Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Obývací pokoj Rádce Westwing

Obývací pokoj je prostorem pro setkávání, sdílení a bytí spolu: tady jásáme při společné hře, vedeme plamenné diskuse, když něco nejde, jak by mělo, a užíváme si milou a láskyplnou vzájemnou společnost, když je všechno v pořádku. Prostor pro bytí spolu v sobě však zahrnuje i zvláštní prostor pro každého jednoho člena domácnosti, tak, aby se každý cítil dobře a bezpečně.  A správné obývací pokoje spojují tohle všechno dohromady.

Protože Westwing ví, že i nejkrásnější obývací pokoj je zcela bez náplně, pokud v něm netrávíme čas se svými přáteli a milovanými, chceme vám pomoci vytvořit příjemný prostor pro každého zvlášť, který však přesto funguje dohromady vytváří místo pro sdílení a bytí spolu. Jednou z cest jsou například polštáře, deky a společný jednotící styl, který posune televizní křeslo, pohovku a nízké skřínky na zcela jinou úroveň. V našich tematických kampaních vám proto nabízíme nejen nábytek a doplňky, které k sobě skvěle padnou, ale také řadu tipů a dávku inspirace.

Zásadní roli hraje v případě obývacích pokojů polstrovaný nábytek. Srdcem obývacího pokoje je nepochybně sedačka, ať už je dvojmístná, rohová nebo do tvaru U. Je největší, okamžitě připoutá pozornost a dominuje celému prostoru. Proto musí být krásná a především pohodlná, aby nikdo ani na okamžik nezapochyboval, zda se chce posadit. A pokud máte doma dostatek prostoru, nezapomeňte na křesílka a sedací polštáře, jsou zábavné a neuvěřitelně dolaďují atmosféru!

Ve větších obývacích pokojích vypadají skvělé strategicky umístěné velké rohové pohovky, protože se nejenže neztrácí v prostoru, ale zároveň vytváří příjemný komunikační kout.

Skříně a police

Nízké skříňky, televizní stolky, police nebo komody – představujeme vám nejčastěji zastoupené kusy nábytku v našich obývacích pokojích. Jsou moderní, stylové a nabízí dost úložného prostoru, který se vždy hodí. Působí lehce a vzdušně, jsou snadno kombinovatelné a přestavitelné a jsou ideálními náhradníky za masivní obývákové stěny. A doplníte-li je originálním stojanem na víno, bude váš pokoj nepřekonatelný!

Doplňky? Doplňky!

Milujeme doplńky, tvoří totiž celek! Možností jak obývací pokoj doladit k naprosté dokonalosti je celá řada, téměř nekonečná. Díky doplňkům a dekoračním prvkům dodáte svému pokoji jedinečný nádech, který je nenapodobitelný – vychází totiž z vás. Atmosféra pokoje, tedy barvy, doplňky, drobnosti, detaily a celkový styl pokoje odráží vás, vaši osobnost a vkus, a proto by měla být pro nově příchozího citelná, jakmile vstoupí do dveří.

  • Pocitu útulnosti a zabydlenosti docílíte pomocí dek, plédů a polštářků rozmístěných na sedačce a křeslech, ale také pomocí velkých sedacích polštářů. Vybírejte takové látky, které jsou vám příjemné, jsou měkoučké a mazlivé a chcete se do nich nejlépe zachumlat. A až se rozhodnete, že je čas na změnu, jednoduše vyměníte povlaky polštářků a plédy za jiné. Třešničkou na dortu jsou potom padnoucí závěsy a garnýže.
  • Svíčky, hrnířky, dekorační lampy, obrázky a fotky byste měli rozmístit různě po pokoji. Na okenním parapetu budou krásně vypadat ve slunečním světle, pozornost přitáhnou samostatně stojící na nízké skříňce či komodě… A nezapomeňte ani na stěny pokoje! Velké obrazy, elegantní zrcadla, moderní osvětlení nebo oblíbené nálepky na zeď sem rozhodně patří.
  • Koberce jsou dalším prvkem, který místnost zatepluje a dodává jí na útulnosti.. Kdo by chtěl chodit bos po studených dlaždičkách nebo tvrdých parketách? Koberec je nejen krásný na pohled, je také příjemně měkoučký a zahřívá chodidla, když odpočíváte na sedačce.

Poslední, co ještě zbývá, jsou padnoucí přehozy, záclony a květiny. To vše dodá pokoji na útulnosti a příjemné atmosféře a také podtrhne váš oosbní styl.

Konferenční stolek

Ať už máte doma menší sedačku ála Chesterfield, velkou rohovou pohovku, kožená křesla, Recamiere, konfereční křesla, křesla Chesterfield nebo cokoli jiného, nesmí vám chybět základní doplňek: konferenční stolek! Až se stolkem je celé posezení kompletní a komfortní – a podobně jako v případě sedaček, i v případě stolků máte možnost širokého výběru.

I s malým stolkem jde zahrát velké divadlo: ať už se je to jednoduchá deska na čtyřech nohách nebo nápadná konstrukce ve které se skrývá vícero menších stolků a mnoho úložného prostoru. Při nákupu byste měli dávat pozor především na výšku stolku, která musí ladit s výškou sedačky a především s vašimi potřebami. Vidíte, tenhle kousek nábytku je mnohem důležitější, než jste si možná mysleli!

Se stolkem mohou být zkombinovány i další kousky nábytku – například přídavné servírovací stolečky, které s konferenčním stolkem ladí stylem a vzhledem. Pokud pro přídavné stolky zvolíte ako materiál dřevo, pak si ještě můžete vybrat z mnoha stylů – bude elegantní, rustikální nebo přírodní?

Funkční nábytek do obývacího pokoje

Funkční a praktické kousky nábytku jsou velkým plusem především v menších obývacích pokojích, kde je třeba šetřit místem a musí se dobře promyslet, jak bude místnost vypadat. Do takových pokojů se například skvěle hodí rozkládací pohovky. Stačí pár jednoduchých úkonů a pohodlná postel je připravena, aniž byste přišli o všechno místo v pokoji. Na většině rozkládacích pohovek navíc není znát, že se v nich skrývá postel. Jsou krásné, útulné a navíc s překvapením uvnitř!

Co říkají barvy?

Zásadní roli hrají v obývacím pokoji také barvy, protože mají snad největší vliv na celkovou atmosféru místnosti. Je velký rozdíl, zda máte sedačku, poličky, skříňky a stolky v bílé či krémové nebo tmavě hnědé, černé či antracitové. Barvy nábytku by samozřejmě měly ladit s barvami stěn, takže nejprve malujeme, poté vybíráme vybavení! Nezapomeňte také na světlo, ať už denní nebo umělé, které s barvami dělá divy.

Do malého pokoje nedávejte příliš tmavý nábytek a pokud se rozhodnete převážně pro světlé barvy, doplňte je dekoracemi a textiliemi tmavších barev, které vytvoří žádoucí kontrasty. Design je zábava, hrajte si!

Obývací pokoj si můžete vytvořit podle škály různých stylů – anebo zcela podle sebe, vytvořit svůj vlastní styl a jen se tu a tam inspirovat. Jedním z velmi oblíbených stylů je Scandi-styl, především pro svá jasná pravidla a struktury a nadčasovost. Převládající materiál je dřevo, které místnostem dodává přirozený nádech. Barevné dekorace a doplňky dodávají stylu náboj a veselou energii.. zkuste například barevné polštáře nebo záclony!

Nechte své kreativitě volný průběh, hrajte si a bavte se. Mnoho další inspirace najdete u nás na Westwing!

Nadcházející kampaně