Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
darky do adventniho kalendare

Adventní kalendář plný čokoládek jistě stále potěší, jestli ale máte čas, můžete vytvořit i originálnější kalendář. Máme pro vás připravené nápady, čím jej naplnit i z čeho kalendář vyrobit. Připravte vánoční překvapení pro děti, ale i pro partnera nebo partnerku.

Co je adventní kalendář

Odpočítávání dnů do Vánoc pomocí kalendáře, ve kterém si každý den otevřeme okénko se sladkým překvapením si jistě všichni pamatujeme z dětství. Zpravidla má 24 okének, každé na jeden prosincový den až do Štědrého dne.

Adventní kalendáře pro děti jsou ale jen jednou z možností. Dnes běžně seženete kalendář i pro dospělé, například s kosmetikou, drobnými doplňky nebo s kávou. Doma můžete vytvořit adventní kalendář přímo na míru!

Kdy se dává a otevírá adventní kalendář

Adventní kalendáře se začínají otevírat první den adventu, který obvykle začíná první adventní nedělí. První adventní neděle může být kdekoli mezi 27. listopadem a 3. prosincem. Tento den tvoří začátek adventního období, které trvá čtyři týdny a končí 24. prosince, Štědrým dnem.

Jak vybrat dárky do adventního kalendáře

Výběr dárků do adventního kalendáře může být zábavný a tvořivý proces. Zde je několik tipů, jak vybrat vhodné dárky do adventního kalendáře:

 1. Stanovte rozpočet: Nejprve si určte, kolik peněz jste ochotni utratit za adventní kalendář. To vám pomůže omezit výběr a zajistit, že nevytvoříte příliš drahý kalendář.
 2. Zvažte zájem obdarované osoby: Přemýšlejte o zájmech, koníčcích a vkusu osoby, která bude adventní kalendář dostávat. Mějte na paměti, že kalendář může být plný různých druhů dárků, a proto by měl obsahovat něco pro každého.
 3. Rozdělte si dárky na den: Rozhodněte se, zda chcete, aby každý den kalendáře obsahoval malý dárek, nebo zda chcete, aby byl větší dárek na každý týden adventu. Rozdělte si dárky do 24 (nebo méně) částí, abyste věděli, co bude v kalendáři.
 4. Vyberte různé druhy dárků: Snažte se vybrat různé druhy dárků, jako jsou sladkosti, kosmetika, malé hračky, knihy, nebo zážitky. To zajistí pestrost a zábavu během celého adventu.
 5. Přizpůsobte kalendář sezóně: Uvažujte o tom, jakou roli hraje advent v tradičních svátcích vaší oblasti. Můžete do kalendáře začlenit tradiční vánoční pokrmy, tradice, nebo dekorace.
 6. Zvažte dárky k aktivitám: Můžete také zvážit, že některé dárky budou spojeny s aktivitami, které osoba může dělat každý den. Například dárek může být propojen s tím, co budete společně dělat jako rodina, jako péct vánoční sušenky nebo společně zdobit stromeček.
 7. Balte dárky pečlivě: Dbejte na estetiku balení dárků, protože to přidává dojem a zvýší očekávání. Můžete použít vánoční papír, stuhu, nebo další vánoční dekorace. TIP! Jak originálně zabalit vánoční dárky
 8. Ujistěte se, že dárky jsou vhodně uloženy v kalendáři: Adventní kalendář může mít různé formy, od kapesního kalendáře s malými kapsami po větší krabice s přihrádkami. Ujistěte se, že dárky lze snadno umístit do vybraného typu kalendáře.
 9. Doplňte kalendář osobními doteky: Můžete do kalendáře přidat osobní vzkazy, citáty nebo malé poznámky, které dodají dárkům osobní význam.

Rozhodli jste se pustit do výroby vlastního adventního kalendáře? Nejdůležitější je vybrat správné dárečky. Jak na to?

 1. Dárky mohou mít společné téma, ale nevadí ani různorodost
 2. Vybírejte drobnosti, které se vejdou do jednotlivých políček
 3. Orientujte se podle věku, zájmů a chutí obdarovaného
 4. Dobroty v kalendáři musí vydržet minimálně 24 dní

TIP! Adventní kalendář: 24 magických okýnek

Limitovaný adventní kalendář od Westwing

Limitovaný adventní kalendář Westwing 2023 obsahuje vše, co dělá nejkrásnější období roku ještě krásnějším. Za dveřmi je 24 zajímavostí – od vánočních ozdob přes dárky pro blízké až po produkty, které si můžete nechat pro sebe: adventní kalendář Westwing obsahuje produkty v celkové hodnotě přes 10.000 Kč.

Co přesně se skrývá za jednotlivými dveřmi, by mělo samozřejmě zůstat překvapením – ale můžeme prozradit tolik: můžete se těšit na vytříbené a vysoce kvalitní produkty značek jako Samu Tray, Le Creuset, Yamazaki, Rosendahl Lighthouse a mnoha dalších.

Další inspirace na advetní kalendáře:

30 originálních tipů pro každého: Dárky do adventního kalendáře

Konečně se dostáváme ke konkrétním tipům! Máme pro vás nápady, co dát do adventního kalendáře pro děti, ženy i muže. Obdarovat tak můžete všechny blízké.

Co dát do adventního kalendáře pro ženy 

Vyrábíte adventní kalendář pro maminku, partnerku nebo kamarádku? Inspirujte se našimi tipy na dorbné dárky pro ženy. 

 1. Kvalitní kosmetika

Kvalitní kosmetika udělá vždy radost! Můžete vybrat menší balení šamponů, krémů, různých olejíčků, sér… Výběr je opravdu bohatý.

@westwing

We don’t know about you but we would be SO happy getting this🥰 #giftideas #gift #christmas #diy #hack #skincare #westwing #diyhack

♬ Daydreams – Gentle State
 1. Svíčky

Voňavá svíčka k zimě a Vánocům jednoduše patří. Existuje tolik vůní, velikostí a druhů! Skvělá volba do adventního kalendáře.

 1. Šperk

Drobný šperk má ideální velikost do jednoho okénka. Jestli chcete darovat něco hodnotnějšího, můžete počkat na poslední – nejdůležitější – okénko.

 1. Vánoční světelné řetězy nebo LED světla.

Tento dárek může vytvořit krásnou vánoční atmosféru v domě obdarované osoby. Můžete zvolit tradiční vánoční světelné řetězy, které mohou být umístěny na stromek nebo kolem okna, nebo moderní LED světla, která jsou energeticky úsporná a nabízejí různé barvy a režimy svícení. Vhodné světelné řetězy mohou být použity i jako stolní dekorace, a to jak na vánoční stůl, tak i na noční stolky.

 1. Koupelové bomby

Relaxační koupel si zaslouží každý z nás a koupelová bomba ji skvěle ozvláštní. Alternativou je koupelová sůl, kterou podle návodu v článku můžete vyrobit i doma!

Tip: Nevíte si rady s výběrem dárku pro ženu? Inspirujte se naším seznamem nejlepších vánočních dárků pro ni.

 1. Vánoční hrníček

Dárek zahrnuje vánoční hrníček, který je ozdobený vánočními motivy, jako jsou stromky, hvězdičky, nebo Santa Claus. Hrníček může být použit pro horké nápoje, jako je káva nebo horká čokoláda, a vytvoří tak příjemný vánoční rituál. Tento dárek je ideální pro ty, kteří si rádi dopřávají teplý nápoj a sladkou pochoutku během chladných adventních dnů.

 1. Make-up

Stejně jako krémy a další kosmetika, hodit se bude i make-up. Menší balení kvalitního make-upu na cesty, krásně třpytivé stíny, ideální na silvestrovské oslavy – možností je nekonečně mnoho.

 1. Vinný adventní kalendář

Předvánoční období přímo vybízí k ochutnávání různých vín. Můžete koupit hotový vinný adventní kalendář nebo jen sehnat několik menších lahviček a přidat je k dalším dobrotám.

TIP! 22 nejlepších tipů: Dárky pro vinaře, které budou zbožňovat

 1. Ozdoby na vánoční stromek nebo vánoční ubrus

Chcete vytvořit adventní kalendář pro někoho, kdo má zrovna nové bydlení a není připravený na Vánoce? Nakupte krásné vánoční ozdoby a na každý den zabalte jednu.

TIP! Jak vyzdobit vánoční stromeček: Nejkrásnější dekorace

Ubrus může mít různé vánoční motivy, jako jsou sněhové vločky, zvířata, nebo vánoční stromky. Výšivka nebo krajka přidávají ubrusu eleganci a speciální dotek.

Tento dárek pomůže vytvořit vkusně a zdobně prostřený vánoční stůl a přidá vánoční atmosféru do domu obdarované osoby. Ubrus může být použit nejen během vánoční večeře, ale také během různých oslav a setkání během celého adventu. Je to dárek, který přinese radost a krásu do domova.

 1. Zamilovaná přání

Adventní kalendář pro milovanou ženu, který vlastně nic nestojí vytvoříte snadno jen s trochou kreativity. Dejte dohromady 24 zamilovaných přání a každé zabalte na jeden den. Zaručeně vykouzlíte úsměv na tváři.

