Boho styl bydlení

Ráda cestujete a sníte? Vážíte si života plného lehkosti a umění? V tom případě si zamilujete styl boho. Nechte se unést záplavou barev, vzorů a doplňky ve stylu hippie chic! Westwing vám přináší 9 bohovských tipů pro váš byt!

Proč boho?

Název boho či bohemian není náhodná – pochází z francouzského označení pro bohému. V 19. století se k bohémě řadili především básníci, malíři, sochaři a hudebníci, především individualisté a buřiči. Dnes touha projevit své „já“ opanovala také interiérový design. Na co čekat? Osvoboďte v sobě umělce a proměňte svůj dům!

1. důvod

Prvním a základním pravidlem stylu boho je, že pravidla neexistují. Kombinujte, míchejte, bavte se! Nové, na první pohled nesourodé kombinace vzorů a barev dají vašemu domu úplně nový charakter.

2. důvod

V bytu ve stylu boho jste nejdůležitějším prvkem vy: vaše osobnost, vaše záliby a zážitky. Obklopte se suvenýry z cest, rozličnými předměty, které již léta sbíráte. Vystavte obrazy, keramiku či tkaniny, které pro vás něco znamenají a probouzejí ve váz pozitivní emoce. Právě tak vytvoříte svůj osobitý styl.

3. důvod

Pokud máte bílé stěny, zvolte sedací nábytek s hebkým, sametovým potahem, kožené prvky a hřejivé barvy, které s ní budou krásně kontrastovat. Nebojte se ani tyrkysových a oranžových doplňků.

4. důvod

Kuchyně ve stylu boho by měla být extravagantní, výstřední, ale zároveň útulná a praktická. Třešničkou na dortu bude velký dřevěný stůl – nezapomínejte, že styl boho nedá dopustit na přírodní materiály.

5. důvod

Proměňte svůj dům v zahradu! Květiny, bylinky, závěsné květináče, zelené stěny – každý způsob je správný! Rostliny u vás prostě nesmějí chybět.

6. důvod

Také v ložnici můžete popustit uzdu fantazii. Chcete, aby vaše postel vypadala jako z Pohádek tisíce a jedné noci? Žádný problém – stačí zvolit postel s nebesy a vzdušnými závěsy, k tomu vzorované tkaniny a patchwork!

7. důvod

Papírové, barevné lampióny osvěží každý balkón, lodžii i terasu. Budete moci relaxovat a doplňovat zásoby pozitivní energie v jejich okouzlujícím, jemném světle!

8. důvod

S houpacími sítěmi, rattanovým či proutěným nábytkem bude váš bohovský byt působit zároveň moderním i dekorativním dojmem.

9. důvod

Ke stylu boho patří také svíčky! Pokud je postavíte do barevných kalíšků, můžete jimi ozdobit stůl, vanu i noční stolek. Hýčkejte se útulnou atmosférou a buďte boho!

Využijte bezplatné registrace na Westwing a nenechte si ujít další inspiraci ani naše exkluzivní nabídky.