Hledat

Šedé povlečení

Seřadit
24 Výrobků
Seřadit

Na žádné posteli nesmí chybět povlečení! Polštáře a přikrývka jsou zabalené v krásném, měkkém povlaku a slouží tak ke klidnému a osvěžujícímu spánku. Povlečení v šedé barvě je stylovou volbou pro váš klidný spánek.

Prohlédněte si na Westwing široký sortiment bytového textilu s velkými slevami až 70 % a inspirujte se nápady (nejen ohledně povlečení) našich odborníků na bytový design.

Nadčasové a elegantní šedé povlečení

Jistě každý bude souhlasit s tím, že ložní prádlo musí být především útulné a příjemné! Bavlna, satén nebo biber jsou tedy skvělé materiály. Kromě praktické stránky, však musí lůžkoviny plnit i tu estetickou - očekává se od nich, že budou tak trochu zdobit celou ložnici. A šedé povlečení, ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, to zvládne naprosto bravurně a je vcelku jedno, jestli se jedná o povlečení pro jednolůžko anebo XL velikost.

Při výběru jednobarevného povlečení je třeba klást větší důraz na strukturu materiálu, ze kterého je vyrobeno, neboť bude neustále pod drobnohledem. Stejně tak důležitá je i samotná barva ložního prádla - to by mělo doplňovat nejen vaši ložnici, ale také souznít s vaším vkusem. Ne každý se dobře vyspí v pestrých barvách a právě v takových případech vstupuje do hry šedá! Nadčasová a elegantní barva, která umožňuje kombinace s mnoha různými doplňky a styly.
Například:

  • Šedé ložní prádlo doplněné o bílé dekorativní prvky perfektně zapadne do puristického stylu
  • Šedé lůžkoviny dokáží skvěle ladit i se skandinávským stylem
  • Šedé saténové povlečení doladěné výraznými dekoracemi s kovovými akcenty potěší i milovníky stylu glamour

Šedé ložní prádlo: chladné nebo hřejivé?


Zprvu tak možná nepůsobí, ale šedá barva dokáže být stejně tak rozmanitá jako ostatní barevné tóny. Nevěříte? Začíná na světlém cínu, pokračuje přes mořské oblázky, bouřkovou oblohu až k tuze a končí ocelí. Každý z těchto odstínů má své nuance, svou jemnou krásu: může působit hrubě a chladně, ale dokáže dojít až do hřejivě teplé.


Jakmile má v sobě šedivá barva vyšší podíl modré, vnímáme ji jako chladnou. Jde obvykle o ocelově šedou, popelavou, holubí modř nebo stříbrno - šedou. Teplé tóny v sobě naopak nesou podtóny zelené. Což je například břidlice nebo antracit. Neznamená to však, že byste si měli mezi těmito variantami vybrat. Naopak! Chladná a hřejivá šedá se dají vzájemně skvěle kombinovat a ložnice je pro takové účely skvělým místem.

Tip: Co byste řekli třeba na teplé šedo-hnědé stěny, ložní prádlo v modro-šedých tónech a ostatní dekorativní detaily ve stříbrné, černé nebo bílé?