Hledat

Kulaté koberce

Seřadit
74 Výrobků
Seřadit

Kulaté koberce: Objevte designový kulatý koberec k vám domu

Důvodů k pořízení kulatých koberců je jistě mnoho. Milovníci originálního a moderního bytového designu si potrpí na detaily. Mezi takové, které se při pohledu na interiér jako celek mohou nezasvěcenému oku zdát nevýznamné, patří právě i kruhový koberec. Opak je ale pravdou. O bezvýznamný doplněk rozhodně nejde. Tento druh kusových koberců nejen perfektně tepelně izoluje, což ocení zejména ti zimomřivější z nás, ale dokáže vytvořit teplejší a příjemnější dojem i z jinak chladného a nevýrazného interiéru.

Zároveň, pokud zvolíte vhodnou, ideálně veselou barvu nového koberce, do prostoru vnese i jistou dávku pozitivní energie a prosvítí interiér. Pro inspiraci a skutečně kvalitní a stylové kousky navštivte webové stránky obchodu Westwing, kde na vás čeká široká nabídka nejen kulatých koberců, ale také dalšího bytového vybavení, které vás bude svou neotřelostí bavit. A to i v případě už ve vašem bytě bude stát nějaký ten pátek. Produkty z Westwing se jednoduše neokoukají.

Nakupujte kulaté koberce online na Westwing

Objevte na Westwing svět prvotřídních designových koberců od předních světových značek a návrhářů. Díky našemu sofistikovanému filtrovacímu systému si můžete nechat zobrazit pouze takové koberce, které odpovídají vašim preferencím ohledně použitého materiálu, barevného provedení,  a dokonce i termínu dodání objednaného zboží. U nás si z pohodlí domova rychle vyberete oblíbené boho koberce stejně tak, jako koberce ve skandinávském stylu.

Do minimalistických bytů nebo prostor zařízených v industriálním stylu můžete umístit kruhové koberce, které jen podtrhnou celistvost prostého, ale o to zajímavějšího a trendy vzezření pokoje. Navštivte Westwing, vyberte si své oblíbené kulaté koberce a za krátko už si můžete užívat měkkého koberce pod nohami, který vás potěší pokaždé, co si na něj položíte chodidla. Ten pocit si jednoduše zamilujete stejně tak, jako svěží změnu, kterou koberec do vašeho bytu přinese.

Kruh je nový čtverec!

Návrat šedesátých let do současné módy a bytového designu v podobě pastelových tónů (oblíbená je světle modrá) a bílých ploch jasně ukázal, že kruhy by měly být nedílnou součástí vybavení interiéru. A je vcelku jedno, jestli to budou: puntíkované závěsy v kuchyni, kulaté vázy na jídelním stole nebo právě kulaté koberce. Velký výrazný koberec zaujme na první pohled! Kulatý koberec s vysokým chlupem a třásněmi a navíc ve výrazných barvách přímo láká k posezení. Velké místnosti zútulňuje, malé umí opticky zvětšit a všechny je pocitově výrazně zatepluje.

Náš tip: Kulaté koberce však mají své místo i v dlouhých chodbách. Chcete-li docílit efektu běhounu, můžete použít několik malých koberců naskládaných za sebou, což tvoří jak velmi zajímavou kompozici (například pokud střídáte dvě barvy). I dospělí se s hravými koberci promění v děti a budou chtít přeskakovat z jednoho na druhý!

Jaký zvolit materiál kulatého koberce?

U koberců platí všechna pravidla, kterých se držíme při výběru věcí pro denní užití. Měly by být pěkné a funkční. Pokud jsou tyto dvě podmínky splněny, funguje koberec skvěle jako výrazný doplněk, za který se rozhodně nemusíme stydět. A je jedno, zda koberec překračuje z místnosti do místnosti přes práh dveří, zasahuje do schodů nebo funguje jako dekorace ve velkých místnostech loftových bytů – možnosti jsou téměř bez hranic.

Myslet byste měli především na:

 • Velikost – někdy se zdá místnost větší než je a není nic horšího, než když vám koberec brání v otevírání nízkých skříněk
 • Barvu – uvažujte esteticky i prakticky – máte psa? Nedoporučujeme světlý koberec
 • Formu – ta je samozřejmě klíčová
 • Materiál – protože příjemný koberec pod bosýma nohama je zážitek
 • Nebojte se pořídit si do každé místnosti jiný koberec. Kreativita se vyplatí!

  Jak sladit kulatý koberec s nábytkem u vás doma?

  Sladit nový nábytek či doplněk s vybavením, které již ve svém bytě máte, bývá někdy oříšek. Například pod konferenční stolek jako součást sedací zóny, kde se odehrává veškeré dění v rámci rodiny, případně se zde setkáváme také s návštěvami. Rozhodně si proto ještě před koupí nového koberce přeměřte prostor, kam byste jej rádi umístili. Nemělo by se totiž stát, že bude jeho část schovaná například pod pohovkou nebo jiným nábytkem. Aby kulatý koberec působil v prostoru dobře, je třeba, aby byl vidět celý. Kromě estetického vnímání jde totiž také o symboliku celistvosti. Jak rodiny, která kolem kruhového koberce sedává, tak vzhledu interiéru.

  Při rozhodování se o délce vlasu u svého nového koberce berte v potaz jak pohodlí, které bude koberec poskytovat, tak také to, zda máte nějaké domácí mazlíčky. 

  Nakupujte stylový kulatý koberec v našem internetovém obchodě Westwing. V širokém sortimentu nábytku, bytových doplňků a dekorací naleznete přesně to pravé pro váš byt či zahradu i vy. Jistě vás potěší i rychlá doprava, která je pro objednávky nad 800 Kč zcela bezplatná. Samozřejmostí je také profesionální přístup nebo sto dní dlouhá lhůta pro vrácení zakoupeného zboží.