Bezplatné vrácení zboží
100 dní na vrácení zboží
moderni chodba a predsin

Chodba či předsíň je asi nejvíce opomíjená místnost. Přitom je to přímo výkladní síň vašeho domova! Využijte moderní uspořádání a udělejte skvělý první dojem hned při vstupu. Jak na to, vám ukážeme v dnešním článku. 

Funkce moderní chodby 

 • Uspořádání mnohdy hektického prostoru 
 • Dostatek úložných prostor na boty i oblečení 
 • Praktické místo na klíče, tašky a další drobnosti 
 • Příjemné přivítání hned po vstupu do bytu 
 • Vzdušný prostor, kde se cítíte dobře 

Proč dbát na krásné zařízení chodby 

Když se seznámíte s někým novým, nevyhnutelná situace je takzvaný první dojem. Mozek vnímá nového člověka v prvních vteřinách silněji než kdykoliv později. Přesně proto je náročné první dojem, který na někoho uděláte při seznámení, změnit. 

Podobně to funguje i při vstupu do bytu. Když pozvete návštěvu k sobě domů a uvidí tmavou, neupravenou a zaneřáděnou předsíň, pravděpodobně si tak hned zaškatulkuje celý byt. Nezáleží, jak krásný máte obývák nebo kuchyni. 

Kromě hostů ale samozřejmě vstupujete do své předsíně každý den i vy. Když přijdete odpoledne domů unavená z práce, těšíte se na klid a pohodlí svého domova. Proto byste tento pocit měla zažít hned, jak otevřete vstupní dveře. 

Charakteristické znaky haly v moderním stylu 

Jak vypadá chodba či předsíň v moderním stylu? Je vybavená tak, aby odpovídala nejnovějším trendům, byla praktická a zároveň stylová. Mezi hlavní principy moderního stylu patří nadčasovost, minimalismus a jednoduchost – ty byste tedy měla využít i při vybavování předsíně.  

Modernímu stylu dominují jednoduché linie a geometrické tvary, namísto složitých dekorů a ornamentů. Moderní chodba by měla být světlá, prostorná a vzdušná. Při výběru nábytku a dekorací se držte zejména pravidla „méně je více“. 

Materiály v moderní předsíni 

V moderní předsíni použijte kvalitní materiály. Vsaďte přitom na přírodní vzhled nebo jednoduchou, hladkou úpravu. 

 • Dřevo 
 • Beton 
 • Kůže 
 • Plast 
 • Kov 

Barvy v moderní předsíni 

V moderní předsíni nenajdete velké množství barev a obvykle jsou spíše tlumené. Základní barva bude světlá, aby opticky zvětšila a rozzářila místnost. Druhá barva by pak měla kontrastovat, a nakonec můžete přidat v malém množství výrazný akcent. 

TIP! Interiérové barvy roku 2021: tipy a inspirace

Vzory a dekorace v moderní předsíni 

Moderní styl se vyznačuje jednoduchostí, což platí i u vzorů a dekorací. Vzory by měly tvořit maximálně jednoduché, geometrické tvary. Do předsíně můžete pověsit moderní obraz či plakát nebo vybrat zajímavou sochu či vázu na květiny.  

Tip: Nejlepší dekorací v moderním stylu jsou designové kousky, které mají využití – například stylový věšák nebo zajímavá komoda. 

Nábytek do moderní předsíně 

Vybírejte kvalitní, jednoduchý, nadčasový a praktický nábytek. Skvělou volbou jsou multifunkční kousky, díky kterým ušetříte místo a předsíň zůstane vzdušná. 

Osvětlení moderní předsíně 

V předsíni obvykle nejsou okna, tedy ani přístup k dennímu světlu. Postarejte se proto o dostatečné množství světelných zdrojů. Kromě centrálního osvětlení přidejte ještě vysokou lampu, nástěnná světla nebo lampičku na botník. V případě dlouhé úzké chodby rozprostřete centrální osvětlení po celé délce. 

 • Klasické tvary 
 • Chrom nebo matný kov 
 • Nekomplikovaná stínidla 
 • Úsporné LED žárovky 
 • Jednoduché barvy 

Moderní předsíň v kombinaci s dalším stylem 

Výhodou moderního stylu je jeho jednoduchost. Snadno ho tak pomocí doplňků ozvláštníte a proměníte. Skvěle se hodí skandinávský, japonský nebo boho styl.  

Jak proměnit moderní styl pomocí doplňků? 

 • Boho styl: Macramé ozdoba na zeď a vlněný přehoz na lavici 
 • Skandinávský styl: Měkký koberec, zajímavá lampa a váza 
 • Retro styl: Čalouněné křeslo v retro stylu a obraz na zeď 
 • Japonský styl: Nábytek z bambusu a pokojové rostliny 
 • Glamour styl: Doplňky s mramorovými a zlatými prvky 

Inspirace: Nejkrásnější moderní chodby a designové předsíně 

Připravili jsme pro vás inspiraci, jak moderně zařídit vstupní chodbu do bytu či domu. Ať už toužíte po minimalistickém vzhledu nebo po útulnějším uspořádání, jistě najdete to pravé. 

Minimalistická moderní chodba 

Moderní styl ve svém nejtypičtějším podání se vyznačuje především minimalismem. Jednoduché linie, minimum barev a multifunkční řešení využijete především, pokud máte malou předsíň. Zdůrazníte jím ale také velký otevřený prostor moderních bytů. 

Jednoduchý botník slouží zároveň jako polička na klíče nebo stolička na obouvání. Při výběru věšáku hledejte zajímavý, ale nekomplikovaný kousek. V žádném případě nezapomeňte na zrcadlo, které předsíň opticky zvětší. Držte se jednoduché kombinace barev: černá, bílá, šedá a přírodní dřevo. 

Útulná moderní chodba s prvky boho 

Chcete zútulnit moderní chodbu? Přidejte do ní prvky boho. Typický boho styl je plný výrazných barev, dekorací, upomínkových předmětů a vzorů. Jeho moderní pojetí je ale ve všech ohledech konzervativnější. 

Vsaďte na kombinaci jednoduchého kovového nábytku se dřevem, přírodní kůží a bavlnou. V barvách se držte neutrálních odstínů: béžová, hnědá, bílá a černá. Pro zútulnění přidejte koberec s jednoduchým vzorem, vázu či květináč a pohodlné křeslo. 

Moderní chodba ve skandinávském stylu 

Skandinávské pojetí moderní předsíně je jednoduché, vzdušné, praktické, ale zároveň útulné. Nejoblíbenější kombinací je přírodní dřevo, bílá a šedá. Vsaďte na jednoduchá, ale na první pohled kvalitní řešení. 

Základ tvoří bílé zdi a dřevěná podlaha. Na tu můžete položit opět koberec s jednoduchým vzorem nebo (napodobeninu) kožešiny. Na dřevěnou lavici položte šedé polštářky a vedle ní volně postavte zrcadlo v zajímavém kovovém nebo dřevěném rámu.  

Moderní chodba s retro prvky 

Retro styl 70. let se vrátil do módy, především jako zajímavý prvek do jednoduchých, moderních interiérů. Do předsíně můžete přidat komodu z leštěného dřeva, křeslo s kontrastním čalouněním nebo stínidlo na světla z poloprůsvitného barevného plastu. 

Správného retro nádechu dosáhnete se zářivým kontrastem v optimistických barvách: oranžová, hořčicovázelená nebo červená. Na zeď můžete pověsit výrazný obraz nebo velké hodiny v retro stylu. 

Moderní chodba s glamour prvky 

Chcete svou návštěvu oslnit luxusem a elegancí hned při vstupu do bytu? Vsaďte na glamour prvky v moderní předsíni. Abyste udržela jednoduchost a vzdušnost, nepřehánějte to s dekoracemi, vyberte ale o to zajímavější. 

Zvolte jeden výrazný prvek, například zrcadlo ve zlatém rámu doplněné a ladící věšák na kabáty. Pro pohodlné obouvání poslouží lavice nebo taburet se sametovým polstrováním. Nezapomeňte také na vázu s čerstvými květinami. 

Na co v moderní hale nezapomenout 

Moderní předsíň vybavte jednoduše a dejte si pozor, aby v ní nebylo příliš mnoho nábytku a dekorací. Soustředit byste se měla především na tyto kousky: 

 • Botník 
 • Zrcadlo 
 • Dekorace na zeď 
 • Lavice nebo křeslo 
 • Věšák nebo konzole 

Máte-li k dispozici dostatek prostoru, do moderní předsíně se hodí velká vestavěná skříň s dveřmi v barvě zdí a bez úchytů. Nebude tak téměř vůbec vidět a pomůže vám udržet prostor uklizený.  

Námi doporučené kousky můžete samozřejmě kombinovat v multifunkčních řešeních. Praktický je například botník s lavičkou nebo posuvný věšák na oblečení s policí na boty. 

Shrnutí 

Vstupní chodba je jako první úsměv při seznámení i vaše vizitka. Svým způsobem ukáže, jak si máte představit celý interiér. Proto by měl její styl ke zbytku bytu ladit. Vybavte svou předsíň moderně, funkčně a příjemně, abyste se hned po příchodu domů cítila skvěle.  

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít nikdy nekončící studnici inspirace, nápadů a exkluzivních nabídek pro ještě krásnější domov.