Petra Uharček a její věnec DIY

V tomto článku Vám blíže představíme blog My Home Style, na kterém najdete inspirativní články týkající se nejen životního stylu, DIY nápady a dekorace, recepty ale také tipy na výlety. Autorka tohoto blogu je Petra, která miluje dětský smích, slunečná rána, vůni papíru, chleba s máslem a černý čaj. Petry jsme se mimo jiné zeptali, kdy začala s blogováním, co je její profese, jaký je její oblíbený styl v interiérovém designu a také nám prozradila návod na to, jak mít radost z každého dne. Užijte si tento pozitivní rozhovor!

Jak bychom měli popsat Petru z My Home Style v jedné krátké větě:

Jako energickou ženu plnou nápadů a milovnici všeho krásného, která z maloměsta vyrazila žít do velkoměsta, aby se po pár letech vrátila zpátky na venkov do víru přírody, kde tvoří autorské bytové dekorace a píše lifestyle blog.

Blog My Home Style je o:

Můj blog je zejména o tvoření. A protože se řadí do kategorie lifestyle, je také o bytí a žití v souladu s přírodou. A takové jsou i DIY nápady a sezónní tipy na dekorace, které na něm sdílím. Najdete tam ale také tipy na výlety po ČR i mimo ni a třeba i recepty.

Když nejde o život, nejde o nic.

Jan Werich

Vybrané fotky z blogu

Rozhovor s Petrou, autorkou blogu My Home Style

Co Vás vedlo k založení blogu?

Blog jsem zakládala v roce 2011, kdy blogovalo ještě velmi málo lidí. Byl to trošku únik z hektiky pracovního světa, který mě čím dál tím víc pohlcoval. V té době bylo velmi málo lifestyle blogerek a všechny jsme se sledovaly tak nějak navzájem. Bylo to tenkrát velmi přátelské prostředí. Ze začátku jsem vlastně neměla žádný plán, ale vše se časem vykrystalizovalo a já se na blogu začala zabývat různými DIY návody a tipy na tvorbu bytových dekorací.

Jaký je Váš oblíbený styl v interiérovém designu a proč?

Mám ráda od každého stylu něco, nerada se škatulkuji, takže můj domov je takovým průnikem několika stylů. Miluju dřevo, umění, antik, DIY kousky a také květiny.

Jaká je Vaše profese a co děláte když nepíšete příspěvky na blog?

Mám vlastní stejnojmennou značku autorských bytových dekorací a DIY setů na jejich výrobu. A také pořádám workshopy výroby macramé dekorací. Moje záliba se tedy stala i mou profesí, za což jsem šťastná. Vždyť co lepšího může být, než dělat to, co vás opravdu baví a naplňuje.

Kde hledáte nejčastěji inspiraci pro svoji práci?

Jednoznačně v přírodě. Bydlím v údolí, kdy z jedné strany koukám na zalesněnou horku a pole a kousek za domem máme další les, takže se s dětmi často pohybuji v přírodě, která je úžasným zdrojem energie a nápadů. A přírodní prvky se pak hodně vyskytují i v mojí tvorbě.

Jaká věc Vám v poslední době udělala největší radost a proč?

Od doby, co jsem matkou, mám radost z každého dne. Děti totiž do života vnáší mnoho radosti a dobré nálady. A já s nimi chci držet krok, takže se snažím zbytečně se nenervovat a rozčilovat (i když někdy je to pěkná fuška) a užívat si každý den na maximum a s dobrou náladou.

Máte nějaké tipy začínajícím blogerům?

Být autentičtí. Nesnažit se stylizovat do módních trendů, ale raději vytvářet trendy svoje. Největší úspěch mají nakonec stejně ti, kteří jsou něčím zajímaví, ti, co mají to „něco“, co nikdo jiný nemá…