Hledat

Dřevěné věšáky na oblečení

Dřevěný věšák

Dřevěný věšák slaví v poslední době velký comeback! Díky němu  mohou všichni milovníci módy vystavovat na odiv své nejlepší kousky, anebo se s nimi alespoň kochat v soukromí své ložnice. Díky dřevu, které patří mezi nejoblíbenější materiály, které si domů přinášíme, docílíme také přírodního a přirozeně teplého pocitu, který nás vždy nabije pozitivní energií. Moderní provedení dělá z dřevěného věšáku mnohem více než jen součást nábytku, kterou používáme k jakémusi ukládání věcí. Dělá z něj designový prvek, který jednoduše chcete mít doma.

Zamyslete se: jste spokojení se svou šatní skříní anebo si dovedete představit trochu netradiční pojetí a láká vás například dřevěný věšák, díky kterému budete mít oblečení srovanané podobně jako je to v dílně módních návrhářů? My na Westwing hlasujeme určitě pro druhou variantu – je zábavná, jiná, originální a dává prostor ke kreativitě. Využijte naše tematické kampaně, slevy až 70% objevte ty desítky stran inspirace v našem Magazínu Westwing! Slibujeme vám, že budete nadšeni. Nechte své kreativitě volný průběh!

Dekorovat a bydlet jako designér

Pokud odhlédneme od klasického využití věšáku v chodbě nebo v předsíni, případně ještě v šatně, kde je schované sezónní oblečení, nabízí nám dřevěný věšák jedinečnou a zatraceně stylovou možnost k uchovávání báječných outfitů. Díky jednoduchému, a přesto efektnímu stojanu máte oblečení trvale po ruce a také na očích. Mimoděk tak můžete přemýšlet o nových kombinacích a variacích, zkoušet nové trendy a šaty a hrát si s oblečením mnohem více, než když je zavřené ve skříni!

Stylové dřevěné věšáky

 • Jednoduchý stojan na oblečení pro transformaci místnosti: S pomocí jednoduchého stojanu na oblečení můžete rychle a snadno proměnit i malou nepoužívanou místnost ve svůj vlastní oděvní ateliér.
 • Flexibilita s počtem stojanů a regálů: Stačí jeden stojan, nebo přidat více stojanů a regálů, podle množství oblečení a dostupného prostoru. Uložení menších položek jako trička, svetry, boty, doplňky a kabelky na regálech.
 • Klíčová výbava: Kromě stojanu zahrnuje zařízení velké zrcadlo a kvalitní osvětlení. Příruční stolek přidává místo pro drobnosti.
 • Vytvoření vlastního oděvního ateliéru: Získání velkého zrcadla a dobrého světla umožňuje vytvoření vlastního oděvního ateliéru, kde můžete oblékání proměnit ve velkou show.
 • Realizace snu o vlastní skříni: Pro milovníky módy a oblečení, kteří sní o vlastní skříni, je dřevěný stojan ideálním řešením, které tento sen může splnit.
 • Optimální výška stojanu: Výška stojanu 185 cm je ideální, umožňuje přehledné uspořádání oblečení a snadné odebrání, aniž byste se museli ohýbat.

DIY: Dřevěný věšák

Sami si můžete vyrobit unikátní dřevěný stojan na oblečení a přidat k němu osobní dotek. Není to nijak složité, a zaručujeme vám, že budete mít k výslednému kusu ještě silnější vztah. Uvažujete-li o originálním stojanu na oblečení, zde je návod na dvě zajímavé varianty:

 1. Stojan z větví stromů:
  • Zvolte dostatečně robustní větev stromu, která unese váhu oblečení.
  • Větev můžete ponechat přirozenou, nebo ji vyhladit smirkovým papírem a natřít barvou dle svého vkusu.
  • Připevněte háčky do stropu a na větvi za pomoci silných provazů ji upevněte na požadované výšce.
  • Zavěste ramínka na větev a můžete začít aranžovat. Stojan z větví přinese přírodní nádech a neopakovatelný šarm.
 2. Dřevěný žebřík jako věšák:
  • Zakupte nebo sami nabarvěte dřevěný žebřík, který bude sloužit jako věšák.
  • Umístěte žebřík na stěnu ve vodorovné poloze a připevněte ho.
  • Zavěste ramínka na žebřík a rozvěste oblečení.
  • Vrchní část žebříku může posloužit k uložení krabic s doplňky.
  • Tato varianta nejenže působí efektně, ale je také praktická.

Takto si můžete vytvořit stojan na oblečení přesně podle svých představ. Buďte kreativní a nechte se inspirovat. Výsledek vás určitě příjemně překvapí!