Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
jak rozdelit pokoj

Praktické rozdělení místnosti se hodí nejen pro velké pokoje, ale také pokud ze svého domu či bytu chcete dostat maximum a nestačí vám počet místností v domácnosti. Prozradíme vám 13 snadných a levných způsobů, jak rozdělit pokoj na dva. Vybírat můžete z mobilních i stálých dělících stěn.  

Jak co nejlevněji rozdělit pokoj na dva: krok za krokem 

Chcete svůj prostor v domácnosti využít do posledního koutu? Máte k dispozici zbytečně velké místnosti nebo si chcete dopřát více soukromí a rozdělit pokoj na dva? Držte se našeho návodu krok za krokem a inspirujte se 13 tipy na snadné a zároveň levné rozdělení místností. 

 1. Dvakrát měř, jednou rozděluj 

  Velké i malé pokoje můžete rozdělit podle účelu každé části nebo třeba na polovinu. Nejprve si důkladně rozmyslete, jak uzpůsobit prostor a přeměřte si jednotlivé části. Vejde se vám do nich potřebný nábytek? Nebude vzniklý prostor příliš stísněný nebo úzký? 

 2. Zvolte flexibilní a mobilní variantu

  Trvalé rozdělení pomocí pevných stěn nemusí být zrovna to pravé. Vyžaduje větší investici času i peněz, a když se vám nebude výsledek příliš zamlouvat, bude potřeba prostor opět měnit. Vsaďte na flexibilní a mobilní rozdělovače pokojů, které snadno přemístíte jinam. 

 3. Buďte kreativní a držte se prvků, které již v pokoji najdete 

  Aby celkový dojem z pokoje působil jednotným dojmem, držte se při volbě dělící stěny materiálů a prvků, které již v prostoru najdete. Můžete zvolit stejnou barvu, látku či dekor. Zároveň se nemusíte bát kreativních způsobů, jak pokoj rozdělit.  

 

13 snadných a levných způsobů, jak rozdělit pokoj 

Nemusíte nutně vybudovat celou stěnu, abyste rozdělili prostor na více částí. Postačí vám i strategicky umístěný nábytek nebo další levné způsoby, které zvládne realizovat doma každý.  

 1. Věšák na oblečení 

Dlouhé věšáky na oblečení lze využít hned dvěma způsoby – k uložení oblečení i k rozdělení pokoje. Pokud se vám oblečení jako rozdělovač nelíbí, uložte šaty do klasické skříně a využijte pouze stojan. Na ten můžete zavěsit květináče s rostlinami nebo ozdoby, které budou působit více estetickým dojmem.  

 1. Skládací paravan 

Levné a rychlé řešení představuje paravan ze dřeva nebo kovu. Navíc vypadá elegantně a v poslední době se dostává mezi oblíbené moderní trendy. Snadno jej můžete složit na požadovanou délku nebo přesunout, kam potřebujete.  

 1. Macrame záclona 

Jak rozdělit obývací pokoj v boho stylu? Přece využitím nádherného macrame závěsu nebo záclony. Šikovnější ruce si jej zvládnou vyrobit za několik večerů samy, ale krásná macrame si lze zakoupit i hotová. Zvolte jemné odstíny v natural či krémové barvě. 

TIP! DIY: Macramé závěs do dveří

 1. Stěna z rostlin 

Milujete živé rostliny a patříte mezi zdatné pěstitele? Pak ze svých rostlin vytvořte živou stěnu, která se hodí do obýváku, ložnice nebo třeba pracovny. Skvěle vám poslouží závěsné květináče, police pro umístění ostatních květin nebo mřížka pro popínavé rostliny.  

TIP: Vertikální zahrada: Inspirace pro nejkrásnější zahradu na stěnu

 1. Nábytek 

Jedním ze způsobů, který se přímo nabízí pro rozdělení místnosti, je strategické umístění většího nábytku. Například pohodlná a velká sedačka skvěle oddělí odpočinkovou část obýváku od zbytku pokoje. K rozdělení můžete využít také velkou skříň, která vám poskytne dostatek soukromí a plné oddělení jednotlivých částí. 

TIP! 8 nejlepších tipů: jak vybrat nábytek na terasu, Jaký nábytek zvolit do předsíně a chodby

 1. Barový stůl v kuchyni 

Potřebujete rozdělit kuchyň na více částí?Praktickým řešením se stává barový stůl jako ostrůvek v kuchyni nebo ve tvaru písmene L. Navíc získáte další pracovní desku nebo náhradu jídelního stolu. 

