Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
trendy kuchyne 2024

Zajímá vás, jak vypadá trendy kuchyně v roce 2024 ? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás článek s nejzajímavějšími trendy, které letošní rok v interiérové designu v kuchyni přináší. Od barev, přes vybavení až po materiály. Jdeme na to!

Jaké jsou nejaktuálnější trendy kuchyně pro rok 2024

Kuchyně asi nikdy nebyla tolik využívaná jako v posledním roce, kdy jsme se museli potýkat s celosvětovou pandemií. Trávíme více času doma s rodinou, nechodíme do restaurací a namísto večerního posezení u vína či piva v baru nám musí po většinu večerů postačit naše kuchyně, jídelna a obývací pokoj. 

Možná právě proto, že kuchyni v letošním roce začali více využívat i ti z nás, kteří jinak vaření příliš neholdují, jsou v letošních kuchyňských trendech velké kontrasty. Najdete pastelové barvy a minimalistický styl i masivní dřevo a černočerný design. 

Trendy barvy a materiály do kuchyně (2024)

Pravděpodobně největším trendem jsou v roce 2024 pastelové barvy. Od pudrově růžové až po mentolovou. Vedle nich ale najdete i nadčasovou bílou, černou, šedou a tmavě modrou barvu. 

Napříč designovými studii je silné zastoupení přírodních materiálů u moderních i tradičních stylů. V trendy kuchyních najdete dřevo všeho druhu, mramor i doplňky z keramiky nebo lnu.  

V oblibě ale zůstávají i klasická hladká čela, často bez úchytek, a to v nadčasové bílé barvě i v moderních pastelových odstínech. Kromě populárního černého kovu se do hledáčku letos dostala také mosaz. 

11 nejzajímavějších inspirací 

Zařizujete letos novou kuchyni nebo se chystáte na její rekonstrukci? Našli jsme pro vás ty nejzajímavější trendy v kuchyňském designu v roce 2024 a připravili pro vás bohatou inspiraci. 

Mramorová kuchyně 

Mramor je momentálně nejžhavějším trendem v interiérovém designu. Do minimalistické kuchyně vyberte jemnější žilkování, výrazná kresba se naopak hodí do luxusních designových kuchyní.  

Mramorová pracovní deska byla dlouhá léta ve stínu odolnější žuly, se správným ošetřením je ale stejně praktická a navíc krásná. Mramor patří pro svůj přírodní původ, trvanlivost a nadčasový vzhled mezi udržitelné materiály a dá se skvěle kombinovat jak se dřevem, tak s lesklými materiály i kovy. 

Luxusní tmavá kuchyně s mosaznými detaily 

Černá je obvykle v interiérovém designu využívána především jako kontrastní barva. V posledních letech se ale hlásí o slovo celočerná kuchyně! Působí neskutečně elegantně a zajímavě zároveň. 

S černou kuchyní perfektně ladí módní mosazné detaily. Nechte je vyniknout jen na pár místech, na zbytek použijte matný černý kov. Doplňky pak vybírejte především v černé a bílé barvě či ze dřeva.  

Tip: V malé černé kuchyni odlehčete interiér i bílou barvou, v otevřené místnosti můžete na tmavou natřít i zdi. 

Kuchyně se dvěma ostrůvky 

Kuchyňský ostrůvek je ve velkých kuchyních již téměř standart. Novým trendem ve velkých, luxusních kuchyních se stalo jeho zdvojení na dva pracovní ostrůvky. Výhodou je především opravdu velká a dobře přístupná pracovní plocha, velkou roli ale hraje i jedinečný design. 

Bezúdržbová kuchyně 

Milujete vaření, ale úklid zase tolik ne? Nejste v tom sama. Bezúdržbová, nebo lépe řečeno nízkoúdržbová kuchyně je novým trendem v dnešním uspěchaném světě. Jak takové kuchyně dosáhnout? 

 • Snadno omyvatelné materiály, které nevyžadují pravidelné ošetření 
 • Žádné otevřené skříňky (především) nad sporákem 
 • Minimum spár na zemi i na zdi za linkou 
 • Minimalistická čela skříněk bez zdobení 
 • Kvalitní elektronické spotřebiče 
 • Dostatek úložného prostoru 
 • Baterie z černého nerezu 
 • Neutrální barva podlahy 
 • Skříňky až do stropu 
 • Matné povrchy 

Moderní retro kuchyně 

Retro design 50. let minulého století se každých pár let vrací zpět. V roce 2024 ale s moderním nádechem. In je především bílá kuchyně s barevnými retro spotřebiči a zajímavými doplňky. Není třeba se bát, že přijdete o nejnovější vychytávky, výrobci jdou s dobou a nabízí spotřebiče, které ladí do interiéru a zároveň splňují vysoké nároky moderní doby. 

Bílá minimalistická kuchyně 

Těžko říct, zda jde v případě minimalistické kuchyně o trend nebo již spíše o stálici v interiérovém designu. Ničím nerušenému vzhledu a splývavým liniím hraje do karet technologický pokrok u stlačovacích systémů otvírání skříněk.  

Při výběru pracovní desky do minimalistické kuchyně se snažíme o co největší ladnost. Proto jsou v roce 2024 v oblibě linky s vodopádovým efektem, které pokračují až na zem. Nejlépe vypadají v provedení z přírodního kamene, případně z betonu pro zajímavý industriální vzhled.

Barevná glamour kuchyně 

Glamour kuchyně byly obvykle plné bílých lesklých materiálů s pár akcenty. Letošní popularita pastelových barev ale bílou barvu pomalu vytlačuje. Pastelové barvy vypadají skvěle právě v kombinaci se zlatými detaily, mramorem, ale i luxusní dřevěnou podlahou.  

Je pro vás celá kuchyně v pastelových barvách moc velký krok? Můžete jednoduše zůstat jenom u doplňků. Perfektně budou vypadat například sametové barové stoličky v pudrově růžové barvě nebo menší mentolový příborník. 

Monochromatická kuchyně 

Dalším barevným trendem je monochromatická kuchyně. Vyberte jednu barvu pro zdi, čela skříněk i linku. Můžete si lehce pohrát s tónem, ale kuchyně nepůsobila příliš ploše, barvu ale nechte jednotnou.  

Monochromatický styl se hodí především do minimalistické nebo skandinávské kuchyně. Kromě klasické bílé kuchyně, kterou můžete doplnit mramorovou deskou, jsou trendy například šedá, olivově zelená nebo tmavě modrá barva. 

Kuchyně z ořechového dřeva 

Dalším z letošních trendů, co se týče materiálů, je ořechové dřevo. Hluboká barva a jemné vzorování okamžitě oteplí prostor. Kuchyň zařiďte minimalisticky, v kombinaci s bílou a vyberte nevýrazné úchytky, které nechají vyniknout samotné dřevo. Styl kuchyně nám lehce připomíná luxusní kanceláře a přesně tím je tak okouzlující. 

Kuchyně v matné úpravě 

Po letech, kdy byla v oblibě designových studií především lesklá kuchyně se dostává do popředí matná úprava dvířek. Aby byl prostor ještě zajímavější, jednu část můžete udělat naopak v lesklé úpravě, klidně v kontrastní barvě. Výhodou matné úpravy je její vyšší odolnost proti poškrábání i nižší viditelnost otisků rukou a dalších skvrn. 

Otevřená kuchyně se zónami 

Klasická otevřená kuchyně s obývacím pokojem, ve které byla snaha vše propojit získává nový vzhled. Jednotlivé zóny opticky rozdělujeme koberci, volně stojícím nábytkem i pokojovými rostlinami. 

Díky tomu vznikne otevřený prostor, ve kterém mohou všichni trávit čas společně, ale zároveň nepřijdete o pocit útulnosti. Vytvoříte bezpečná hnízdečka, do kterých se schováte při vaření, relaxaci, jídle nebo zábavě.  

Skandinávská kuchyně 

Skandinávský design je logickým vyústěním letošních trendů v kuchyních. Jeho pozornost je zaměřená na přírodní materiály, útulnost, snadnou údržbu, praktické používání a příjemný prostor. Přesně to, k čemu směřuje interiérový design a co v dnešní době ve svém domově potřebujeme nejevíce. 

Jaké jsou trendy pro kuchyňské doplňky 

U doplňků je v podstatě stejný trend, jako u samotného vybavení kuchyně. Vsaďte na kvalitu, přírodu a domácí pohodu. Hledejte věci, které vám zpříjemní vaření a zároveň bude díky nim váš domov krásně vypadat. 

 • Krájecí prkénka ze dřeva 
 • Lněné i bavlněné textilie 
 • Keramické dózy na suroviny 
 • Mramorová servírovací prkénka 
 • Květináče s čerstvými bylinkami 
 • Praktická řešení do úložných prostor 
 • Porcelán a keramika se syrovým vzhledem 

Trendy osvětlení do kuchyně: Vyberte si ten nejlepší 

Jaké jsou trendy v osvětlení do kuchyně? Je to kombinace různých stylů, druhů i velikostí světel, každé z nich slouží k jinému účelu. Ideální je světla v kuchyni vrstvit, aby bylo možné určit míru osvětlení i jeho směřování. 

 • Světla v černé či zlaté matné úpravě 
 • Výrazné lustry v industriálním stylu 
 • Stínidla ze dřeva nebo bambusu 
 • Led pásky nad linku i do skříněk 
 • Osvětlení ve stylu art deco 

5 zásad: Podle čeho vybrat kuchyni v roce  

 1. Materiály:

  Přírodní, trvanlivé a udržitelné. 
 2. Barvy:

  Světlé neutrální tóny nebo pastelové barvy. 
 3. Velikost:

  Taková, jakou váš prostor dovoluje a vy využijete. 
 4. Vnitřní vybavení:

  Má velký vliv na výsledný vzhled a uklizenost.
 5. Doplňky:

  Ty z přírodních materiálů, které vám zpříjemní pocit z vaření. 

Především nezapomeňte, že důležitější, než trendy je váš osobní styl a preference. Přesto doufám, že vám náš dnešní článek pomohl. Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a nenechte si ujít další inspiraci, ani naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.