TIP! Tipy na nejkrásnější vánoční přání

Co dát do adventního kalendáře pro muže

Stejně jako pro ženy, i pro muže jsme připravili deset skvělých tipů na dárky do adventního kalendáře. Můžete samozřejmě využít i předchozích deset a stejně tak se ty následující hodí i pro ženy.

Tip: Inspiraci najdete i ve výběru vánočních dárků pro muže nejen na Westwing.

 1. Parfém

Jeden z dárků, který můžete do adventního kalendáře pro muže přidat je menší balení parfému. Zejména jako dárek pro cestovatele se hodí flakonek menší než 100 ml, který si mohou vzít i do příručního zavazadla.

 1. Kvalitní čokoláda

V klasických adventních kalendářích, které známe z dětství, čokoláda zpravidla nebyl žádný chuťový zážitek. Snadno jej ale vytvoříte, když do jednotlivých políček schováte kvalitní čokoládové bonbony.

 1. Dekorace do kanceláře

Jako drobnosti do adventního kalendáře pro ty, kteří hodně pracují se hodí drobné dekorace do kanceláře, které zpříjemní den. Mohou to být například záložky, praktické kancelářské sponky nebo pěkný diář.

Dekorace do kanceláře
 1. Kvalitní káva

Jasnou volbou do adventního kalendáře pro milovníky kávy jsou kvalitní kávová zrna. Každé ráno si tak obdarovaný může kávu připravit svým oblíbeným způsobem.

Tip: Na začátek měsíce můžete darovat konvičku na kávu, se kterou bude její příprava hračka.

 1. Koření

Každý kuchař ocení kvalitní, čerstvé koření. Kombinovat můžete různé druhy pepře, pravou maďarskou papriku, vanilkový lusk nebo cenný šafrán. K celému koření se hodí i praktický mlýnek.

 1. Pivní kalendář

Česká Republika je zemí piva a pivařů, o tom není pochyb. 24 různých druhů seženete naprosto bez problémů.

 1. Vinylové desky

Vinylová deska se sice nevejde do klasického políčka adventního kalendáře, můžete ji ale někam schovat a do kalendáře vložit jen návod, jak ji má dotyčný najít. Ideální dárek pro vlastníky gramofonu.

 1. Veselé ponožky nebo vánoční punčocha

Ponožky jsou dnes již tradiční vánoční dárek a skvěle se hodí i do adventního kalendáře. Je jen na vás, jestli zvolíte vlněné ponožky na doma nebo klasické barevné bavlněné ponožky, které zpestří běžný den v obleku nebo vánoční ponožku nad krbem.

 1. Trvanlivé uzeniny

Některé trvanlivé uzeniny lze bez problému skladovat i v pokojové teplotě. Pokud se ale rozhodnete je využít do adventního kalendáře, skutečně se ujistěte, že teplo zvládnou bez problému.

 1. Stylové doplňky

Nejen ženy, i muži se rádi parádí. Do adventního kalendáře můžete přidat například kožený náramek, manžetové knoflíčky, kravatu či kapesníček nebo rovnou nové hodinky.

Co dát dětem do adventního kalendáře

Děti asi ocení adventní kalendáře ze všech nejvíc. Ty klasické ze supermarketu můžete snadno ozvláštnit.

Drobná dekorace do pokojíčku
 1. Stavebnice LEGO

LEGO patří už desetiletí mezi nejoblíbenější hračky pro kluky i holky. V adventním kalendáři mohou děti najít menší stavebnice nebo v průběhu 24 dní posbírat kostičky na jednu velkou.

 1. Fotografie do rámečku

Aby byl dětský pokojíček skutečně osobitý, rády si vystavují vlastní obrázky nebo fotografie s nejbližšími. Vložte do adventního kalendáře několik vytištěných fotek s rodinou či nejlepšími kamarády.

Tip: Vybrali jste větší dáreček, který se do kalendáře nevejde? Vytvořte miniaturní verzi nebo vytiskněte fotku s návodem, kde dítě dárek najde.

 1. Autíčka

Malá autíčka jsou ideální dárek do adventního kalendáře. Když budete chtít, bez problému seženete 24 různých typů, ale můžete jich přidat jen pár k jiným hračkám a dobrotám.

 1. Plyšák 

Pro nejmenší děti se hodí maličký plyšák, kterého si s sebou mohou kdykoliv a kamkoliv vzít. Jestli chcete darovat většího plyšáka, využijte tip s návodem na jeho hledání.

Tip: Inspirujte se také našimi nápady na vánoční dárky pro děti.

