Hledat

Porcelánové talíře

Seřadit
57 Výrobků
Seřadit
* Tato cena odpovídá nejnižší ceně za posledních 30 dní před snížením ceny

Některé příležitosti si zaslouží jen to nejlepší a nejkrásnější: svatby, narozeniny nebo rodinné oslavy. Přesně při takových akcích nastupují na scénu porcelánové talíře a stříbrné příbory.

Že ještě žádné nevlastníte? Pak jste na správné adrese. My ve Westwing víme, jak je stylové stolování důležité. Vkusně naservírované jídlo zkrátka chutná mnohem lépe. Inspirujte se nápady na slavnostní tabuli od našich šikovných stylistů.

Porcelánové talíře: geneze a výroba

První porcelánové nádoby byly vyrobeny v Číně v roce 620. Jejich složení a výrobní postupy byly drženy dlouhou dobu v tajnosti. Až počátkem 18. století byl v Drážďanech vyroben první evropský porcelán, jehož výroba byla později přesunuta do Míšně. Míšeňský porcelán je dodnes slavný svou vysokou kvalitou.

Z čeho se tedy porcelán vyrábí? Je to směs kaolinu, živce a křemene, která je vypálena do úchvatného produktu. Vyrábí se v mnoha provedeních a tloušťkách - od velmi tenkého, až po robustní čínský porcelán, který může být i přes svůj křehký vzhled používán pro průmyslové účely.

Porcelánový talíř - umělecké dílo na stole

V jednoduchosti je síla a u porcelánových talířů to platí dvojnásob. Přesto se ale můžete spolehnout na to, že porcelánový servis upoutá pozornost. A vcelku nezáleží na tom, jestli je zdobený nebo čistě bílý.

Například Delftský porcelán je známý modrým zdobením, což z něj činí doslova kultovní vybavení, které by nemělo chybět v žádné stylové kuchyni.

Ať ale nemluvíme jen o historii, současné porcelánové talíře mohou mít i velmi moderní podobu. Dokonale tak zapadnou třeba do minimalistických interiérů.

Krom primárního účelu, ke kterému jsou talíře stvořeny, tedy k podávání jídla, jsou také často využívány jako dekorace na zeď. A nutno dodat, že velmi efektní dekorace.

Náš tip: starožitný bohatě zdobený porcelánový talíř na zdi dodá vašemu bytu perfektní vintage atmosféru.

Jaký je rozdíl mezi keramickými a porcelánovými talíři?

Hlavní rozdíl je v kompozici. Zatímco porcelán se skládá z větší části z kaolinu, keramické talíře jsou vypalovány z hlíny. Vzhledem k odlišnému složení, se pak liší i výroba. Porcelán je považován za exkluzivnější, zatímco keramika za odolnější.

Užívejte si své porcelánové talíře při každé příležitosti. Jsou sice slavnostní, když ale budou ležet celé měsíce ukryté ve skříňce, z jejich krásy se nebudete moci radovat.

Westwing má pro vás porcelánové talíře v mnoha úchvatných provedeních. Staňte se členem našeho klubu a objevte ty své se slevou až 70 %.