Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Jak oslavit výročí vztahu

Výročí je důležitý milník ve vašem vztahu. Ať už je první nebo desáté, slavíte den, kdy jste se poznali nebo den vaší svatby. Díky tomuto dni jste teď spolu. Užíváte si radosti života a řešíte problémy bok po boku. Připravili jsme pro vás dvanáct tipů, jak si užít další romantické výročí.

Proč slavit výročí (i když se vám zrovna nechce)

Všichni to známe, občas nám do plánů přijde život. Nemáte čas, náladu, nechtějí se vám utrácet peníze. Možná vám to zrovna ve vztahu neklape tak, jako před deseti lety. Tak proč vlastně výročí slavit?

  • Výročí je důležitý milník
  • Výročí je čas ohlédnout se
  • Výročí je šance najít k sobě cestu
  • Výročí je příležitost užít si čas jen spolu
  • Výročí je ideální chvíle na plánování

Nezáleží, jak dlouhou dobu společného vztahu slavíte. V každém případě je to výsledek společné práce. Občas věci neklapou tak, jak si představujeme. Jestli se ale stále milujete, víte, že další roky stojí za vynaložené úsilí. 

Užijte si čas, který máte jen na sebe. Možná je výročí první chvíle od narození dětí, kdy máte šanci odjet na víkend ve dvou nebo si užít skvělou večeři v romantické restauraci? Zavzpomínejte na vše krásné, co jste společně prožili a malujte si společnou budoucnost. Nezapomínejte společně snít.

12 romantických tipů: Jak oslavit výročí vztahu

Každý rok máte mnoho důvodů k oslavám. Kromě narozeninových oslav jsou to také milníky ve vašem vztahu. První „Miluji Tě“, zásnuby, seznámení, svatební výročí… Po pár letech je náročné vymyslet originální plán, díky kterému si užijete výjimečný den. Připravili jsme proto tipy na originální rande na výročí.

1. Oslava prvního výročí vztahu

Oslava prvního výročí je krásná a náročná zároveň. Těšíte se, že oslavíte první důležitý milník vašeho vztahu, zároveň si možná nejste jistá, jak moc do oslavy nebo dárku investovat. 

Nejjednodušší řešení je promluvit si otevřeně s partnerem. Ujasněte si, jestli si budete dávat dárky, případně v jaké hodnotě, a naplánujte společně romantický večer.

2. Projděte se skrz důležitá místa

Místa, kde jste se poprvé chytili za ruce, vyznali si lásku nebo vás manžel třeba požádal o ruku, v sobě vždy ponesou zvláštní kouzlo. Užijte si odpoledne procházkou po trase vašich vzpomínek a zakončete den v oblíbené restauraci.

TIP! TOP 26: Nejkrásnější místa v ČR, která stojí za návštěvu

3. Hon za dárkem

Máte pro partnera připravený dárek k výročí a oba si užíváte hry a hádanky? Připravte pro něj bojovku, skrz kterou se musí k dárku dostat. Už od rána ho mohou na různých místech čekat lístky s indiciemi k cíli.

TIP! 33 jedinečných tipů na dárek pro přítelkyni (2021) nebo 12 tipů na perfektní dárek pro přítele z lásky

4. Užijte si víkend ve dvou

Sbalte se a odjeďte na oblíbené místo. Možná to bude víkend v Paříži, romantika v horách, klid přírody pod stanem nebo romantický glamping? Nezáleží na destinaci ani ceně. Vyberte takové místo, na kterém se uvolníte a budete si moci užívat jeden druhého.

TIP! Kam na výlet do přírody: 25 tipů na nejkrásnější místa

5. Uspořádejte romantický piknik

Místo drahé večeře připravte deku a košík plný dobrot. Zajděte do oblíbené pekárny, kupte si láhev dobrého vína a zásobte se delikatesami. Vše rozložte na piknikové dece a užijte si romantické rande.