 1. Drobná dekorace do pokojíčku

Jak děti rostou, touží po trochu jiném stylu v pokojíčku, než který jim vytvořili rodiče. Splňte dětem sen o nové lampičce, obrázku nebo třeba povlečení v barvách, které zrovna milují.

 1. Potřeby na tvoření

Malé tvořilky a tvořilové nejvíce ocení různé pomůcky na svá umělecká díla. Hodí se pastelky, fixy a další barvy, ale také skicáky, korálky, bavlnky – záleží, co vašeho umělce baví.

 1. Oříšky a sušené ovoce

Chcete pro vaše děti do adventního kalendáře zdravější dobroty? Místo čokolády plné cukru vyberte kvalitnější kousek nebo různé oříšky a sušené ovoce.

 1. Horká čokoláda

Horkou čokoládu nebo kakao miluje snad každé dítě. Do adventního kalendáře můžete přidat kvalitní čokoládu, kterou stačí ponořit do horkého mléka a vznikne chutný nápoj.

Tip: V další části článku najdete jednoduchý návod, jak horkou čokoládu na lžičce vyrobit.

 1. Hračky na pláž

Chystáte se v létě na první dovolenou u moře? Darujte jako adventní drobnosti různé hračky, které děti využijí na pláži. Zejména nafukovací hračky jsou praktické, jelikož zabírají málo místa.

30. Líčidla pro děti

Malé holčičky se často chtějí inspirovat maminkou a vyzkoušet zkrášlování, které u ní každé ráno vidí. Proto jistě ocení líčidla, která jsou vhodná pro dětskou citlivou kůži.

DIY nápady: Co vyrobit do adventního kalendáře

Do adventního kalendáře můžete vyrobit i vlastní dárky. Připravili jsme pro vás několik videonávodů, kterými se můžete inspirovat. Stačí vytvořit miniaturní verzi.

Tip: Nalaďte při výrobě dárků vánoční atmosféru s nejlepšími vánočními filmy.

Kvalitní horká čokoláda na lžičce

Abyste si rychle pochutnali na horké čokoládě, není třeba kupovat instantní směs. Stačí rozpustit kvalitní čokoládu, obalit lžičku pořádnou vrstvou a po zaschnutí výsledek zabalit do celofánu. Lžičku pak jen ponoříte do horkého mléka, kdykoliv na čokoládu dostanete chuť. Ideální dárek!

Koupelová sůl

Ve sklenici smíchejte hrnek epsomské soli se lžící vhodného oleje a aroma olejíčky dle vlastní volby. Můžete použít jednu vůni nebo kombinovat dvě až tři. Poté přidejte sodu a sůl do koupele máte hotovou – stačí ji rozdělit do menších nádob.

Tip: Rozdělte sůl předtím, než přidáte vůni a vytvořte několik různých do více okének v kalendáři.

Tělový peeling

V nádobě smíchejte hrubozrnnou sůl, limetkovou kůru a šťávu, nastrouhaný zázvor a kokosový nebo slunečnicový olej. Peeling poté přesuňte do menší nádoby a použijte jako jeden z dárků.

Balzám na rty

Chcete do kalendáře přidat přírodní kosmetiku? Snadno ji vytvoříte sami! Na balzám na rty stačí smíchat včelí vosk, kokosový olej, bambucké máslo, barvivo z červené řepy a esenciální olejíček dle vlastní volby.

Vonná svíčka

Do odolné sklenice nasypte vhodný vosk a nechte jej dle návodu rozpustit ve vodní lázni. Do rozpuštěného vosku vmíchejte esenciální olej dle vlastní volby a ozdobte jej sušenými bylinkami nebo kořením. Doprostřed svíčky vložte knot, pomocí kolíčku jej zafixujte na správném místě a nechte ztuhnout.

DIY návod: Jak vyrobit adventní žebřík

Adventní kalendář s ramínek (VIDEONÁVOD)

Shrnutí

Originální adventní kalendář udělá velkou radost, jelikož do něj můžete dát dárky, které přesně odpovídají zájmům obdarovaného. Jak a z čeho ale kalendář vyrobit? Inspirujte se našimi tipy.

 • Sáčky s dárky spojené stužkou
 • Obálky s číslem zavěšené na provázku
 • Šitý adventní kalendář s kapsami na dárky
 • Malé papírové krabičky poskládané v rámečku
 • Stromek, na kterém jsou zavěšené jednotlivé dárky
 • Kartonové krabičky ve tvaru domečků z vánoční vesnice

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspirace od naší redakce. Pravidelně vám také přinášíme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.

Mohlo by vás také zajímat: