Portrér autorka blogu Vintagelover.cz

V tomto článku Vám blíže představíme blog Vintagelover, na kterém najdete skvělé tipy ohledně bydlení, zahrady, renovace starých věcí a vyrábění dekorací. V tomto rozhovoru nám autorka blogu Monika, mimo jiné prozradí své začátky s blogováním, dále také svůj oblíbený styl v interiérovém designu, svoji profesi a také to na co se nejvíce těší, až se doba opět vrátí k normálu. Užijte si tento rozhovor!

Jak bychom měli popsat Moniku z Vintagelover v jedné krátké větě:

Žena milující květiny, zahradu, dekorování, předělávání a cestování.

O čem píšete ve Vašem blogu Vintagelover.cz:

Píši o bydlení, zahradě, renovacích starých věcí a vyrábění dekorací. Mám ráda nápady za pár korun. Mou inspirací jsou vintage produkty, jež ráda obnovuji. Miluji moderní design, který v kombinaci se starými věcmi lahodí mému oku. Mou velkou láskou jsou sezonní květinové workshopy, které pořádám ve svém domácím studiu. Na svém blogu také prodávám autorské zástěry. Mohu vám uvázat i svatební kytici nebo nazdobit sváteční stůl.

Jediný prostředek, jak život snést – považovat ho za krásný.

John Lennon

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Monikou, autorkou blogu Vintagelover.cz

Co Vás vedlo k založení blogu?

Blog jsem si založila v roce 2012. Měla jsem potřebu podělit se s dalšími lidmi o to, že není potřeba si kupovat drahý nábytek, stačí jen pár nápadů. Například staré křeslo si můžete sami přečalounit, ze zašlých skříněk si vyrobit osobitou kuchyň. Na blogu také ráda představuji, jak lze jednoduše vyzdobit dům květinami.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Začátky byly v provensálském stylu, postupně jsem přešla do skandinávského, teď interiér minimalizuji a ráda věci kombinuji. Eklektický styl bydlení je mi nejbližší.

Jaká je Vaše profese, co děláte když nepíšete příspěvky na blog?

Jsem učitelka výtvarného oboru v základní umělecké škole. Tuto práci, kdy mohu výtvarně vzdělávat děti, miluji a naplňuje mě.

Kde hledáte nejčastěji inspiraci pro svoji práci?

Nejčastěji sice hledám inspiraci na zahraničních blozích či Instagramech, jsem ale kreativní člověk, takže spousta nápadů vychází ode mě samotné.

Na co se nejvíce těšíte, až se doba opět vrátí k normálu?

Těším se, že se konečně setkám s celou svou rodinou. Velmi mi chybí i cestování s objevováním hezkých a neotřelých kaváren. Kromě toho se už nemůžu dočkat, až znovu rozjedu své milované květinové kurzy.

Máte nějaké tipy pro začínající blogery?

Pokud to čas dovolí, snažit se na svůj blog přispívat každý den. Doporučuji také věnovat se aktivně i jiným sociálním sítím, jako jsou Instagram nebo Facebook. Za důležité považuji mít trpělivost, komunikovat ve zprávách s fanoušky a neodmítat jakoukoliv kvalitní reklamu.

Potřebujete pravidelnou dávku nové inspirace, jak zařídit interiér, zvelebit místnost, prosvětlit ji nebo opticky zvětšit? Pak se zaregistrujte bezplatně na Westwing. Budete pravidelně dostávat velkou porci rad a návodů.