Tip: Slavíte výročí v zimě? Připravte piknik v obývacím pokoji. Na zem vyskládejte deky a polštářky a rozsviťte jen girlandy a svíčky.

6. Připravte (společně) chutnou večeři

Je dobré jídlo důležitou součástí vašeho vztahu? Připravte si společně večeři o několika chodech jako z luxusní restaurace. Nezapomeňte na chutný aperitiv a vhodné vinné párování. V případě, že si vaření užijete lépe sama, přítel se určitě nebude zlobit, když dostane výbornou večeři bez práce.

7. Buďte turistou ve vlastním městě

Zarezervujte si romantický hotel a užijte si útěk od reality i v případě, že nemáte čas odjet z města na dovolenou. Doma máte často pocit, že něco musíte, kdežto v hotelu se snadno necháte rozmazlovat snídaní do postele a pokojovou službou.

TIP! Kam na výlet na kole v Česku: plánování trasy na kole

8. Vyberte společně fotografie do alba

V dnešní digitální době je snadné nechat fotografie z dovolených i neobyčejně obyčejných dnů jen v počítači. Vytištěnými obrázky se ale budete mnohem častěji probírat a vzpomínat na krásné chvíle. Sedněte si společně na vaše výročí a vyberte fotky, které do alba necháte vyvolat.

9. Rozmazlujte se soukromým SPA

Potřebujete oba trochu odpočinku a romantických chvil ve dvou? Zarezervujte si společnou masáž nebo pár hodin v soukromé sauně a vířivce. Při koupeli si vychutnejte sekt s jahodami a chvíle, kdy nemusíte dělat nic jiného, než relaxovat a užívat si jeden druhého.

Tip: Výborná varianta pro nižší rozpočet je domácí spa. Nakupte svíčky, voňavou pěnu do koupele, masážní olejíček a další drobnosti, a rozmazlujte jeden druhého u sebe doma. Výhodou je, že takový večer pak můžete kdykoliv zopakovat.

10. Užijte si domácí kino

Nemáte náladu na nic složitého a nejradši byste se společně přitulili u filmu? Dokonalé rande nemusí být komplikované. Vyskládejte na zem peřiny a polštáře a vytvořte si romantické hnízdečko. Zapalte jen svíčky, otevřete víno a objednejte k němu něco dobrého. Na program připravte nejoblíbenější romantické filmy, které podpoří náladu.

11. Naučte se tančit

Taneční vám na střední utekli a už roky se bavíte o tom, že byste se jednou rádi tančit naučili? Oslava výročí je skvělá příležitost zajít na první lekci. Můžete si dát za cíl úroveň, jaké chcete dosáhnout do toho dalšího.

12. Naplánujte párové focení

Chybí vám společné fotografie, které byste si doma pověsili do rámečku? Naplánujte schůzku s profesionálním fotografem. Vyberte si pěkný outfit, objednejte se ke kadeřnici a vizážistce a nechte svou lásku zvěčnit.

DIY: Co vyrobit příteli k výročí

Chcete pro partnera dárek, který bude skutečně od srdce? Není potřeba kupovat drahé dary, místo peněz investujte svůj čas a dárek tentokrát ručně vytvořte. Inspirujte se našimi nápady.

  • Mix vašich písniček na klasické kazetě nebo CD
  • Tabule vašich společných snů
  • Oblíbené jídlo nebo dezert
  • Koláž společných fotek
  • Kniha vzpomínek

TIP! 12 tipů na perfektní dárek pro přítele z lásky

Shrnutí

Oslava výročí není o drahých dárcích nebo večeři v luxusní restauraci. Užijte si chvíle jen ve dvou přesně podle vlastního vkusu a představ. Nezáleží, jestli je to víkend v horách nebo právě ta luxusní večeře. Důležité je, že jste spolu.

Využijete bezplatnou registraci na serveru Westwing pro stálou dávku inspirace, tipů a aktuálních kampaní pro kouzelné bydlení nejen o Vánocích.

Hledáte tipy i na další události? Inspirujte se s Westwingem: