Hledat

Lustry

Seřadit
44 Výrobků
Seřadit

Lustry: objevte moderní lustry do vašeho bytu a domu

 Lustr je velmi dekorativní prvek. Jeho úkolem je dodat světlo tam, kde je třeba. Často se stává dominantou. Ve chvíli, kdy prozáří celý pokoj, mu dodá charakter. Lustry jsou krásným klenotem každého pokoje. Díky světlu se budete v prostoru cítit lépe. Pomáhá k orientaci i lepší náladě. Zažene strach a pobyt doma je hned příjemnější. Pocit tepla a ochrany je žádoucí. Lustr zavěste nad jídelní stůl. Uvidíte tu proměnu. Stůl se tak rázem stane ústředním bodem pokoje, i když bude stát v koutě. Vždy je vybírejte podle zbytku zařízení pokoje. 

Objevte designové lustry do každé místnosti online

Existují všelijaké tvary lustrů. Ale obecně lze říci, že jde o zavěšený výrazný prvek. Buď se jedná o jedno světlo anebo skupinu žárovek v různém provedení a uskupení. Westwing má lustry z mnoha materiálů. Skleněné, kovové i z umělých materiálů světla. Časté jsou i jejich kombinace a použití různých slitin kovu.

V místnostech jde o velmi zdobná a výrazná světla. Často bývají víceramenná, kdy každé rameno nese i několik světel. Stínidlo mohou být kulaté nebo ve tvaru kapek a svíček. To je asi nejčastější zpracování. Bývají složena i z několika korálků a krystalů, takže imitují honosné křišťálové lustry, které jsou k vidění v muzeích a divadlech.

Lustry do obýváku jsou zdobné a vždy vybírané tak, aby udaly tón a charakter celému pokoji. Většinou nejsou moc barevné. Za to u lustrů do dětského pokoje si to můžete dovolit. Dnes není nic neobvyklého, že existují lustry mnoha tvarů a barev představující třeba letadlo.

Jak najít ten správný lustr na Westwing?

  • Pro každou místnost vybírejte samostatný lustr. Jiný totiž budete volit do obýváku a jiný do ložnice nad manželskou postel.

  • Uvědomte si, v jakém stylu a barevné škále máte pokoj zařízen nebo byste chtěli mít. Je to glamour styl, boho, rustikální? Podle toho vybírejte z nabídky na Westwing. Barevně jej slaďte se zbytkem vybavení. Pokud jste odvážní můžete jít naopak do kontrastu a tím rozbít přílišnou uhlazenost. Co projednou zkusit lustr plný krystalů.

  • Pokud si nejste jisti, podívejte se na fotografie a videa u produktu a přečtěte si recenze. To by vám s výběrem mělo pomoci. Případně se obraťte na nás.

  • Přemýšlejte nad tím, jak silné světlo bude třeba. Existují různé intenzity světelného toku. A ty mají určitý dosah do prostoru. Pokud jde o malý pokoj nemusí být natolik silné k osvětlení celého prostoru jako je tomu u rozlehlých obývacích pokojů.

  • V úvahu vezměte také konstrukci lustru. Pokud má světla nasměrované směrem dolů bude osvětlovat spíše bod nimi, ale v případě skleněná a jiná otevřená a průhledná svítidla ozáří celou místnost.

  • Myslete i na kombinaci s ostatními světly v pokoji. Pokuste se je sladit. Bude to pak vypadat lépe, promyšleně. Také uvažujte nad tím, aby se vzájemně nerušila. Tedy, pokud bude lustr viset příliš nízko, nepůjde vidět nástěnná lampa za ním.

  • Co se týká barvy světelného toku, záleží na preferencích. Jsou odpůrci bílého světla, ale i teplého žlutého. Studené bílé světlo se hodí do koupelen. Do obytných místností sáhněte raději po teplém bílém nebo teplém žlutém. Pokoj bude díky tomu velmi útulný a hřejivý.

  • Vyberte si lustr na Westwing a těšte se z krásně osvětleného pokoje. Díky rychlému dodání se budete z krásného domova těšit v brzké době i vy.