Hledat

Stojany na noviny

Stojan na noviny a časopisy

Není nic příjemnějšího, než si po náročném dni v práci sednout do křesla a prolistovat oblíbený časopis, který se už pár dní těší na vaši přízeň.

K tomu, abyste vaše oblíbené magazíny našli přesně tam, kde je potřebujete mít, se hodí stylový stojan na noviny a je vcelku jedno, jestli to bude klasický stojánek, koš nebo moderní plastový box. Důležité je, aby byl stylový. Westwing vám pomůže s tím, abyste si vybrali opravdu správně.

Kde mají stojany na noviny své místo?

Pamatujete, že v minulosti měl stojan na noviny a časopisy své čestné místo vedle pohovky snad v každém obývacím pokoji. Jistě, byla trochu jiná doba – televize nabízela pouze dvě volby, a to ještě s nepříliš valným programem, internet neexistoval a sociální sítě byly v nedohlednu. Lidé tedy mnohem víc času trávili právě čtením.

Doba se trochu posunula a většinu oblíbených magazínu dnes najdeme v on-line podobě. Přesto je ale občas fajn vzít do ruky papírový časopis, cítit jeho specifickou vůni a listovat jeho stránkami. Novinový stojan tedy není přežitek a své místo by v našich domácnostech neměl ztrácet.

Nemusí nutně stát jen vedle pohovky, ale své místo může mít i vedle křesla v hale, u knihovny, u pohodlného sezení v zimní zahradě, vedle nočního stolku v ložnici nebo pardon – na toaletě.

Jaký stojan na časopisy vybrat?

Asi nejrozšířenější verzí držáku na noviny je buď dřevěná bedna s rukojetí a obvykle dvěma přihrádkami nebo drátěný stojan ve tvaru písmene V. Dny, kdy jiné stojany na noviny nebyly k dostání, jsou naštěstí pryč a dnešní výběr je opravdu velmi bohatý.

Moderní držák na časopisy je kromě své praktické funkce také dokonalým bytovým doplňkem. Má mnoho podob – od plastové tašky, přes látkový koš, až po sofistikovaná umělecká díla z nejrůznějších materiálů. Možností je skutečně mnoho, a tak si s ohledem na styl svého interiéru vybere určitě každý.

DIY – stojan na noviny

Nabídka stojanů na časopisy vás neoslovuje? Hledáte nějaký opravdu originální kousek, ale ne a ne ho najít? Vyrobte si jej sami! Máme pro vás tip, na osobitý stojan ze starých vinylových desek. Nebojte, určitě to zvládnete! 

Budete potřebovat pouze staré desky a rukavice, které odolají teplu v troubě. Právě tam totiž vinylové desky ohnete do požadovaného tvaru písmene “U”. Možná vám bude stačit jedna deska, ale můžete různě pospojovat i několik desek dohromady, abyste zvětšili odkládací plochu pro své čtivo.

Hotový držák pak jednoduše zespodu přilepte na opracovaný dřevěný podstavec, nalepte přímo na zeď nebo možná vymyslíte ještě umístění. Kreativitě se meze nikdy nekladou.