Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Chodba a předsíň v paneláku inspirace

Předsíň a chodba jsou místa, která vytváří první dojem. Jistě chcete, aby byla vaše návštěva ohromena tím, jak skvělý máte vkus. Tato místnost slouží k dekorativnímu, ale slouží také k praktickému využití. Jak zařídit nábytek do předsíně a chodbu tak, aby upoutala pozornost a zároveň byla funkční vám rádi poradíme.  

Jaký nábytek vybrat do předsíně či chodby: krok za krokem  

Pro začátek si ujasníme pár kroků, podle kterých postupovat, aby tyto zpravidla malé místnosti byly, co nejefektivněji využity:  

 1. Vyhraďte si čas 

  Nejdůležitější je to, abyste na zařizování chodby a předsíně měli dostatek času. Mnoho lidí má tendence tyto místnosti odbýt, to je však chyba. I když se jedná o menší místnosti, jsou na očích všem příchozím. myslete na to.  

 2. Vyberte si konkrétní styl

  Pokud jste si vyhradili dostatek času, je načase zvolit konkrétní styl, který bude ladit i s ostatními místnostmi v domácnosti. Jste fanouškem industriálního, skandinávského nebo venkovského stylu?  

 3. Předsíň není skladiště 

  Vybírejte do těchto místností pouze nábytek, který skutečně potřebujete. Jedná se o zpravidla malé prostory, a proto je lepší je zbytečně nezaplňovat zbytečným nábytkem. 

 4. Dejte přednost menším kouskům 

  Vybírejte menší kousky skříněk. Vyhnete se tomu, aby místnost působila stísněným dojmem. Velká skříň do chodby nebude ve většině místnostech působit nejlépe.  

 5. Zrcadlo, zrcadlo 

  Výjimka je pouze v případě zrcadla. Čím větší zvolíte, tím lépe. To  vám pomůže opticky zvětšit prostor. 

Komoda do předsíně  

Co vše kromě bot chcete v předsíni uskladnit? Pravděpodobně se bude jednat o deštníky, různé nákupní tašky, čepice…Komoda do předsíně s více zásuvkami vyřeší problém s uskladněním – samozřejmě pokud na ni máte dostatek místa. Tím si ušetříte mnoho prostoru například v zásuvkách v obývacím pokoji nebo v ložnici.  

Lavice či botník do předsíně  

Nic nezkazí první dojem tak moc jako rozházené boty po celé předsíni. Vyřeší to kvalitní botník. Na trhu existuje velké množství botníků různých tvarů, barev, velikostí a stylů. A nejen to! Například lavice do chodby s úložným prostorem jsou aktuálním trendem. A my se tomu vůbec nedivíme. Skladovací prostor a místo k sezení v jednom kousku nábytku. Geniální!  

Opět ale zvažte velikost botníku či lavice. Mnoho z vás si možná řekne, že čím větší tím lepší. Potřebujeme přece uskladnit, co nejvíce bot. Zapřemýšlejte však o tom, jestli je opravdu obří botník to pravé ořechové. Nebude lepší v předsíni uskladnit pouze sezónní obuv a zbylé boty uložit například do komory?  

Zrcadlo do chodby  

Zrcadlo je ideálním doplňkem do předsíně a odráží světlo, což je ideální v místnosti jako je předsíň. Pokud nemáte prostor na větší množství doplňků jako jsou obrázky, květiny apod., zvolte alespoň zrcadlo. A to i klidně i více menších zrcadel vedle sebe či nad sebou. Místnost bude působit vzdušněji a prostornějším dojmem.  

Další nápady  

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří mají prostornější předsíň, můžete si dovolit i menší knihovnu a výzdobu v podobě květin nebo rodinných fotografií. Oblíbená jsou také funkční kousky nábytku jako je třeba stěna do chodby. Ta je kombinací komody, botníku a věšáku. V opravdu velké chodbě či předsíni se bude krásně vyjímat i stylové křeslo společně s malým nočním stolkem sloužícím k odložení peněženek a klíčů.  

Jaké dekorace a osvětlení se hodí do chodby či předsíně  

Vhodný nábytek jste si již vybrali a hledáte prvek, kterým dodat předsíni šmrnc? Pokud máte rádi barvy, nebojte se jich ani na chodbě či v předsíni. Využijte je však pouze na spodní část stěn, a to zhruba do výšky pasu. Zbytek nechte zářivě bílý. Právě tento styl výmalby je vhodný i do malých prostor. 

TIP! Jak vybrat osvětlení do chodby či předsíně

A pokud zrovna nejste milovníky barev, nezoufejte. Trendy šedá je skvělou volbou do předsíně. Využít ji můžete na různých rámečcích, bedýnkách, lampách nebo svíčkách. Využijte tmavé i světlé tóny této barvy a doplňte je bílými a skleněnými prvky. Zajímavých doplňkem je také malá tabule, kam si můžete psát důležité poznámky, na které nechcete zapomenout. A co zeleň? Květiny jsou sice skvělým doplňkem, ale v případě tmavých místností nejsou zrovna ideální volbou.  

A co osvětlení? Prvotně myslete na funkčnost. Právě na chodbě a v předsíni je osvětlení opravdu potřeba. Funkčnost však nemusí postrádat styl. Máte v předsíni vysoké stropy? Zvolte stylová závěsná svítidla. Třeba ty v industriálním stylu s kovovými a dřevěnými akcenty. V prostorech v minimalistickém stylu se budou skvěle vyjímat bílá závěsná světla ve tvaru koule. V případě, že vysoké stropy nemáte, zvolte nízkoprofilová zapuštěná funkční světla. I mezi nimi však v současné době můžete najít mnoho zajímavých designů. Hlavní osvětlení můžete ještě doplnit nástěnnými lampami.  

Shrnutí  

Už máte alespoň malou představu, jak předsíň či chodbu zařídit? Pokud ano, tak hurá do zařizování. A pokud si to potřebujete ještě trochu ujasnit, máme pro vás závěrečné shrnutí.  

 1. Předsíň a chodba udávají tón celému domu. Nezapomínejte tedy na stylové zařízení, které příjemně uvítá všechny návštěvníky a vyhněte se tendencím zařizovat tuto místnost nábytkem, který se nikam jinam nehodí.  
 2. Kombinujte styl a funkčnost. Například podlaha musí být nejen krásná, ale také odolná mokru a poškrábání.  
 3. Snažte se styl a barvy chodby i předsíně ladit zejména s další místností, do které jde vidět. Prostor bude působit harmoničtěji.  
 4. Pokud je to možné, volte posuvné dveře. Obzvlášť u tmavých a malých místností je jejich výhodou to, že je můžete mít po většinu času alespoň částečné odtažené, čímž pouštíte do místnosti dostatek světla.  
 5. Nezapomínejte na věšáky na klíče, případně do větších prostorů umístěte malý odkládací stoleček a věšák do chodby, kam si po příchodu odložíte svršky, peněženku, klíče atd.  
 6. bydlení a exkluzivní nabídky pro krásný a stylový domov. 

https://www.westwing.cz/n/westwingcollection/

Mohlo by vás také zajímat: