Moderní obývací pokoj

Moderní obývací pokoj může být vybavený v různých stylech. Nejlépe se hodí ty, které v sobě ukrývají minimalismus nebo industriální nádech, jako například obývací pokoj ve skandinávském stylu.

Charakteristické prvky moderního obývacího pokoje

Při stěhování do nového bytu nebo rekonstrukci se stává, že se necháte unést a nakupujete vybavení bez přemýšlení, často v různých stylech. U moderního obývacího pokoje je ale třeba vše plánovat a vyhnout se unáhleným nákupům. 

 • Velký otevřený prostor (propojený s kuchyní)
 • Převaha minimalistického nábytku
 • Jednoduché barevné schéma
 • Vybavení v jednom stylu
 • Pohodlí a neformálnost
 • Designové kousky

Moderní obývací pokoj by měl být dobře promyšlený a každý kus nábytku, umělecké dílo i dekorace by mělo mít své místo, účel, a především navzájem ladit.

Barvy moderního obývacího pokoje

Jaké barvy použít do moderního obývacího pokoje? Vybírejte pečlivě, sestavte barevné schéma a držte se ho při vybavování celého obýváku, od zdí až po nejmenší dekorace. Moderní obývací pokoj by měl být prostorný a plný světla. Vymalujte neutrální jemnou barvou, jako je bílá, krémová nebo světle šedá.

Pro jednu zeď můžete zvolit i výraznější barvu nebo dokonce vzorovanou tapetu. Prostoru dodá osobitost, složitější vzory a výrazné barvy ale ztíží výběr dekorací.

TIP! Trendy barvy roku 2022 v interiéru

Pokud si nevíte rady s výběrem barev, doporučujeme se inspirovat článkem: Barvy do obýváku

6 trendů moderního obývacího pokoje

Jaké jsou nejnovější trendy v moderním vybavení obývacího pokoje? Objevují se prvky z různých stylů, do nových kousků se promítají tvary oblíbené v minulém století a důraz je kladen na kvalitu i udržitelnost. 

1. Velký otevřený prostor v moderním obýváku

Jedním z největších trendů je propojení obývacího pokoje s dalšími prostory v domácnosti jako je kuchyň nebo jídelna. Otevřený prostor působí prostorně a světle. Jednotlivé části můžete opticky oddělit i bez zdí.

2. Udržitelné a přírodní materiály

V posledních letech je kladen čím dál větší důraz na soulad s planetou. Vybírejte nábytek i doplňky z přírodních, recyklovaných a kvalitních materiálů. Váš domov bude skvěle vypadat a vy uděláte službu životnímu prostředí.

3. Pokojové rostliny nejen v květináčích

Pořiďte do obývacího pokoje několik živých pokojových rostlin. Nechte vyniknout jejich krásu a zasaďte je do hladkých světlých květináčů. Potisk se vzorem rostlin ale můžete použít i na tapetu na zdi, polštářky nebo nábytek.

TIP! TOP 15 pokojových rostlin, které nejlépe vyčistí vzduch

4. Multifunkční a modulární nábytek v moderním obýváku

Minimalistický a multifunkční nábytek nepatří jen do malých prostor. V kurzu jsou rafinované úložné prostory, skryté nabíjecí stanice i modulární pohovky, které upravíte podle aktuální potřeby.

5. Moderní obývací pokoj s retro nábytkem

Pár desítek let zpět to jediné, co se dalo sehnat. Dnes je retro styl nábytku s elegantními liniemi, leštěným povrchem a kontrastním čalouněním opět v módě. Seženete jak originální kousky, tak moderní nábytek inspirovaný minulým stoletím.

TIP! Přečtěte si 7 inspirací pro retro obývák

6. Originální textury do moderního obýváku

Jako základ použijte světlé, neutrální barvy a doplňte je zajímavým materiálem. Trendem je kov industriálního stylu a prvky, které máme spojené se salonkem pro gentlemany – kožená sedačka, tmavé dřevo a látky s texturou.

Pomohla vám dnešní inspirace na moderní obývací pokoj? Registrujte se bezplatně na Westwing a nenechte si ujít naše exkluzivní nabídky

Inspirace: Jaký nábytek zvolit do moderního obývacího pokoje

Základní nábytek do moderního obýváku vybírejte v jednoduchém designu a neutrálních barvách. Bude se vám tak snadno kombinovat a udržíte moderní minimalistický vzhled. 

Nábytek doplňte pár kousky, které okamžitě zachytí pozornost. Může to být zajímavá knihovna, křeslo ve výrazné barvě i stylová lampa. Při výběru se opravdu dobře rozmyslete a nebojte se investovat do kvality, bude to pravděpodobně první, čeho si vy i návštěva všimnete.

Centrem obývacího pokoje by měla být velká pohodlná sedačka. Neutrální barva ladící ke stěně je moderní a dává prostor dekoracím. Doplňte ji vzdušným konferenčním stolkem v kovovém industriálním vzhledu a zajímavou knihovnou. 

Základní dekorativní prvky moderního obývacího pokoje

Dekorace v moderním obývacím pokoji vybírejte nekomplikované a nepřehánějte to s množstvím. Pár výrazných kousků udělá mnohem větší službu než spoustu drobností rozestavených po celém pokoji.

Stojací lampa by neměla v moderním obýváku chybět. Vyberte buď jednoduchý kovový design nebo naopak opravdu zajímavý kousek, který bude jedním z hlavních elementů obýváku.

Pokojové rostliny i řezané květiny v obýváku zlepší vzduch a dodají moderní přírodní element. V kurzu jsou rostliny s velkými a zajímavými listy, například oblíbená monstera. 

Do knihovny a na poličky postavte jen pár knih a doplňte je dekoracemi. Vázy, květináče s drobnými kaktusy a sukulenty i rámečky s vlastními fotografiemi. Držte se jednoduchých vzorů a nepřehánějte to s množstvím.

Zarámovaná umělecká díla i velké nástěnné hodiny můžete zavěsit na zeď nebo nechat jen tak opřené na zemi či poličce pro méně formální vzhled. Rámy vybírejte jednobarevné s čistými liniemi.

Moderní obývací pokoj by měl být zároveň pohodlný. Na sedačku pořiďte kontrastní polštáře a deky. Vyberte odstín z vašeho barevného schéma a slaďte s dalšími dekoracemi. Výběr pak nebude vypadat nahodile.

Nejlepší dekorace pro moderní obývací pokoj

Příliš mnoho materiálů by pokazilo jednotný vzhled moderního obýváku. Vyberte jeden hlavní materiál pro nábytek a maximálně tři další pro detaily a dekorace. 

Přírodní materiály jako dřevo, bambus a kámen jsou udržitelné a prostor snadno zútulní. Kombinujte je s matnými i lesklými kovovými detaily, keramikou, sklem i kvalitním nábytkem z pevného plastu.

Moderní obývací pokoj může mít mnoho podob, pro dokonalý vzhled se při vybavování držte pár zásad, se kterými nešlápnete vedle.

 1. Volte jednoduchý minimalistický nábytek.

  Doplňte ho jedním nebo dvěma jedinečnými kousky.

 2. Nenakupujte impulzivně.

  Každý nákup předem promyslete, aby k sobě vše dokonale ladilo a mělo své místo.

 3. Předem stanovte barevné schéma a materiály pro nábytek i dekorace.

  Jako základ zvolte neutrální tóny.

 4. Vyberte si jeden styl, kterého se budete držet.

  Moderní obývací pokoj může mít mnoho podob.

 5. WOW předmět.

  Správný moderní obývák má jeden výrazný bod. Například zajímavá lampa, umělecké dílo, starožitný stolek nebo dokonce živý strom?

 6. Při výběru dekorací platí pravidlo „méně je více“.

  Zvolte kvalitní poutavé dekorace, které se vám neokoukají a zbytečně prostor nezaplní.

 7. Přírodní element dodá prostoru život, strukturu i barvu.

  Pokojové rostliny navíc zajistí příjemný vzduch.

Pomohla vám dnešní inspirace na moderní obývací pokoj? Registrujte se bezplatně na Westwing a nenechte si ujít naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější!

Mohlo by se vám také hodit: