Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
svatební trendy 2021

Cínová svatba je oslava prvních kulatin manželského svazku, jde proto o velký mezník. Na jednu stranu si uvědomujeme, kolik času už máme v manželství za sebou, na druhou stranu je to stále jen zlomek z celého života, který spolu plánujeme prožít. Proč se výročí nazývá zrovna cínové, jakou má historii a jaký dárek vybrat k cínové svatbě například pro drahou polovičku? Přečte si náš článek a inspirujte se!

Cínová svatba: Tradice a symbol

Cínová svatba je první svatební výročí, které bere většina páru za velmi důležité. Možná není tak významné jako svatba stříbrná, zlatá nebo dokonce diamantová, přesto je 10 let něco, co si oslavu zaslouží.

Desáté se také nazývá růžová svatba nebo „Den růží“, protože na oslavách bylo zvykem tančit s červenými růžemi. Podobně jako na Vánoce spolu také partneři lili olovo, shrnovali roky předchozí a předpovídali ty budoucí.

Tradiční dárky a květiny k cínové svatbě

Přestože se na oslavách cínové svatby tančilo s růžemi, tradiční květinou nejsou – radost s nimi jistě ale také uděláte. Jaké jsou tradiční květiny, kámen a dárky k cínové svatbě?

 • Tradiční květiny k cínové svatbě: Narcisy
 • Tradiční kámen k cínové svatbě: Zelený turmalín
 • Tradiční dárek k cínové svatbě: Cínoví vojáčci nebo pohárky

TIP! Nejkrásnější svatební květiny pro rok 2022

Cínová svatba: Přání

Chcete svému partnerovi nebo partnerce napsat přání k desátému výročí, ale nemůžete najít ta správná slova? Vsaďte na upřímnost, vyznání lásky a vyjádření vděčnosti za toho druhého. 

Tip: Chybu nikdy neuděláte s jednoduchým, ale všeříkajícím „Miluji Tě!“

10 nejkrásnějších dárků k desátému výročí

Při výběru se můžete a nemusíte držet tématu cínové svatby. Vyberte dárek z cínu či jiného kovu, darujte narcisy do vázy nebo třeba krásný drahý kámen. Inspirovat se ale můžete i našimi dalšími tipy na dárek k desátému výročí.

 1. Kuchyňské vybavení

Je jednou z vašich společných zálib dobré jídlo? Můžete protějšku darovat kvalitní kuchyňské spotřebiče nebo si jeden vybrat společně. Hodí se například pořádný kovový robot nebo třeba gril.

 1. Náramek s turmalínem

Turmalín je kámen, který se pojí s oslavou desátého výročí svatby. Tradičně by měl být zelený, určitě ale můžete vybrat i jinou barvu. Jako dárek ve vztahu se skvěle hodí pro účinky, které na nás má. 

 • Kámen ochrany a silné energie
 • Strážce domova a dobré nálady
 • Podpora harmonie a optimismu
 • Vyčištění prostoru od negativní energie
 1. Kovové rámečky na fotky

Chcete zachovat prvek kovu při výběru dárku k cínové svatbě? Můžete darovat krásné rámečky na fotografie s kovovým designem. Konečně si tak doma nebo v kanceláři vystavíte nejnovější společné fotky.

 1. Plechové hrníčky na výlety

Jste milovníci hor a rádi společně podnikáte výlety do přírody? Každý správný výletník by měl mít svůj plecháček na ranní kávu nebo osvěžení ze studánky. Pořiďte ladící plechové hrnečky pro oba nebo nechte vyrobit originální na zakázku.

 1. Párový deník

Při desátém výročí mnoho párů vzpomíná na to, co bylo a přemýšlí, co je ještě čeká. Abyste si všechny vzpomínky uchovali i do stáří, pořiďte si společný deník, kam budete ty nejkrásnější zapisovat. Můžete si poznamenat i přání a cíle a při dalším výročí je vyhodnotit.

 1. Hodinky

Hodinky jsou ideální dárek k jakémukoliv výročí. Hodí se jako dárek pro muže i pro ženu a nikdy jich není dost. Aby byl dárek osobnější, nechte na zadní stranu vyrýt věnování.

Tip: Jestli sháníte dárek pro sportovce, můžete sáhnout po chytrých hodinkách.

 1. Společný den ve wellness

Společná masáž, odpočinek v sauně a vířivka se sklenkou vína. Zní to jako dokonale strávené odpoledne ve dvou? Výročí je na takové rozmazlování ideální příležitost!

TIP! TOP 20 destinací: kam jet na dovolenou k moři

 1. Nový set nádobí

Jestli rádi trávíte čas u snídaní nebo večeří, jistě se bude hodit nový set nádobí. Stylové servírování na krásném porcelánu je hračka při společném stolování si první kulaté výročí vždy připomenete.

 1. Výlet po Evropě

Společné zážitky jsou možná ty nejcennější dárky. Na cestách si odpočinete od shonu běžného života a užijete si čas jen na sebe. Vydejte se na poznávací víkend po Evropě nebo se vraťte na místo své svatební cesty. 

Tip: Na výročí můžete také vyzkoušet jeden z aktuálních trendů v cestování.

 1. Renovace ložnice

Ložnice je ve vztahu jedno z nejdůležitějších míst každého domova. Jestli se dlouho chystáte a rekonstrukci, ale rozpočet vám nedovoluje pustit se rovnou do předělání celého bytu, právě tady můžete začít.

Tip: Inspirujte se našimi nápady na zařízení ložnice.

Tipy na závěr: Jak vybrat dárek k 10. výročí

Desáté výročí je důležitou událostí pro každý pár. S výběrem smysluplného dárku vám pomůže těchto pět otázek:

 • Co má partner nebo partnerka ráda?
 • Jaké má partner nebo partnerka koníčky?
 • Co udělá partnerovi nebo partnerce radost?
 • Hledáte romantický nebo praktický dárek? 
 • Jaký je váš rozpočet na dárek k výročí?

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspirace od naší redakce. Pravidelně vám také přinášíme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.

Mohlo by vás také zajímat: