Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Loznice v panelakovem dome inspirace

Ložnici zvládnete zařídit komfortně a stylově. Kvůli menšímu prostoru je ale třeba trochu více plánovat. Přinášíme vám typy a inspiraci na vybavení ložnice v paneláku, abyste i vy měli svůj vysněný domov.

Krok za krokem: Jak zařídit ložnici v paneláku

Malá ložnice v paneláku potřebuje především řádné plánování. Než začnete nakupovat vybavení, rozhodněte se, k čemu má vaše ložnice sloužit. Budete v ní pouze spát? Potřebujete do ní zakomponovat i úložné prostory nebo pracovnu? Na jakou světovou stranu je ložnice situována a kolik v ní máte světla? 

Až ve chvíli, kdy zvážíte vše důležité, začněte postupně plánovat svou ložnici. Vyberte si:

  • Styl 
  • Barvy
  • Nábytek
  • Dekorace

Jak zařídit malou ložnici v paneláku

Při zařizování jakékoliv ložnice je nejdříve potřeba vybrat styl, kterého se budete držet. Jako druhý krok vyberte, jakou barvu vybrat do ložnice. Menším prostorům obecně lépe svědčí světlé barvy, které je opticky zvětšují. 

Světlé zdi a nábytek ale můžete bez obav doplnit tmavšími kontrasty v různém rozsahu. Tmavší kus nábytku, jedna ze zdí nebo povlečení a další doplňky budou v jinak světlém prostoru perfektně vynikat.

Kontrastní barvu vyberte takovou, která se bude hodit ke stylu ložnice v paneláku a zároveň vás nebude rušit při odpočinku. Vyhněte se výrazným dráždivým barvám, jako je červená, oranžová nebo neonové barvy. Vhodnou volbou je například:

Po stylu a barvách přichází na řadu výběr správného nábytku. Nejdůležitější je samozřejmě postel, proto byste jí měli věnovat pozornost jako první. Nejpohodlnější je šířka 180 cm, pokud vás ale trápí nedostatek prostoru, komfortu dosáhnete i s užší 160 cm širokou postelí. Postel na nožičkách dodá malé ložnici vzdušnost, zvažte ale, jestli vám nebude chybět praktický úložný prostor.

Šatní skříň vyberte menší, ideální jsou posuvné dveře, které nepotřebují extra prostor na manipulaci. Alespoň menší noční stolky se hodí nejen na odložení mobilního telefonu nebo knížky, ale i na umístění čtecí lampičky.

Potřebujete v malé ložnici zařídit pracovnu? Pořiďte si mělký stůl, který nebude tolik zasahovat do prostoru. V případě, že u stolu nebudete trávit příliš mnoho času, můžete ho doplnit jednoduchou stoličkou bez opěrátka. Jestli vás ale čeká několik hodin práce denně, nedoporučujeme kvůli šetření místa obětovat kvalitní kancelářskou židli.

TIP! 10 praktických inspirací: Jak zařídit malou pracovnu

Tip: Do malé ložnice vybírejte funkční dekorace. Stylový proutěný košík nebo designová krabička poslouží jako extra úložný prostor.

Ložnice v paneláku: 5 trendy inspirací

I malou ložnici v paneláku můžete doladit detaily, které jí dodají osobitý styl. Přinášíme takovou inspiraci, se kterou bude vaše ložnice v paneláku zářit a dělat vám radost. 

1. Glamour styl v ložnici v panelovém domě

Glamour styl se vyznačuje jednoduchostí spojenou s luxusními prvky. Nábytek prostých tvarů doplňte několika zajímavými kousky. Po jakých materiálech a barvách koukat? Volte pastelové barvy a zlaté, stříbrné nebo měděné detaily. Z materiálů jsou kromě dřeva vhodné různé lesklé kovy, zrcadlové povrchy, samet nebo mramor.

2. Moderní ložnice v panelovém domě

moderní ložnici by nemělo být moc nábytku, naopak se snažte zachovat vzdušnost i v malém prostoru. Vyberte jednodušší barevné schéma a minimalistické, ale zajímavé vybavení. V ideálním případě by mělo být multifunkční. Prostor doladíte moderním obrazem tvořeným jednoduchými linkami. Ty se hodí i na povlečení nebo dekorační polštářek.

TIP! Jak vybrat správné povlečení

Moderní ložnice v panelovém domě

3. Skandinávská ložnice v paneláku

Skandinávský styl ložnice spojuje funkčnost s útulností. Hlavním cílem je vlastnit pouze to, co opravdu využijete a zároveň se cítit příjemně. Proto se tento styl plný přírodních materiálů a jemných barev hodí do malé ložnice. Minimalistickou postel doplňte lněným povlečením v jedné barvě a několika dalšími dekoračními polštářky, dekami a přehozem.

Skandinávská ložnice v paneláku

4. Boho ložnice v panelovém domě

V ložnici vybavené v boho stylu opět převažují přírodní materiály, minimalismus ale ustupuje hravosti a jedinečnosti. Boho ložnice v paneláku bude opravdu jedinečná. Vybavení i dekorace v ní mohu být i vintage nebo ručně vyrobené. Nezapomeňte ani na pokojové rostliny. Místo ušetříte díky závěsným květináčům nebo ručně vyrobeným macramé obalům.

Boho ložnice v panelovém domě

5. Obývací pokoj s ložnicí v jednom

Častým problémem bytů v panelovém domě je nedostatek místností. Ložnice nahrazená provizorním koutkem na spaní v obývacím pokoji je velmi obvyklá. V takové situaci sáhněte po nábytku, který plní dvojí funkci. Pořiďte si kvalitní a snadno rozkládací sedací soupravu s úložným prostorem, která bude v noci sloužit jako postel. Místo nočních můžete používat konferenční stolek.

Jak vybrat osvětlení do ložnice v paneláku

Do malé ložnice vyberte taková světla, která prozáří celý prostor, ale zároveň jsou jemná a nedráždí oči. V opačném případě byste ložnici opticky zbytečně zmenšili. Ideální je jedno stropní svítidlo uprostřed ložnice doplněné dvěma lampičkami na čtení. 

TIP! Jak vybrat osvětlení do ložnice

Dekorace do ložnice v panelovém domě

Při výběru dekorací se držte pravidla „méně je více“. Dekorace vybírejte takové, které mají nějakou funkci, například jako úložný prostor, případně ploché, na zdi visící. Vyberte si dokonalý obraz do ložnice, zarámujte rodinné fotografie nebo pořiďte zajímavou plastiku, kterou pověsíte na zeď.

Dekorace do ložnice v panelovém domě

S radostí jsme vám ukázali, že ložnice v panelovém domě může být krásná a funkční. Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing, aby vám neunikla naše další inspirace a jedinečné nabídky pro ještě krásnější domov.

Potřebujete pravidelnou dávku nové inspirace, jak zařídit interiér, zvelebit místnost, prosvětlit ji nebo opticky zvětšit? Pak se zaregistrujte bezplatně na Westwing. Budete pravidelně dostávat velkou porci rad a návodů.

Mohlo by se vám také líbit tyto články: