Hledat

Vánoční dekorace na stůl

Seřadit
126 Výrobků
Seřadit

Vánoční dekorace na stůl: vše co potřebujete na vánoční tabuli

Štědrý den je výjimečný svou okázalostí, sváteční náladou a pocity, které vyvolává. Většina rodin se snaží již od brzkého rána udělat tento den speciální a pro rodinu nezapomenutelný. Takže od rána tráví čas společně nad stolními hrami, pohádkami a dalšími aktivitami. Někdo má tradici i společného vaření. Aby však taková hostina vynikla, je potřeba nachystat i vánoční tabuli. K tomu je vhodné použít vánoční dekorace na stůl a desku stolu vyzdobit ve svátečním duchu. Westwing je plný vánočních dekorací a potřeb, které vám pomohou vykouzlit krásnou vánoční tabuli.

Nakupujte dekorace na vánoční stůl na Westwing

Vánoční stůl může mít mnoho podob. Někdo vsází na typické vánoční barvy jako jsou červená, zelená a zlatá, jiný dá přednost prostšímu dekorování. Každý dle svého vkusu. Vyplatí se stůl přizpůsobit celému interiéru. Takže pokud máte vánoční stromeček, zdi i dekorace ve váze laděné v přírodním duchu slaměných ozdob a sušených větviček a jablíček, był by honosný stůl trošku moc okázalý. Avšak i v přírodním či venkovském duchu může být tabule svátečně nazdobená. Stačí použít ty správné vánoční dekorace.

Na vánoční stůl se hodí umístit pěkný koš nebo mísu s ovocem. Na večeři se často podává v našich končinách kapr. Někdo ale tradice rád porušuje a rád si dopřeje jiný druh masa. Každopádně pěkně vypadá, pokud hlavní chod naservírujete na podnosu. Co se týká talířů, určitě by všechny měli být z jedné sady a příbory taktéž. Dále by němělo chybět  vánoční prostírání, sváteční ubrus a nějaká vánoční dekorace v podobě vánočního svícnu, anebo vánoční postavičky. V oblibě jsou i šupiny, oříšky se skořápkami a nebo namalované oblázky, hit posledních let.

Jaké vánoční dekorace použít na váš vánoční stůl?

  • U stolu se scházejí celé rodiny, často se přizve osamocená babička nebo blízký přítel rodiny, který by był jinak sám. Stůl si teda zaslouží náležitě vyzdobit. Vyberte si hlavní barvu a k té slaďte vše potřebné.
  • Určitě je nutné na stůl položit pěkný vyžehlený ubrus. Může být jednobarevný anebo s vánočními motivy. Na Vánoce platí, že nic není kýč. Klidně si dovolte na ubrus s větvičkami, cesmínou, sobi nebo hvězdičkami. Můžete také zkombinovat čistý jednoduchý ubrus se vzorovaným běhounem vprostřed desky.
  • Dále se hodí položit na každé místo prostírání. Jednak vám to ochrání ubrus před potřísněním, ale zároveň tím pěkně definujete místo k sezení. Prostírání je buď textilní, většinou obdelníkového tvaru nebo je vyobeno z umělé hmoty do určitého tvaru.
  • Nachystejte i vhodné skleničky na přípitek. Nezapomeňte, že na víno jsou jiné jak na šampaňské a zároveň na tvrdší aperitiv musíte zvolit adekvátní velikost. Snažte se i dětem dát klasické pěkné sklenice místo plastových hrníčků. Pozvedne to i jejich sváteční náladu.
  • Doprostřed stolu byste měli umístit největší nápadnou dekoraci. Pěkně vypadají čerstvé řezané květiny v kombinaci se zelenými větvičkami. Je však nutné zajistit, aby nezabíraly příliš stolu a aby nebránily ve výhledu mezi stolovníky. Takže velikost volte podle tvaru stolu. Bohatě bude stačit květiny umístit do pěkné vázy nebo můžete nechat uvázat věnec a doprostřed umístit velkou svíci.

Spoustu věcí si můžete vyrobit, ale některé kousky se určitě vyplatí pořídit v té nejvyšší kvalitě. Westwing prodává produkty světových značek. Rychlé doručení a možnost vrácení jsou příjemným bonusem.