesně tam, kde je její místo – ve sprše! Ve většině případů jsou sprchové závěsy z materiálů odpuzujících vodu, protože jinak by celý závěs nasákl vodou a neuvěřitelně by ztěžkl. Přirozeně existují i další možnosti, jak se vyhnout šíření vody při sprchování jako například vanová zástěna. Ale sprchový závěs je daleko příznivější ochrana při sprchování, co se týká ceny. Kromě toho je umístění nebo výměna sprchového závěsu podstatně snazší než instalace vanové zástěny.

Tyč na sprchový závěs

Každý sprchový závěs musí být nějak umístěn – nejčastěji to bývá právě tyč na sprchový závěs: tato tyč na sprchový závěs se oběma konci upevní na stěnu a na ni se navlékne a upevní sprchový závěs, který většinou bývá s dírami a kroužky. Sprchový závěs se nechá obratem posunout na stranu nebo také vyměnit.

Design sprchového závěsu

Ať už pestrobarevně pruhované, hravé vzory, zvířecí vzory nebo motivy květin. Tyto a další pěkné a barevně veselé designy existují v řadě variant sprchových závěsů. Pokud takový chcete do koupelny, potom je v každém případě zapotřebí myslet na celkové působení prostoru. Můžete mít nápaditý sprchový závěs, který se liší od zbývajícího designu, sprchový závěs, který se perfektně hodí k ostatním koupelnovým doplňkům nebo kompletně neprůhledný sprchový závěs.

Před nákupem si vše o působení závěsu promyslete. Pokud koupelna díky své konstrukci nebo na základě zařízení od základu působí neklidně, potom byste se měli rozhodnout pro sprchový závěs, který přichází s tlumenými a klidnými barvami.

V případě velmi jednoduché a přímočaré koupelny může být tento závěs už trochu silnější a výraznější. Pro malé koupelny se především perfektně hodí světlé nebo také transparentní sprchové závěsy. Nijak koupelnu nezmenší a průhledný sprchový závěs dovolí pohled na zadní stěnu, čímž se prostor opticky zvětší. Pro všechny ostatní koupelny mohou být umístěny pestré sprchové závěsy jako například v modré, žluté, zelené, nebo sprchové závěsy v trochu elegantnějších barvách jako šedá, hnědá, černá nebo antracitová.

Praní sprchových závěsů

Sprchový závěs přirozeně existuje i v materiálech odpuzujících vodu, ale přitom je také důležité ošetřování závěsu nebo jeho praní. Sprchové závěsy by se měly po každém sprchování omýt vlažnou vodou od zbytků mýdla a na sušení by měly být roztažené od sebe, protože jinak by se mohly tvořit plísně a skvrny. Navíc by se měl sprchový závěs prát jednou měsíčně, aby se skutečně odstranily zbytky mýdla a vápenné usazeniny.

Měl by se zvolit jemný prací cyklus nebo vlna, většinu sprchových závěsů lze prát v pračce při nízkých teplotách. Velmi citlivé materiály by se neměly odstřeďovat. Abychom se ještě jednou dostali k materiálům a látkám, ze kterých jsou sprchové závěsy vyrobeny. 

Textilní sprchové závěsy jsou většinou z polyesteru, ale také z materiálů jako bavlna nebo len. Textilní závěsy z polyesteru se suší velmi rychle a působí většinou podstatně kvalitněji než ty z plastu. Sprchové závěsy z bavlny nebo lnu jsou přirozeně vzhledově krásné, protože se jedná o přírodní materiály. Vnitřní strana těchto sprchových závěsů je většinou povrstvena vrstvou odpuzující vodu.

Sprchový závěs pro pohodu v koupelně

Zvolte si doplňky ve vaší koupelně vždy v souladu se zbytkem prostoru. S laskavými dekoracemi a pěkným sprchovým závěsem se hned koupelna rozzáří a získá zcela jiné světlo. Pokud celý dům působí příjemně, měla by tak působit i koupelna, protože v ní trávíme více času než si často uvědomujeme.

Výběr dekorací a doplňků pro koupelnu je velký, a tak můžete získat rozmanité sprchové závěsy v pěkném designu a od módních značek jako Wenko. Postupně se z koupelny stanou osobní lázně, ve kterých se často zapomene na čas a ve kterých si budete užívat konec dne v horké koupeli za svitu svíček.