TIP! Kuchyně s ostrůvkem: 12 nejhezčích a stylových inspirací

 1. Zasouvací dveře 

Mezi praktické oddělovače místností samozřejmě také patří zasouvací dveře nebo posuvné stěny. Sáhněte po příjemném dekoru a umístěte desku na posuvné kolejnice. Využít můžete také staré dveře či desky, kterým vdechnete nový život a funkci. 

 1. Rozdělení podle funkce prostoru 

Hrací koutek pro děti, pracovní stůl pro vaše online schůzky a odpočinková zóna v jednom pokoji? Nic není nemožné! Stačí prostor rozdělit podle funkce jednotlivých částí a vytvořit praktické ostrůvky, kde každý z nich nese svůj účel. K rozdělení využijte typicky používaný nábytek, koberce a správné osvětlení jednotlivých koutů. 

TIP! 7 inspirací pro obývací pokoj s kuchyní

 1. Přírodní dělící stěna 

Využití přírodnin se stává velmi oblíbenou volbou. Například taková stěna z větví, menších kmenů nebo rákosí vytváří nádherný efekt, vnese do prostoru nádech z přírody a ještě skvěle oddělí prostor. 

 1. Koberce jako oddělovače 

Pro malé prostory, kam se žádná stěna navíc jednoduše nevejde, můžete využít rozdělení pomocí koberců. Umístěte kulatý přírodní koberec pod jídelní stůl a židle, další koberec se zajímavým vzorem a vyšším vlasem pod sedačku a konferenčí stolek a jasně tak rozdělíte jednotlivé části místnosti.  

Jak rozdělit dětský pokoj? 

Velmi často potřebujeme rozdělit dětský pokoj tak, aby měly děti každý svůj koutek soukromí, ale zároveň si nadále mohly užívat společný čas a sbližovat se. Jaká řešení se nejvíce hodí pro dětský pokoj? 

Roleta 

Praktické a levné řešení rozdělení dětského pokoje poskytne látková roleta. Pokud si navíc děti budou chtít prostor zvětšit při společných hrách, mohou roletu snadno zavinout a odstranit tak dočasně zábranu.  

Závěs 

Přírodní látka a celá řada barevných kombinací? Řešení jak dělané pro dětský pokoj. Zvolte stejný vzor a materiál, který využíváte pro zatemnění oken a dosáhnete sladěného interiéru s příjemnou atmosférou.  

TIP! Jak vybrat moderní závěsy do obýváku

Police nebo knihovna 

Potřebujete rozdělit dětský pokoj s jedním oknem a nechcete, aby jedna z částí pokoje přišla o přirozený zdroj světla? Vhodným rozdělovačem se stávají dřevěné police nebo knihovna bez zadní stěny, kam si děti mohou umístit své hračky, knihy a další nezbytnosti, ale zároveň bude nábytek propouštět světlo do všech koutů pokoje.  

5 tipů na závěr: Rozdělení místnosti 

Mobilní i trvalé stěny nebo oddělovače představují skvělý způsob, jak oddělit jednotlivé části pokoje nebo zvýšit počet místností v domě. Jaké tipy by vám ještě neměly uniknout?  

 1. Oddělovače se hodí do každé místnosti a stávají se velmi moderním prvkem, i když není rozdělení pokoje nutné. Využít je lze v ložnici,obýváku, kuchyni, pracovně i pokoji pro hosty.  
 2. Měly by být vždy praktické a snadno omyvatelné. Nepořizujte si domů pouze tzv. lapače prachu bez většího účelu.  
 3. Některé z nich si zvládne šikovný kutil vyrobit sám. Odpovídající řešení však vždy najdete i v naší nabídce. 
 4. Zakomponujte dělící stěny do prostoru tak, jako by tam byly odjakživa. Zvolte vhodný materiál, barvu i dekor a nikdo nepozná, že je v místnosti něco navíc, co tam tak úplně nepatří.  
 5. Ujistěte se, že máte paravan, stěnu nebo police správně umístěné či upevněné a nehrozí jejich překlopení nebo pád.  

Zajímá vás další inspirace a praktické návody? Zaregistrujte se bezplatně na našem serveru Westwing a my vám poskytneme každodenní dávku zajímavých článků, ale také výhodných nabídek pro váš interiér.  

Mohlo by se Vám také hodit: