Hledat

Bílé povlečení

Seřadit
39 Výrobků
Seřadit
* Tato cena odpovídá nejnižší ceně za posledních 30 dní před snížením ceny

Ložnice oblečená do bílé barvy je sázkou na jistotu. Co v nás vyvolává bílá barva, jaký má význam? Čistota, svoboda, mír, klid, jednoduchost a funkčnost. To je v kostce bílá barva. Pokud ji používáme v interiéru, dáváme tím prostoru možnost více se otevřít, opticky zvětšit, provzdušnit, sobě dáváme možnost vytvořit si klidné zázemí pro přemýšlení. Bílá také dává vyniknout všem ostatním barvám a lze ji kombinovat s jakýmkoli odstínem jakékoli barvy. Bílá je jedinečná, vznešená a rozhodně s ní neuděláte chybu. A jaká je v ložnici? Pojďme se na ní podívat z blízka.

Úkolem a cílem Westwing je být vám k ruce pokaždé, když hledáte inspiraci k nějakému svému dekoračnímu nápadu. Prohlédněte si naše nápady pro bílou ložnici – jak a čím doplnit bílé povlečení, jak docílit romantického, minimalistického nebo rustikálního stylu. Westwing je tu pro vás – v našich pravidelně aktualizovaných tematických kampaních vždy najdete to, co hledáte a navíc si vychutnáte slevy až 70%!

Bílé povlečení – jednoduchost pro všechny styly


V jakém stylu je vaše ložnice? Postel z masivu, komoda ve stylu Shabby Chic, na zemi koberec s vysokým chlupem a čistě bílé hladké záclony? Nebo máte postel s ozdobným kováním, na stěně velké zrcadlo v padnoucím rámu a to všechno doplněné dřevěným nábytkem? A co minimalistická varianta jednoduchého rámu a čela postele ve světlém dřevě, komoda, velká květina s kulatými listy, zrcadlo a dobře promyšlené designové osvětlení? Ať je to u vás jakkoli, bílé povlečení udělá z vaší ložnice místo luxusního odpočinku.


Bílá je vznešená, proto doporučujeme nešetřit na množství – pochopitelně bílých - polštářů a postel jimi vydatně zásobit. Stejně tak můžete sáhnout po čistě bílém přehozu, ale krásně bude vypadat i přehoz například v čokoládové barvě, pokud máte v ložnici dřevo, případně ve světle šedé až šedomodré, pokud jste fanoušci kovových doplňků. Pokud nechcete čistě bílou, ať už z důvodu, že je pro vás příliš ostrá nebo protože je velmi náchylná k jakémukoli zašpinění, můžete vyzkoušet tzv. off-white, což je bílá zbavená ostrosti. Variantou jsou i různé tóny krémové, které působí velmi teple a útulně, ale k bílé mají stále blízko nebo černobílé povlečení, které se stane dominantou vaší ložnice.

Bílé povlečení – klíčový je materiál


Ač se to nezdá, vybrat si správný materiál povlečení někdy není úplně jednoduché a vyžaduje to dobrou přípravu. Materiál totiž kromě svých různých vlastností udává styl ložnice. Některé materiály působí velmi luxusně, některé jsou jednodušší, často však univerzálnější.

  • Flanel: Flanelové povlečení se hodí především v zimních měsících. Materiál, který se vyrábí z čisté bavlny, je měkoučký a hřejivý – nic lepšího na zachumlání se v chladné zimě nenajdete
  • Froté: Froté povlečení se měkkostí a hebkostí podobá flanelovému povlečení. Materiál vzniká kombinací bavlny a umělých látek, má dobré izolační vlastnosti a hodí se také do zimních měsíců.
  • Krep: Krep sestává ze 100% bavlny a je známý díky své jedinečné „zmuchlané“ svrchní vrstvě. Díky nerovnému povrchu nepřiléhá látka na tělo dokonale a umožňuje tak dobrou cirkulaci vzduchu. Krepové povlečení tak oceníte zejména v létě.
  • Satén: Saténové povlečení se původně vyrábělo z hedvábí – dneska se však vyrábí zpravidla z levnější bavlny nebo umělých látek. Bílé saténové povlečení je zárukou pocitu spánku v luxusním hotelu. Hodí se především pro horké letní měsíce, protože má chladivý efekt


Důležité je také správné praní ložního prádla. Pro bílé povlečení jsou samozřejmě vhodné prášky na bílé prádlo, které mají rozjasňující efekt. Povlečení perte vždy dle údajů uvedených na cedulce a nepřekračujte doporučené teploty. Nezapomínejte však na to, že ne každý materiál snese „univerzálních“ 60 stupňů – povlečení z hedvábí nebo s jeho příměsí byste měli prát maximálně na 30 stupňů, saténové na 40. Bavlna pak snese obvyklých šedesát bez problémů. Pokud máte možnost, sušte bílé prádlo i povlečení na sluníčku, pokud to výrobce vysloveně nezakazuje. Slunce je totiž nejlepší bělící prostředek a navíc díky paprskům a čerstvému vzduchu potom prádlo nezaměnitelně voní.